Nová Kozlovna u O2 Areny už není jen o hokeji

Na Ráně kompletní kozlí rodinka
Nová Kozlovna u O2 Areny už není jen o hokeji

Kozlovna Na Ráně křest

Kozel vyléčí každou ránu, tedy i „starou“. Konkrétně v nově otevřené Kozlovně Na Ráně v Praze-Vysočanech. Hospodu, která sídlí hned vedle hokejové O2 Areny, před lety otevřeli členové hudební skupiny Tři sestry a pojmenovali ji Na Staré ráně. Majitelé zůstali, ale z původně fanouškovské hospody se stala útulná restaurace, která nabízí na čepu všechny varianty piv z pivovaru Velké Popovice.  

 

Hospoda se stala před pěti lety součástí sítě provozoven, které spojuje označení „stará“. „K rozhodnutí převzít hospodu od předcházejícího nájemce tehdy přispělo právě sousedství s hokejovou arénou a celková rekonstrukce domu, která nám umožnila udělat hospodu podle našich představ – tedy tradiční českou hospodu, do které budou chodit nejen návštěvníci akcí v hale, ale i stálí hosté,“ vzpomíná na rok 2012 Tomáš Doležal, spolumajitel provozovny Na Ráně a baskytarista kapely Tři sestry.

 

V roce 2018 se majitelé po pěti letech rozhodli změnit koncept hospody. „Chtěli jsme zkusit i jiný typ hospody, než jsou ty „sesterské“ s logem a označením „stará“, které používáme v názvech našich hospod už od naší první legendární Na Staré kovárně. A jelikož si štamgasti přáli mít na čepu právě Kozla, volba pro koncept Kozlovny byla jasná. Oživit historické místo, kde v minulosti bývala vyhlášená hospoda U Jankovských, chceme i návratem k původnímu názvu – Na Ráně.“

Kozlovna Na Ráně interiér

Filozofií konceptu Kozlovna je vytvářet atraktivní prostředí pro oblíbené pivo. V interiéru plném originálních detailů a prvků se díky architektu Lacinovi záměr podařil. Originální jsou i masivní stoly s kovovými kopýtky, kozlí reliéfy na zdech shlížející na všechny kolem. Hlavními materiály jsou dřevo, kůže, kov, mosaz a keramika. Barevně převažují béžová a hnědá, což jsou typicky kozlovské barvy. Ty vyniknou například i na dlouhých lavicích s koženým polstrováním, ale v nové Kozlovně mají hosté hned několik možností, jak a kde posedět. U klasických stolů, na barovém sezení nebo přímo u výčepu, navíc i v podzemí. Socha kozla dominuje přední části hospody, v druhé je zase nepřehlédnutelný podsvícený kozlí reliéf.   

 

„Jsme rádi, že prostor celkově ožil a zároveň jsme nezklamali ani naše věrné hosty, kteří se před rekonstrukcí nejvíc ptali na to, jestli v Kozlovně zůstane plochodrážní motorka a rybičky v akvárku,“ usmívá se Libor Douša, druhý spolumajitel. Plochodrážní jawa je od mistra světa na ledovém oválu Antonína Švába a od výčepu přeparkovala do jiné části hospody.

A neztratily se ani akvarijní rybičky…

 

Ruku v ruce se změnou interiéru šla změna celého zaměření restaurace. „Gastronomický koncept nám navrhl známý šéfkuchař Jan Punčochář. Tradiční českou kuchyni se snažíme pojímat moderněji a je celkově odlehčená,“ přibližuje Libor Douša. V Kozlovně může naráz posedět až 130 hostů, dalších 40 se vejde na zahrádku ve vnitrobloku a když je v aréně hokej, poradí si i s větším návalem hostů.

Hlavním pivem na čepu je reprezentant stále oblíbenější kategorie „jedenáctkových“ ležáků, tankový Velkopopovický Kozel 11. Na Ráně se ale Kozel usadil s celou rodinkou a čepují tu i další piva z popovického pivovaru, Velkopopovického Kozla 12, ale také Velkopopovického Kozla Černého nefiltrovaného, který je k dostání pouze v Kozlovnách, dále ležák Pilsner Urquell, nealkoholický Birell a každý měsíc také jiný pivní speciál z dílny plzeňských sládků v rámci programu Volba sládků.

 

Kozlovna je na ráně nejen podle názvu, ale i geograficky. Sídlí na rohu ulic Drahobejlova a U Skládky přímo u stanice metra B – Českomoravská.

Otevřeno  
Denně 11 – 23.45
Drahobejlova 53, Praha 9
www.kozlovna.cz/na-rane


FB: https://www.facebook.com/KozlovnaNaRane/

 

 

 

 

Zdroj, foto: Kozlovna

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek