Den Kozla navštívilo téměř 29 tisíc lidí

Den Kozla navštívilo téměř 29 tisíc lidí

 IMG 7078

V sobotu 9. června oslavil pivovar ve Velkých Popovicích další Den Kozla. Pro letošní již 26. ročník připravili pořadatelé speciálně vypravený vlak s parní lokomotivou přezdívanou Velký bejček. V pivovaru na ně čekala ochutnávka velkopopovických piv včetně čerstvé novinky – Kozel Mistrův Ležák, prohlídky pivovaru a živá hudba v podání populárních českých interpretů.

 

Kromě vystoupení Jiřího Schmitzera, Lenky Filipové, Václava Neckáře s Bacily nebo kapel Jelen a Sto zvířat měli návštěvníci možnost nahlédnout do zákulisí výroby piva v rámci prohlídek připravených speciálně pro Den Kozla pod názvem Z pekla až do nebe. Nechyběla ani klasická prohlídka Po stopách Kozla, která návštěvníků přiblížila bohatou historii velkopopovického pivovaru i příběh zakladatelské rodiny Ringhofferů.

 

Zvláštní historický vlak vyjel na Den Kozla z Prahy – Hlavního nádraží v 9:40 a po celý den pendloval mezi Velkými Popovicemi a Strančicemi. Večer ve 20 hodin pak odveze návštěvníky zpět do Prahy. Součástí vlaku byla také historická dieselová lokomotiva Karkulka z konce 50. let minulého století. Cena jednosměrné jízdenky je z Prahy 150 Kč a ze Strančic 50 Kč.

 DenKozla2

Během slavností návštěvníci hojně ochutnávali to nejlepší čerstvé pivo přímo z pivovaru. Velkému zájmu se těšila zejména novinka Kozel Mistrův ležák, který organizátoři čepovali z dřevěného sudu na hlavní scéně.

 

Den Kozla nabídl i ukázky tradičních řemesel – řezbářství, drátenictví, kovářství, brašnářství, výroby svíček, hrnčířství či košíkářství s možností vše vlastnoručně vyzkoušet. Pozornosti návštěvníků se těšily i desítky stánků s občerstvením včetně vegetariánských či farmářských specialit.

 

„Velmi nás těší zájem návštěvníků o Den Kozla i o velkopopovického pivo. Mám o to větší radost, že letos se nám podařilo překonat účast loňského jubilejního ročníku o více než tři tisíce lidí a zároveň zachovat pohodovou atmosféru, která je pro Den Kozla typická,“ hodnotí akci Petr Syřiště, senior brand manažer značky Velkopopovický Kozel.

 


Zdroj, foto:

24. únor 2020
Dnes má svátek Matěj

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek