Oslavte jaro s růžovým vínem Ludwig. Zasloužíte si to!

Oslavte jaro s růžovým vínem Ludwig. Zasloužíte si to!

www.vinnesklepy.cz

LudwigvinazModrych hor
Fantastické růžovky, moderně připravená a svěží vína Fresh i poctivé červené z Modrých hor. Takové jsou nejnovější poklady Vinařství Ludwig, které sídlí v Bořeticích, právě v centru Modrých hor.

 

„Naše rosé ročníku 2018 mají sytě růžové tóny, jsou plnější a výraznější. Hrozny pro jejich výrobu jsou sbírané ručně a dozrály minimálně do pozdních sběrů. Mají hebkou kyselinu, menší množství zbytkového cukru a už čekají na první sluníčko, kdy je ochutnáte při posezení na zahradě,“ popisuje vydařené růžovky marketingová ředitelka Vinařství Ludwig Liana Hrabálková s tím, že budou krásně doplňovat nejen tvarohové knedlíky s čerstvými jahodami, ale i tučné ryby a jemnější speciality z grilu.

 

Právě párování vína s jídlem je velkým trendem posledních let a Vinařství Ludwig pro většinu svých vín vybírá ideální kulinární doprovod. „Grilování je v Česku fenomén už dlouhá léta a je dobře, že kromě klasické krkovice už grilujeme i zeleninu, ryby, a dokonce ovoce. Právě ke grilovanému ovoci byste mohli podávat naše růžové André z modrohorské edice. K plodům moře lehce ochuceným bylinkami je ideálním partnerem Veltlínské zelené z téže edice, k tučnější rybě zase Ryzlink vlašský,“ doporučuje Liana Hrabálková.

 

Kořeněné steaky z červených mas, ražniči či hamburgery doplní skvěle Frankovka z Modrých hor. Naopak ke králíkovi na česneku nebo na smetaně se hodí vyzrálý Ryzlink vlašský ročníku 2017. A ještě připojme tři základní zásady bořetických vinařů: „Podlévejte maso vínem, které pak k němu budete pít. Řiďte se svým jazykem a svou náladou. Vínem pouze nezapíjejte, ale vychutnejte si ho,“ vypočítává Liana Hrabálková.

 

Pro léto jsou určena vína z řady Fresh. která jsou před naplněním do láhve lehce nasycena oxidem uhličitým, který zvýrazní jejich aroma a svěžest. Tento styl si oblíbili hlavně v Rakousku. Mladá vína Fresh jsou určena především pro konzumaci v pozdních jarních a letních měsících, ideálně na prosluněnou zahradu či vyhřátou terasu.

 

Horkou novinkou je i nová tvář vinařství, Ludvík Šlancar II., dědeček současného majitele. Motto: „Budoucnost se skrývá v minulosti“ odkazuje na moudra předků, z kterých vinařství čerpá dodnes. Je použita fotografie z roku 1936, na které je se svým synem a švagrovou. Jmenujme alespoň jednu dědovu zásadu: „Víno nepočká“.

www.vinnesklepy.cz

 

 

Ludwig Fresh Chardonnay, polosuché

Fresh chardonnay
Víno světle žluté barvy jemně nasycené oxidem uhličitým, který dává vínu svěžest, podporuje vjem šťavnaté kyseliny a ovocnou chuť. Určené pro teplé jarní a letní dny na osvěžení, na zahradní slavnosti nebo bazénové party.
(Billa , Ahold), cena 100-120


Ludwig Fresh Merlot, polosuché

fresh merlot rose
Lehčí víno pivoňkově růžové barvy, jemně nasycené oxidem uhličitým, který dává vínu svěžest, podporuje vjem šťavnaté kyseliny a ovocnou chuť. Určené pro teplé jarní a letní dny na osvěžení, na zahradní slavnosti nebo bazénové party.
(Billa , Ahold), cena 100-120


Ludwig Modré Hory Veltlínské zelené pozdní sběr 2017, polosuché

 veltlinkse zelene modre hory
Víno zelenožluté barvy s kombinovanou vůní zelených jablek a lipového květu. Chuť kořenitá s tóny lipových květů a jemnou kyselinkou. Klasickým pokrmem pro Veltlín je filátko ze pstruha, ale v chřestové sezoně je chřest s holandskou omáčkou téměř nutností.
(Ahold, Tesco), cena 160-180


Ludwig Modré Hory Ryzlink vlašský výběr z hroznů 2017, polosuché

ryzlink vlassky modre hory
Vyzrálé víno nažloutlé barvy, lahvově zralé, vůně a chuť spíše kořenitá, připomínající sušené ovoce, nádech lískových oříšků. Skvěle doplní kapří škvarečky, vyzkoušeli jsme ho ale i k originálnímu kuřecímu kung-pao.
(Ahold, Tesco , Makro), cena 160-180


Ludwig Modré Hory André rosé pozdní sběr 2018, polosuché

frankovka rose pozdni sber
Víno sytě růžové barvy, typické pro ročník 2018, výrazná vůně i chuť po jahodovém kompotu, vyrovnaná kyselina a zbytkový cukr. Doporučujeme k lososovému sushi či sashimi nebo k českým jahodovým knedlíkům z tvarohového těsta.
(Ahold , IN OUT Billa), cena 160-180


Ludwig Modré Hory Frankovka pozdní sběr 2017, suché

frankovka modre hory
Modrohorská Frankovka typická pro tuto oblast, rubínově červená barva, chuť harmonická, nazrálá, plná s výraznou tříslovinou. Chuť po vařených višní přechází až do tónů griotky. Hodí se skvěle k uzeným rybám, ale i k ma-po tofu se sečuánským pepřem.

(Ahold,Tesco), cena 160-180

 

Ludwig Modré Hory Frankovka rosé pozdní sběr 2018, polosuché

frankovakrose
Víno korálově růžové barvy z nejlepších poloh pro růžové Frankovky, vůně a chuť ovocná, svěží, nutící k dalšímu napití. Začíná grilovací sezona, zkuste tedy kombinovat s grilovanou zeleninou, případně i grilovaným sýrem s bílou plísní.

(Ahold, Tesco , Makro, Kaufland), cena 160-180

17. říjen 2021
Dnes má svátek Hedvika

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek