Bohatý program Novoměstské radnice 2021

Novoměstská radnice, p. o.

novomestskaradnice

Praha 2, Karlovo nám. 1/23, Vodičkova 1/3, tel. 224 947 190. Vstup z Vodičkovy ulice.
Polední pauza ve Věži a Galerii mezi 12. - 13. hod 30 min.
www.nrpraha.cz

www.facebook.com/NRpraha.cz

 

ROK 2021

PROGRAM - Červen 2021

 

O lásce a smrti 2
Magisterský koncert Anny Svobodové (obor Sbormistrovství, PedF UK, třída Miriam Němcové). Účinkují soubory Madrigalion Praga, Sebranka a Cum decore ve skladbách Claudia Montevediho, Luky Marenzia, Vítězslava Nováka a Petra Ebena.
5. 10. Velký sál, začátek v 19 hod, vstupné dobrovolné
http://www.nrpraha.cz/program/1104/o-lasce-a-smrti-2/

Všechny informace Vám ke svému koncertu podá Anna Svobodová Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 606 055 312


Emmet Cohen Trio (US)
Koncert v podání Emmet Cohen – piano / Yasushi Nakamura – kontrabas / Kyle Poole – bicí. Leader kapely - americký jazzový pianista a skladatel Emmet Cohen je jednou z klíčových uměleckých postav své generace, který ale inspiruje umělce všech věkových skupin.
11. 10. Velký sál, začátek koncertu v 19:30 hod, vstupné 300 Kč, vstupenky na www.jmw.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1073/emmet-cohen-trio-spojene-staty/

Podrobnosti k tomuto jazzovému koncertu Vám poskytne od pana Pylypova: tel. 776 581 277 / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      


Novoměstský festival komorní hudby - NOVOFEST 2021
Letošní hudební festival Novofest se chýlí ke konci, posluchači se mohou těšit na dva poslední koncerty. Tomáš Jamník a Akademie komorní hudby / Na Novofest se vrací úspěšný program představující nastupující generaci interpretů, studentů evropských vysokých hudebních škol, kteří uspěli v náročném konkurzu a získali prestižní stipendium české Akademie komorní hudby a německé nadace Villa Musica. Uměleckým vedoucím Akademie komorní hudby je špičkový český violoncellista Tomáš Jamník.  Závěrečný koncert / Trio Siraels / Pavlína Senić – soprán, Věra Binarová – viola, Marie Vítová – klavír.
12. 10. a 27. 10. závěrečný koncert, Velký sál, začátek všech koncertů v 19:30hod. Vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč, podrobnosti na www.novofest.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1088/novomestsky-festival-komorni-hudby-novofest-2021/

Vše o koncertech i celém festivalu získáte od paní Vítové-Duškové Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. / tel. 271 737 359 či 606 618 396
                                                                                                    
Jubilejní koncert k 75. narozeninám primáše Jiřího Janouška
Cimbálová muzika Jiřího Janouška. Program představí to nejlepší z bohaté letité hudební spolupráce s moravskými a slovenskými sólisty, tak novější janáčkovské úpravy pro úspěšný projekt Folklore Classic." Vystoupí Maria Mačošková, Markéta Janoušková a pěvečtí sólisté Slováckého krúžku v Praze.
26. 10. Velký sál, začátek koncertu 19:30 hod, vstupné 260  Kč, rezervace vstupenek na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://www.nrpraha.cz/program/1107/jubilejni-koncert-k-75-narozeninam-primase-jiriho-janouska/

Pro podrobné informace k tomuto koncertu se obraťte na M. Janouškovou Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. / tel. 605 476 635.

 

VÝSTAVY:

Nové cesty / Nové objevy
Výstava současných členů Sdružení českých umělců grafiků Hollar, které bylo založeno v roce 1917 a  patří k našim nejstarším a současně nejvýznamnějším uměleckým sdružením. Kurátorský tým: Xénia Hoffmeisterová, Lenka Vilhelmová, Miloslav Polcar.
3. – 30. 6.  Galerie ve věži, otevřeno út – ne 10 – 18 hod, vstupné viz věž
http://www.nrpraha.cz/program/1068/nove-cesty-nove-objevy/

 

KONCERTY:

Emily D’Angelo – mezzosoprán
Spolek přátel hudebních talentů tentokrát představí úžasnou kanadsko-italskou mezzosopranistku Emily D’Angelo, která má na svém kontě má mnoho významných ocenění. Její doménou je Mozart, ale také Rossini, barokní hudba či hudba zcela současná!
24. 6. Velký sál, začátek v 19 hod, vstupné na www.nachtigallartists.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1081/emily-dangelo-mezzosopran/

 

Harold Lopez-Nussa Quartet (Kuba)
Koncert je součástí koncertní série Jazz Meets World.  Leader kapely Harold López-Nussa je vášnivý jazzový klavírista s kubánskou hudbou v krvi a zároveň sofistikovaný znalec klasiky. Spolu s ním vystoupí Julio Cesar Gonzalez (baskytara), Ruy Adrian López-Nussa  (bicí, perkuse) a Mayquel Gonzalez (trubka).
29. 6. Velký sál, začátek v 19:30 hod,vstupné od 400 Kč, vstupenky na www.jmw.cz
http://www.nrpraha.cz/program/1086/harold-lopez-nussa-quartet-kuba/

 

AKCE:

Komentované prohlídky Novoměstské radnice 2021
Prohlídka s poutavým výkladem odkrývá návštěvníkům kus historie jedné z nejkrásnějších pražských národních kulturních památek a je vhodná i pro děti. Podívají se i do prostor, které nejsou běžně přístupné.
16. 6. pravidelná, začátek v 17:30 hod. 28. 6. při západu slunce začátek v 19:15 hod. Sraz na nádvoří. Závazné přihlášky předem s dostatečným předstihem - info na www.nrpraha.cz, vstup 1 osoba 100 Kč (+ jedno dítě do 15 let zdarma).
http://www.nrpraha.cz/program/1082/komentovane-prohlidky-novomestske-radnice-2021/

 

 

Novoměstská radnice otevírá svoje brány všem tolik vítaným návštěvníkům
S čerstvým vzduchem a slunečními paprsky ožívá konečně i Novoměstská radnice na Karlově náměstí v Praze. S velkým potěšením se na vědomost dává, že od 4. května 2021 je opět přístupná naše historická věž a v ní od 6. května do 27. května Výstava prací žáků výtvarného oboru pražských ZUŠ, srovnávající mj. práce v době „předcovidové“ a v době současné.
Ve věži je dále k vidění stálá expozice Historie Nového města pražského umístěná v bytě věžníka a v 1. patře věže Novoměstské radnice se nachází původně gotická kaple, později zasvěcená Nanebevzetí Panny Marie a patronu české země sv. Václavovi a dále pak přestavěná v barokním stylu.
Ti, pro koho jsou dvě stovky schodů příliš velký fyzický výkon, si užijí výstavu dokumentaristy Martina Šmoka Stopy židovské přítomnosti v Praze 2 představující pozoruhodnou ale málo známou kapitolu z historie Vinohrad. Nachází se v přízemí věže a je přístupná zdarma.
Zavítat můžete během návštěvy Novoměstské radnice také na klidné a útulné nádvoří, kde můžete posedět na betonových polštářích sochařky Veroniky Psotkové. V rámci projektu Sculpture Line je tu k vidění socha Alexandry Koláčkové Sedící postava, zhotovena z vysokopálené šamotové hlíny v podobě stylizované ženy, slouží i jako lavička a umístěna je před kavárnou Neustadt s otevřeným výdejním okénkem.
V režimu rozvolňování se také otvírá Neviditelná výstava v 2.patře Novoměstské radnice.
Podrobnější informace k programu i všem provozním opatřením naleznete u nás na webových stránkách: www.nrpraha.cz


Ředitel Novoměstské radnice pan Albert Kubišta k tomu říká: „Je obrovská radost a úleva, že se brány Novoměstské radnice mohou opět otevřít Pražanům i návštěvníkům ze všech koutů naší země. Po dobu útlumu jsme velmi intenzivně pracovali na tom, aby zážitky, které si odsud každý z nás může odnést, byly ještě unikátnější a silnější než doposud. Tato doba nám nejlépe ukázala, jak naší radnici živoucí ruch svědčí a těšíme se proto se všemi návštěvníky, vystavovateli i partnery na naši budoucí spolupráci.“
Otevírací doba věže: úterý - neděle 10 - 18 h, mezi 12. a 13.hodinou je 30 minut pauza na oběd
Kontakt: Václav Beznoska, produkční – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 725 537 024

 

 

 

Rok 2020

 

ZÁŘÍ 2020

 

Challenge for Music II
Na koncert cyklu "Challenge for Music" pozval autor i protagonista projektu Vilém Veverka jednu z největších hvězd české scény, Jiřího Bártu, nejúspěšnějšího violoncellistu uplynulých dvaceti let. Partnerem jim bude zástupce mladší generace českých interpretů, cembalista Filip Hrubý, student legendární Barbary Marie Willi. Již tradičním hostem je i tentokrát smíšený sbor Notre Dame.
4. 9. Velký sál, začátek v 19:30 hod, Vstupné plné 390 Kč, snížené 250 Kč http://www.nrpraha.cz/program/1031/challenge-for-music-ii/
Kontakt pro získání podrobností: paní Ňorková, tel. 602 600 024 /   
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Křik Paříže, zpěv Londýna
Koncert renesanční hudby s živou digitální malbou. Osm pěvců souboru Victoria Ensemble pod vedením Viktorie Dugranpere vystoupí s francouzskými chansony a anglickými madrigaly 16. století. Zpěváky doprovodí na improvizovanou perkusní soustavu renomovaný bubeník Jan Šikl, živou digitální malbu v reálném čase předvede skotská výtvarnice Frances Sander.
11. 9. Velký sál, začátek v 19:30 hod. Vstupné 450 / 350 Kč, podrobnosti na www.victoria-ensemble.com http://www.nrpraha.cz/program/1060/krik-parize-zpev-londyna/
Kontakt:  Viktorie Dugranpere, tel 605 212 559 / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Stylové večery 2020 – Nelze hrát jen Mozarta Další koncert již 7. hudebního cyklu se smyčcovým orchestrem Harmonia Praga s uměleckým vedoucím, houslistou Miroslavem Vilímcem a dirigentem Štefanem Britvíkem. Na posluchače čeká „Malá noční hudba“ i výlet do hudby novější.
17. 9. Velký sál, začátek všech koncertů v 19:30 hod. Vstupné plné 320 Kč, snížené 170 Kč, bližší info na www.harmoniapraga.cz http://www.nrpraha.cz/program/996/stylove-vecery-2020/
Kontakt: pí Teichmannová Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 777 317 186

Novoměstský festival komorní hudby – NOVOFEST 2020 Dvořákovo kvarteto. Tradiční repertoár v tradičním podání špičkových hudebníků v čele s klavíristkou Slávkou Pěchočovou Vernerovou. (Další zářijový koncert Novofestu proběhne 9. 9. barokním refektáři MFF UK.) 22. 9. Velký sál. Začátek v 19:30 hod. Vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč. Rezervace vstupenek na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. http://www.nrpraha.cz/program/1055/novomestsky-festival-komorni-hudby-novofest-2020/
Kontakt:  MgA. Marie Vítové-Duškové, tel. 606 618 396 / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Jazzový most 2020/ Jazz Bridge 2020
17. ročník jazzového festivalu je setkáním jazzových hudebníků všech generací a jejich publika za účasti české a zahraniční veřejnosti a osobnosti z kulturního a politického života z mnohazemí. Jeden z koncertů proběhne opět na Novoměstské radnici (Rudi Mazač, Kentonmania“ / Big Band & 8 lesních rohů / Mel Canady & Martin Růža / Vocals – USA & ČR).
27. 9. Nádvoří. Začátek v 19:30 hod. Vstupné plné 200 Kč, snížené 150 Kč, rezervace vstupenek na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. http://www.nrpraha.cz/program/1058/jazzovy-most-2020-jazz-bridge-2020/
Kontakt: Rudolf Mazač  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. / tel. 603 842 474

 

 

 

 

ČERVENEC - Připomínáme


Vojta Violinist - koncert "Pojďme to vytančit"
World music v kapele o jednom členu vás roztančí i dojme.
Prostřednictvím Vojtovy hudby můžete vnímat hory, řeky, vzdálené cesty i letícího sokola nad lesem... Používá looper a hraje na mnoho hudebních nástrojů, jako jsou didgeridoo, buzuki, bansuri flétna, cajon a další perkuse. Nástroj, který je téměř součástí jeho těla, jsou housle.
21. 7.  Velký sál. Začátek v 19 hod. Vstupné do 19. 7. 350 Kč, zvýhodněná pro 2 osoby 580 Kč, od 20. 7. a na místě 400 Kč, podrobnosti na www.cestainspirace.cz http://www.nrpraha.cz/program/1053/vojta-violinist-koncert-pojdme-to-vytancit/

Podrobnosti k tomuto koncertu získáte od Ireny Vejmelkové  tel.:
603442905, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Jazzový most 2020 / Jazz Bridge 2020
17. ročník jazzového festivalu je setkáním jazzových hudebníků všech generací a jejich publika za účasti české a zahraniční veřejnosti a osobnosti z kulturního a politického života z mnoha zemí. Jeden z koncertů proběhne opět na Novoměstské radnici (Rudi Mazač „Kentonmania“ / Big Band & 8 lesních rohů / Mel Canady & Martin Růža / Vocals – USA & ČR).
25. 7. Nádvoří. Začátek v 19:30 hod. Vstupné plné 200 Kč, snížené 150 Kč, rezervace vstupenek na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. http://www.nrpraha.cz/program/1058/jazzovy-most-2020-jazz-bridge-2020/

Informace k jazzovému festivalu Vám poskytne pan Rudi Mazač tel.  
603842474, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Novoměstský festival komorní hudby – NOVOFEST 2020 Fats Jazz Band z Bratislavy. Strhující vystoupení slovenského swingového orchestru se sólisty a tancem.
26. 8. Velký sál. Začátek v 19:30 hod. Vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč. Rezervace vstupenek na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. http://www.nrpraha.cz/program/1055/novomestsky-festival-komorni-hudby-novofest-2020/

Vše, co se týče tohoto koncertu i festivalu se dozvíte od paní MgA.
Marie Vítové-Duškové, tel. 606 618 396, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  .


Komentované prohlídky Novoměstské radnice 2020 Prohlídka s poutavým výkladem odkryje návštěvníkům kus historie jedné z nejkrásnějších pražských národních kulturních památek. Podívají se i do prostor, které nejsou běžně přístupné. V roce 2020 se prohlídek bude konat dvanáct.
Sraz na nádvoří. Závazné přihlášky předem s dostatečným předstihem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  - podrobnosti na www.nrpraha.cz, vstup 1 osoba 100 Kč (+ jedno dítě do 15 let zdarma)
Termíny:
ČERVENEC: 9. 7. 2020 - od 20:10 hod / při západu slunce
ČERVENEC: 13. 7. 2020 - dopolední od 10:00 hod / pravidelná
ČERVENEC: 13. 7. 2020 - odpolední od 17:30 hod / pravidelná http://www.nrpraha.cz/program/1018/komentovane-prohlidky-novomestske-radnice-2020/

 

 

 

 

 

VĚŽ:

Vyhlídková věž je vysoká téměř 70 m. Po 221 schodech vystoupíte na její ochoz, kde se můžete pokochat překrásným výhledem na Prahu. V Galerii ve věži probíhají zajímavé krátkodobé výstavy.
Otevřeno: út – ne 10.00 - 18.00 hodin, vstupné 60 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 130 Kč.
http://www.nrpraha.cz/vez/

 


STÁLÁ EXPOZICE:

Historie Nového Města a Praha panoramatická
Stálou expozici o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.
Stálá expozice -  Byt věžníka, opět otevřeno út - ne  10 - 18 hodin, vstupné v ceně vstupenky na věž.
http://www.nrpraha.cz/vez/

 

KAVÁRNA:
CAFÉ NEUSTADT  
Kavárna se zahrádkou na nádvoří oblíbená zvláště u mladých.
Otevřeno denně, vstup z nádvoří NR. Informace o otevírací době a konání akcí na FB stránkách Café Neustadt.
www.facebook.com/cafeneustadt

 


DLOUHODOBÁ VÝSTAVA:

Neviditelná výstava  
Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Nezapomenutelná hodina v naprosté tmě s nevidomým průvodcem. Dlouhodobá výstava otevřena od 1. dubna. 2011 – výstavní prostory II. patro NR. Otevírací doba a vstupné na www.neviditelna.cz

 

STÁLÁ AKCE
SOCHA NEPTUNA
Sochařské dílo vytvořil z jemného pískovce v letech 1875 - 1877 sochař Bohuslav Schnirch. V r. 2014 sochu zrestauroval akademický sochař Vojtěch Adamec.
Vstupní hala svateb v přízemí / Otevřeno každé úterý 14 – 16 hod / Dílo je možné si prohlédnout vždy v úterý 14 – 16 hod / Vstup před nádvoří a foyer zdarma
http://www.nrpraha.cz/svatby/

 

PROGRAM -
ČERVEN - SRPEN 2020

VÝSTAVY:

UVNITŘ – Marie Blaboliová
Zavzpomínejte na výstavu z dob minulých… V roce 2015 bylo v Galerii v přízemí Novoměstské radnice možno shlédnout výstavu ústředního niterného tématu malířky a grafičky Marie Blabolilové (*1948). Výstava UVNITŘ reprezentuje část autorčiny tvorby, která zasahuje do existenciálně laděné exprese.  V kontrastu k jejím předchozím výstavám, které byly zaměřeny především ven, do krajiny, je tato výstava svým námětem zasazena do nitra. Být uvnitř je in! Uvnitř jako doma. Uvnitř jako celoživotní autorčin postoj. Ve spolupráci s Art for good jsme pro vás připravili možnost si tuto výstavu nerušeně připomenout a užít z pohodlí domova, vašeho vlastního uvnitř.
20. 4. – 30. 6. Nonstop. VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA NA WEBOBÝCH STRÁNKÁCH RADNICE. Zdarma.
http://www.nrpraha.cz/program/1043/uvnitr-marie-blabolilova/


Pražská výstava nožů 2020
Na oblíbené prodejní výstavě nožů budou opět k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR. Novinkou je letos i výstava a prodej luků a lukařského vybavení.
28. 6. Mázhaus a 1. patro NR, otevřeno od 10 do 17 hod., vstupné 150 Kč
http://www.nrpraha.cz/program/1021/prazska-vystava-nozu-knives-2020/

 

Mé vize | Barvy mé duše | Praha mýma očima – IVAN KLYMENKO
Výstava obrazů Ivana Klymenka se skládá ze tří cyklů. Každý představuje svébytnou sérii obrazů. Na výstavě umělec představuje veřejnosti vůbec poprvé svou tvorbu ve velkém rozsahu, divák si může prohlédnout jak realistické, tak abstraktní autorovy obrazy. Ivanovým cílem však není pouze vystavit co nejvíce obrazů, nýbrž ukázat divákovi šíři své duše, šíři své tvorby.
2. – 14. 7., Galerie v přízemí, otevřeno út – ne 10 – 18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč, veřejná vernisáž výstavy 1. 7. od 18 hod
http://www.nrpraha.cz/program/1052/me-vize-barvy-me-duse-praha-myma-ocima-ivan-klymenko/

 

JAK DUBOVÉ LISTÍ NA MORÁNÍ ŠUSTÍ aneb Náš posvátný háj, co jinde nemaj
Výstava výtvarného spolku Lughnasadh.  K vidění bude nově vzniklá sestava uměleckých děl členů a hostů keltského spolku, inspirovaných odkrýváním pozapomenutých keltských vrstev historie Karlova náměstí, spolu s bájí o cestě do neznáma.
6. – 30. 8. Galerie v přízemí, otevřeno út – ne 10 – 18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč. Veřejná vernisáž 5. 8. od 17 hod.
http://www.nrpraha.cz/program/1056/jak-dubove-listi-na-morani-susti-aneb-nas-posvatny-haj-co-jinde-nemaj/

 

KONCERTY:

Koncert na přání – Talenty světové opery II.
Dva koncerty v podání Arnheiđur Eiríksdóttir a Moniky Jägerové – mezzosoprán, Petra Nekorance – tenor, Lukáše Bařáka – baryton a Ahmada Hedara – klavír.
15. 6. 2020, Velký sál, začátek v 17:00 hod a 19:30 hod, vstupenky a podrobnosti na www.nachtigallartists.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1051/koncert-na-prani-talenty-svetove-opery-ii/

 

Novoměstský festival komorní hudby - NOVOFEST 2020
Hudební burleska. Zahajovací koncert jubilejního již 10. hudebního festivalu. Představení plné neustálých překvapení, proměn a nálad vyjádřených tancem, pantomimou i ostrými střihy v hudebních náladách a stylech.
22. 6. Velký sál, začátek všech koncertů v 19:30 hod. Vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč, podrobnosti na www.novofest.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1055/novomestsky-festival-komorni-hudby-novofest-2020/

 


Vojta Violinist - koncert "Pojďme to vytančit"
World music v kapele o jednom členu vás roztančí i dojme. Prostřednictvím Vojtovy hudby můžete vnímat hory, řeky, vzdálené cesty i letícího sokola nad lesem... Používá looper a hraje na mnoho hudebních nástrojů, jako jsou didgeridoo, buzuki, bansuri flétna, cajon a další perkuse. Nástroj, který je téměř součástí jeho těla, jsou housle.
21. 7.  Velký sál. Začátek v 19 hod. Vstupné do 19. 7. 350 Kč, zvýhodněná pro 2 osoby 580 Kč, od 20. 7. a na místě 400 Kč, podrobnosti na www.cestainspirace.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1053/vojta-violinist-koncert-pojdme-to-vytancit/

 


Novoměstský festival komorní hudby – NOVOFEST 2020
Fats Jazz Band z Bratislavy. Strhující vystoupení slovenského swingového orchestru se sólisty a tancem.
26. 8. Velký sál. Začátek v 19:30 hod. Vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč. Rezervace vstupenek na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://www.nrpraha.cz/program/1055/novomestsky-festival-komorni-hudby-novofest-2020/

 


AKCE:


Mami, už tam budem?
Představení divadla Minor. Převeze maminka děti svými pohádkami o patníku, stěračích a volantu, aby vydrželi cestu až do cíle? Autorská inscenace inspirovaná cestováním a s ním spojenou častou, možná nejčastější otázkou, která nepochybně padne, jakmile připoutáte dítko do autosedačky, zavřete dveře a nastartujete… Pro malé autisty i velké nemotory.
19. 6. Nádvoří, začátek od 17 hod, vstupné dospělí 150 Kč, děti, senioři a studenti 100 Kč, podrobnosti na www.minor.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1048/mami-uz-tam-budem/

 

Komentované prohlídky Novoměstské radnice
Prohlídka s poutavým výkladem odkryje návštěvníkům kus historie jedné z nejkrásnějších pražských národních kulturních památek. Podívají se i do prostor, které nejsou běžně přístupné.
Sraz na nádvoří.
18. 6. od 20:15 hod / při západu slunce
29. 6. od 10:00 hod + od 17:30 hod / pravidelná
9. 7. 2020 - od 20:10 hod / při západu slunce
13. 7. 2020 - dopolední od 10:00 hod / pravidelná
13. 7. 2020 - odpolední od 17:30 hod / pravidelná
Závazné přihlášky předem s dostatečným předstihem - info na www.nrpraha.cz, vstup 1 osoba 100 Kč (+ jedno dítě do 15 let zdarma)
http://www.nrpraha.cz/program/1018/komentovane-prohlidky-novomestske-radnice-2020/

 

Bruncvík a lev
Středověký příběh hrdinství a lásky, který se poprvé objevil zhruba ve 14. století, jez námý ze Starých pověstí českých Aloise Jiráska. Oblíbené loutkové představení pro diváky od 7 let.
28. – 30. 8. Velký sál, 28. 8. začátek představení v 18 hod, 29. + 30. 8. od 15 hod, vstupné děti 100 Kč, dospělí 150 Kč
http://www.nrpraha.cz/program/1050/bruncvik-a-lev/

 

NOVINKY A AKTUALITY SLEDUJTE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH www.nrpraha.cz

 

 

STÁLÁ EXPOZICE:

Historie Nového Města a Praha panoramatická
Stálou expozici o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.
Stálá expozice -  Byt věžníka, opět otevřeno út - ne  10 - 18 hodin, vstupné v ceně vstupenky na věž. Expozice je otevřena od května 2020.
http://www.nrpraha.cz/vez/

 

 

PROGRAM KVÉTEN 2020

 

Novoměstská radnice pro vás smí opět otevřít své brány
V pondělí 11.května skončí některá omezení související s pandemickou situací, a tak Novoměstská radnice s radostí otevírá a to hned tři ze svých mnoha expozic a klidných zákoutí: expozici historie Nového Města v bývalém bytě věžníka na ochozu věže Novoměstské radnice, Neviditelnou výstavu a venkovní zahrádku kavárny Neustadt.
„S velkou úlevou vítáme další fázi uvolňování koronavirových omezení a těšíme se snad více než kdy jindy na letošní návštěvníky. Vzhledem k situaci počítáme především s turisty tuzemskými, výletníky, ale také Pražany. Těm všem máme bezpochyby co nabídnout“ představuje začátek turistické sezony a výhled do plánů Novoměstské radnice její ředitel Albert Kubišta.

Spolu s expozicí historie Nového města se budete moci v rámci dodržení opatření podívat na Prahu z ochozu radniční věže, která skýtá na metropoli zcela netradiční pohled.
Kromě věže se na Novoměstské radnici opětovně otevře také interaktivní Neviditelná výstava. Tam můžete zažít jaké to je, strávit čas v naprosté tmě, za asistence nevidomých průvodců. Ředitelka NV Rita Küű představuje důsledně propracovaný systém provozu: „Znovuotevření Neviditelné výstavy plánujeme od 12 hodin. Květnové rezervace přijímáme formou emailu nebo na telefonním čísle Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." style="color: #0000ff;"> 777 787 064 (od 4. 5. do 7. 5. mezi 10 a 16 hodin. Hodinové prohlídky expozice jsou po 15 minutách, skupina bude čítat pouze k sobě patřící návštěvníky a jejich průvodce bude mít štít. Další podrobnosti se návštěvníci dozví v případě, že nás kontaktují.“
Kdo by pak potřeboval po mnoha jedinečných zážitcích trochu odpočinku a osvěžení, toho přivítá zahrádka populárního Cafè Neustadt, které na nádvoří NR nabídne v rámci všech opatření nařízených ministerstvem zdravotnictví klidné posezení v samém srdci Prahy. Otevírací dob: Po - Pá 9:00 - 23:00, So 10:00 - 23:00, Ne 10:00 - 20:00. Další podrobnosti nabídky se dozvíte na facebooku Café Neustadt.

„Znovu otevření zmiňovaných částí Novoměstské radnice vnímáme jako slibný signál pro návrat do běžného provozu, který je plný akcí, festivalů, koncertů, výstav a konferencí. NR je místem už historicky věnovaným lidem a tak jí to sluší. Uděláme všechno proto, aby si návštěvníci i naši partneři mohli co nejdříve připomenout, že NR je ve své podstatě a vizi místem tradičním i dynamickým, klidným i živoucím, historickým i moderním“ dodává ředitel NR Albert Kubišta.  

Přehled jednotlivých expozic a postupného znovu otevírání Novoměstské radnice, prosím, sledujte na našich webových stránkách www.nrpraha.cz, případně na facebookovém a instagramovém účtu.

 

PROGRAM - BŘEZEN 2020

 

VÝSTAVY:

Hollarka 100
Výstava se koná ke stoletému výročí založení školy 1920 - 2020. V retrospektivní prezentaci Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara zde bude představena především malba, kresba, volná a užitá grafika vytvořená studenty od současnosti až do šedesátých let minulého století. Nebudou chybět ani dobové fotografie ze školních akcí, nebo přímo z odborné výuky.
4. – 22. 3. Galerie ve věži, otevřeno út – ne 10 – 18 hod. Vstup volný, od 20. 3. vstupné viz věž
http://www.nrpraha.cz/program/1037/hollarka-100/

 


Pražská výstava nožů Knives 2020
Oblíbená prodejní jarní výstava nejlepší produkce nožířského umění v  ČR.
15. 3. Mázhaus a 1. patro NR, otevřeno od 10 do 17 hod., vstupné 120 Kč
http://www.nrpraha.cz/program/1021/prazska-vystava-nozu-knives-2020/

 


Photocontest
Výstava nejlepších fotografií studentů středních škol, žáků druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií 8. ročníku celorepublikové soutěže Photocontest – součásti vzdělávacího projektu v digitální fotografii Photobase.
26. 3. - 3. 4.. Galerie ve věži, otevřeno út – ne 10 – 18 hod. Vstupné viz věž
http://www.nrpraha.cz/program/1025/photocontest/

 

KONCERTY:

Ralph Towner (Spojené státy)
Hudební inovace není nic snadného. Vyžaduje nejen vrozený talent, ale též lásku k umění, nezaslepenou komerčním pozlátkem populární kultury. Ralph Towner k takovým inovátorům na poli moderní hudby patří. Jeho nápady jsou vždy osvěžující, třebaže jeho kariéra zahrnuje již více než pět desetiletí.
3. 3. Velký sál, začátek v 19:30 h, vstupné od 300 Kč, vstupenky na www.jmw.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1023/ralph-towner-spojene-staty

 

Philip Catherine / Paulo Morello / Sven Faller (Belgie, Německo)
Koncert kytarových velikánů (Philip Catherine a Paulo Morello) a kontrabasisty mezinárodně uznávaného pro svůj jedinečný styl na akustické base (Sven Faller).
5. 3. Velký sál, začátek v 19:30 h, vstupné od 300 Kč, vstupenky na www.jmw.cz


http://www.nrpraha.cz/program/1024/philip-catherine-paulo-morello-sven-faller-belgie-nemecko/

 

Challenge for Music II
Na jarní koncert cyklu "Challenge for Music" pozval autor i protagonista projektu Vilém Veverka jednu z největších hvězd české scény, Jiřího Bártu, nejúspěšnějšího violoncellistu uplynulých dvaceti let. Partnerem jim bude zástupce mladší generace českých interpretů, cembalista Filip Hrubý, student legendární Barbary Marie Willi. Již tradičním hostem je i tentokrát smíšený sbor Notre Dame.
12. 3. Velký sál, začátek v 19:30 hod, hod. Vstupné plné 390 Kč, snížené 220 Kč
http://www.nrpraha.cz/program/1031/challenge-for-music-ii/

 

Novoměstský festival komorní hudby - Novofest 2019
Romantismus a jazz se saxofonem. Od vůbec prvního romantického saxofonového kvartetu přes jazzové skladby po současnost. Profilový koncert hudební literatury pro saxofonové kvarteto. Program: Jean Baptist Singelée, Leonard Bernstein ad. / Bohemia Saxophone Quartet.
17. 3. Velký sál, začátek 19:30 hod, vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč, rezervace na www.novofest.cz


http://www.nrpraha.cz/program/998/novomestsky-festival-komorni-hudby-novofest-2019/

   


ŠMOLDAS - NUSSBAUM - ANDERSON (Česko / Spojené státy)
Ve svém new yorském triu se náš přední jazzový kytarista Libor Šmoldas představuje s rytmikou absolutní světové jazzové špičky. Basista a skladatel Jay Anderson patří mezi nejvšestrannější a nejuznávanější současné jazzmany. Adam Nussbaum je považován za jednoho z nejlepších bubeníků současnosti.
31. 3. Velký sál, začátek v 19:30 hod, vstupné od 250 Kč, vstupenky na www.jmw.cz

 
http://www.nrpraha.cz/program/1001/smoldas-nussbaum-anderson-cesko-spojene-staty/

 

AKCE:

Komentované prohlídky Novoměstské radnice
Prohlídka s poutavým výkladem odkryje návštěvníkům kus historie jedné z nejkrásnějších pražských národních kulturních památek. Podívají se i do prostor, které nejsou běžně přístupné.
9. 3. + 25. 3. Sraz na nádvoří. 9. 3. s překvapením v 10 a 17:30 hod, 25. 3. při západu slunce 17:30 hod. Závazné přihlášky předem s dostatečným předstihem - info na www.nrpraha.cz

vstup 1 osoba 100 Kč (+ jedno dítě do 15 let zdarma)
http://www.nrpraha.cz/program/1018/komentovane-prohlidky-novomestske-radnice-2020/

 

Festival delikátních chutí – jaro 2020
Již pošesté na Novoměstské radnici ochutnáte výtečné delikatesy a vyzkoušíte si dosud nepoznané pokrmy z různých koutů světa. Můžete se těšit na bezmála tři desítky nadšených kulinářů. Přijďte s námi procestovat svět, pas můžete pro tentokrát nechat doma!
21. 3. nádvoří, Mázhaus a přilehlé části parku na Karlově nám., otevřeno 10 - 18 hod. Vstup zdarma.
http://www.nrpraha.cz/program/1036/festival-delikatnich-chuti-jaro-2020/

 


Struny dětem
Doprovodný program rodinného festivalu pro zvídavé děti a hravé rodiče (výtvarné dílničky a hravé zóny). Festival zároveň probíhá v divadle Minor (koncerty, workshopy).
28. - 29. 3. celá NR, otevřeno 10 – 18 hod. Informace o vstupném a programu na www.strunydetem.cz


http://www.nrpraha.cz/program/1026/struny-detem-2020/

 

 

 

 

Rok 2019

 

Koncert PKKO pro Klub nemocných cystickou fibrózou dne 25. listopadu.
Kromě výjimečného prostředí a interiéru si Pražský komorní kytarový orchestr pozval několik zpěvaček. Tyto dámy, jmenovitě Anna Sosnová, Petra Vacková a Stili obohatí koncert svým uměním a šarmem. Některé písně byly aranžovány speciálně pro tuto příležitost a nebude, je už možné jindy slyšet! Svou návštěvou podpoříte nemocné cystickou fibrózou.
http://www.nrpraha.cz/program/1019/koncert-pkko-pro-klub-nemocnych-cystickou-fibrozou/

Všechny informace k tomuto koncertu i ke klubu Vám podá paní Lenka Johannová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 608 946 762.

 

26. listopadu se pak koná koncert komorního orchestru Pražští komorní sólisté, uměleckého vedoucího ansámblu Jana Mráčka (housle) a dirigenta a hornisty Radka Baboráka, uměleckého garanta orchestru. Na programu je J. S. Bach, W. A. Mozart, L. v. Beethoven, F. Mendelssohn-Bartholdy, E.
Grieg.

http://www.nrpraha.cz/program/1002/prazsti-komorni-soliste/

Podrobnosti k tomuto koncertu poskytne paní Monika Fürbach Boušková, tel. 777 578 384,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Od 14. do 17. listopadu se bude konat 44. veletrh starožitností Antique. Letos na podzim uplyne 30 let od okamžiku, kdy u nás byl obnoven zcela svobodný a legální trh s uměním. Obchod se starožitnostmi se začal znovu svobodně rozvíjet po téměř čtyřicetileté pauze. Podzimní prodejní veletrh tradičně přiláká návštěvníky svojí širokou nabídkou starožitností. Desítky vystavovatelů ze všech koutů ČR opět představí hodnotné prodejní exponáty.
http://www.nrpraha.cz/program/994/veletrh-starozitnosti-antique/

 

 

8. 11. 2019

Výstava Palaestra 20, poodhalí neobvyklou tvůrčí polohu našich předních výtvarníků a umělců, kteří mezi provazy boxerského ringu předávají své mnohaleté zkušenosti a hodnoty mladým lidem a dětem hledajícím svoji životní cestu. Návštěvníci se tak seznámí nejen s díly autorů, ale rovněž se stanou diváky zápasu mladých boxerů na životních křižovatkách. Výstava se koná od 8. listopadu do 1.
prosince v Galerii ve věži Novoměstské radnice.
http://www.nrpraha.cz/program/1007/palaestra-20/

 

1. a 2. listopadu se na Novoměstské radnici bude konat Whisky Life! Prague 2019 - festival (nejen) pro milovníky whisky. Již posedmé budete moci vybírat z více než 200 různých druhů whisky, včetně rarit a těch, které v Čechách zatím nejsou k dostání. Živá hudba, skotské dudy, kilty, doutníky, jídlo... O zábavu nouze nebude! Kdo přijde ve skotském kiltu, obdrží sklenku whisky zdarma! Vstup od 18 ti let.
http://www.nrpraha.cz/program/993/whisky-life-prague-2019/

 

 

 

9. 10. zde vystoupí mladý španělský tenor Xabier Anduaga za doprovodu klavíru (Ahmad Hedar).
http://www.nrpraha.cz/program/986/tenor-xabier-anduaga/


Kontaktní osobou pro získání podrobností je paní Alena Kunertová  602 219 611,
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


 
Poté 11. 10. půvabná trumpetistka, zpěvačka a skladatelka Andrea Motis s kvintetem, jehož členy jsou kontrabasista Joan Chamorra, klavírista Ignasi Terraza, hráč na bicí Estev Pi a kytarista Josep Traver.
http://www.nrpraha.cz/program/968/andrea-motis-quintet/


Kontaktní osobou pro získání podrobností je pan Petr Pylypov Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 776581277

 

15. 10. se koná jeden z koncertů Novoměstského festivalu komorní hudby - Novofest 2019 s podtitulem Večer virtuózů.
Nejlepší sonáty a skladby pro saxofon a klavír včetně jazzové Hot Sonáty a jedné světové premiéry.


http://www.nrpraha.cz/program/998/novomestsky-festival-komorni-hudby-novofest-2019/

   
Kontaktní osobou pro získání podrobnostíje paní  MgA. Marie Vítová-Dušková,
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 606 618 396.

 

24. 10. proběhne koncert Roztroušeně spojeni / Ingrid Menky & Band spojený s benefiční vernisáží obrazů slovenské malířky Henriety Rojkovej na motivy skutečných příběhů lidí s roztroušenou sklerózou a ukázkou výrobků české čokolády BON BON s mottem "No stres, no RS". Výtěžek koncertu bude použit ve prospěch pacientů s roztroušenou sklerózou k budování jejich českého a slovenského registru.
http://www.nrpraha.cz/program/995/roztrousene-spojeni-ingrid-menky-band/


Kontaktní osobou pro získání podrobností je paní Jana Vojáčková, tel. 604 232 583, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


A 31. 10 se koná další koncert hudebního cyklu se smyčcovým orchestrem Harmonia Praga s uměleckým vedoucím, houslistou Miroslavem Vilímcem a dirigentem Štefanem Britvíkem:  Stylové večery 2019 - Božský Amadé a Il Divino Boemo.
Motto večera: Repertoárové novinkyz děl W. A. Mozarta a Josefa Myslivečka.
http://www.nrpraha.cz/program/928/stylove-vecery-2019/


Kontaktní osobou pro získání podrobností je paní Monika Teichmannová Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 777 317 186.

 

Bohatý program v Září

 

http://www.nrpraha.cz/program/

 

 

VĚŽ:

Vyhlídková věž je vysoká téměř 70 m. Po 221 schodech vystoupíte na její ochoz, kde se můžete pokochat překrásným výhledem na Prahu. V Galerii ve věži probíhají zajímavé krátkodobé výstavy.
Otevřeno: út – ne 10.00 - 18.00 hodin, vstupné 60 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 130 Kč.
http://www.nrpraha.cz/vez/


STÁLÁ EXPOZICE:

Historie Nového Města a Praha panoramatická
Stálou expozici o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.
Stálá expozice -  Byt věžníka, opět otevřeno út - ne  10 - 18 hodin, vstupné v ceně vstupenky na věž.
http://www.nrpraha.cz/vez/

 

KAVÁRNA:
CAFÉ NEUSTADT
Kavárna oblíbená zvláště u mladých.
Otevřeno denně, vstup z nádvoří NR. Informace o otevírací době a konání akcí na FB stránkách Café Neustadt.
www.facebook.com/cafeneustadt

 

DLOUHODOBÁ VÝSTAVA:

Neviditelná výstava
Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Nezapomenutelná hodina v naprosté tmě s nevidomým průvodcem. Dlouhodobá výstava otevřena od 1. dubna. 2011 – výstavní prostory II. patro NR
Otevřeno po – pá od 12:00 do 20:00 h, so-ne, svátky od 10:00 do 20:00 hodin, vstupné na tel. č. 777 787 064  
www.neviditelna.cz

 


PROGRAM -
DUBEN 2019

VÝSTAVY:


To je hlína
14. ročník otevřené dětské umělecké přehlídky na téma „Není listopad jako Listopad“. Charitativní přehlídka dětí a mládeže ve věku 4 - 26 let. Mladí umělci tvoří s vědomím, že jejich díla budou prodána. Z výtěžku je podpořena rozvojová pomoc v zemích třetího světa.
2. - 28. 4.  Galerie v přízemí, otevřeno út – ne 10 – 18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč
http://www.nrpraha.cz/program/950/to-je-hlina/

 

Ivan Bukovský (straší) VE VĚŽI
Výstava představí obrazy z posledních let (ze série výstav k 70. narozeninám autora). Pražský rodák vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u prof. J. Smetany a mistrně vyjadřuje vše, co cítí a co chce světu vyslovit.
4. 4. - 3. 5.  Galerie ve věži, otevřeno út – ne 10 – 18 hod, vstupné viz věž
http://www.nrpraha.cz/program/952/ivan-bukovsky-ve-vezi/

 

Pražská výstava nožů PVN 2019
Oblíbená prodejní jarní výstava nejlepší produkce nožířského umění v  ČR.
28. 4. Mázhaus a 1. patro NR, otevřeno od 10 do 17 hod., vstupné 120 Kč
http://www.nrpraha.cz/program/944/prazska-vystava-nozu-pvn-2019/

 


KONCERTY:


Marco Mezquida Ravel´s Dreams
Marco Mezquida je v současné době jedním z nejuznávanějších jazzových hudebníků ve Španělsku a určitě je považován za talent v celém světě. Spolu s perkusistou Aleixem Tobiasem a violoncellistou Martínem Meléndezem najde osobní a moderní vstupní bod do jemných zvukových světů francouzského skladatele a naplňuje je vlastními improvizacemi.
16. 4. Velký sál, začátek v 19:30 hod. Vstupné od 250 Kč. Informace o vstupném a rezervace na www.jmw.cz
http://www.nrpraha.cz/program/955/marco-mezquida-ravels-dreams/

 

Stylové večery 2019 - Hudba slunné Itálie
Další koncert hudebního cyklu se smyčcovým orchestrem Harmonia Praga s uměleckým vedoucím, houslistou Miroslavem Vilímcem a dirigentem Štefanem Britvíkem. Motto večera: Když je hudební řečí sladké „dolce“ i energické „vivace“.
18. 4. Velký sál, začátek v 19:30 hod. Vstupné plné 320 Kč, snížené 170 Kč, bližší info na www.harmoniapraga.cz
http://www.nrpraha.cz/program/928/stylove-vecery-2019/

 

AKCE:

43. veletrh starožitností Antique - jaro 2019
Tématem jarního veletrhu starožitností bude Umění a kýč.  Co je umění a co kýč? Je hranice mezi nimi ostrá, a nakolik je daná osobním a dobovým vkusem? Užijete si širokou nabídku starožitností vystavovatelů ze všech koutů ČR, kteří opět představí své hodnotné prodejní exponáty.
11. – 14. 4. Celá NR. Otevřeno 10 - 19 hod, v ne do 17 hod. Vstupné plné 100 Kč, snížené 80 Kč.
http://www.nrpraha.cz/program/954/43-veletrh-starozitnosti-antique-jaro-2019/

 

Komentované prohlídky Novoměstské radnice
Prohlídka s poutavým výkladem odkryje návštěvníkům kus historie jedné z nejkrásnějších pražských národních kulturních památek. Podívají se i do prostor, které nejsou běžně přístupné.
17. 4. Sraz na nádvoří. Při západu slunce 18:30 hod. Závazné přihlášky předem s dostatečným předstihem - info na www.nrpraha.cz

vstup 1 osoba 100 Kč (+ jedno dítě do 15 let zdarma)
http://www.nrpraha.cz/program/932/komentovane-prohlidky-novomestske-radnice-2019/

 

Březen:

 

15. a 16. března se koná na Novoměstské radnici Prague Spirit Festival 2019. 17. 3. pak festival pokračuje v multifunkční prostoru Space4you.
http://www.nrpraha.cz/program/933/prague-spirit-festival-2019/

Podrobné informace k festivalu Vám podá paní Martina Procházková Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 725 567 020.

 

 

20. února se bude konat ve Velkém sále Novoměstské radnice koncert s názvem Celebration 60 let Kühnova smíšeného sboru.
Kühnův smíšený sbor slaví v roce 2019 60 let od založení. Představí díla Jakuba Dvořáčka, Miloše Orsona Štědroně a Jana Ryanta Dřízala.
http://www.nrpraha.cz/program/939/celebration-60-let-khnova-smiseneho-sboru/


Všechny informace k tomuto koncertu Vám poskytne paní Kateřina Zelenková,Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. 608 560 040.
 
25. února zde proběhne koncert Petr Nekoranec & John Brancy, ale vstupenky na něj jsou již zcela vyprodány.
http://www.nrpraha.cz/program/927/petr-nekoranec-john-brancy/

 

 

Festival Losar 2146 na Novoměstské radnici v Praze

Již po čtrnácté se setkají v centru Prahy příznivci kulturního a duchovního odkazu Tibetu na jednodenním multikulturním festivalu, aby společně oslavili Losar – tibetský Nový rok. Podle tibetského kalendáře má nastupující rok číslovku 2146 a z hlediska východní astrologie je ve znamení zemského Kance.

 

Na Novoměstské radnici v Galerii v přízemí bude konat výstava obrazů a kreseb akademického malíře a grafika Ivana Brtny k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám. Probíhat bude od 7. do 28. února.
http://www.nrpraha.cz/program/941/ivan-brtna/

 

Zahajovací koncert hudebního cyklu Stylové večery 2019 se smyčcovým orchestrem Harmonia Praga s uměleckým vedoucím, houslistou Miroslavem Vilímcem a dirigentem Štefanem Britvíkem - večer s podtitulem Harmonia Praga novoročně proběhne 17. ledna.
http://www.nrpraha.cz/program/928/stylove-vecery-2019/


Veškeré informace k tomuto hudebnímu večeru i k celému letošnímu cyklu získáte od paní Moniky Teichmannové Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 777 317 186.
 
31. ledna se koná ve Velkém sále radnice koncert Tingvall Trio.
Martin Tingvall, Omar Rodriguez Calvo, Jürgen Spiegel: Švéd, Kubánec a Němec. Pianista, kontrabasista a bubeník. Společně vytvářejí zcela nezaměnitelný zvuk. Zvuk a písně, které dokonce oslovují i lidi, kteří jazz obyčejně neposlouchají…
http://www.nrpraha.cz/program/925/tingvall-trio-svedsko-kuba-nemecko/


Podrobné informace ke koncertu Vám poskytne pan Petr Pylypov Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. 776581277.

 

Prvním je koncert s názvem K. Englichová, V. Veverka & Mucha Quartet a pořádá jej 3. ledna 20. ročník MHF České doteky hudby v rámci tříletého projektu „Hudba V 4“. Vystoupí na něm Mucha quartet (housle, viola, violoncello), Kateřina Englichová (harfa) a Vilém Veverka (hoboj).
http://www.nrpraha.cz/program/919/k-englichova-v-veverka-mucha-quartet/

 
Informace o tomto festivalu a koncertu Vám poskytne paní Petra Horváthová Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 739 433 171.
 
6. ledna si milovníci hudby na koncertu s názvem Solideo - Zvěstujem vám radost - Tříkrálový koncert užijí skladby od gotiky po baroko především z Čech, Itálie, Španělska, Rakouska a Německa. Kromě varhan uslyší i cca 25 dobových hudebních nástrojů.
http://www.nrpraha.cz/program/937/solideo-zvestujem-vam-radost-trikralovy-koncert/

 

 

Komentovaná prohlídka s poutavým výkladem odkryje návštěvníkům kus historie jedné z nejkrásnějších pražských národních kulturních památek a bude možno během ní nahlédnout i do prostor, které nejsou běžně přístupné.
První prohlídky v letošním roce se konají 14. ledna a je možno si zvolit dopolední či odpolední termín.
Na prohlídku je potřeba si včas s předstihem zarezervovat místo. Počet účastníků na jednu prohlídku je omezen. Pokud Vám lednový termín nevyhovuje, je možno se již nyní přihlásit na některý z dalších termínů:
http://www.nrpraha.cz/program/932/komentovane-prohlidky-novomestske-radnice-2019/

 

 

Adventní čas na Novoměstské radnici si letos užijí nejen rodiny s dětmi, ale na své si přijdou i gurmáni. Nedílnou součástí opět bude francouzský trh, železniční modely, divadlo a pěvecká vystoupení.
Již šestým rokem se Novoměstská radnice promění v prostor naplněný příjemnou atmosférou adventu.
V sobotu a v neděli 1. - 2. prosince, v prvním to adventním víkendu Vás od 10 -18 hodin v historických prostorách přivítají stánky adventního trhu, které nabídnou hračky, regionální i řemeslné výrobky, originály od designérů a výtvarníků. Uvidíte divadelní vystoupení, dětských pěveckých sborů a bubnovou performanci Vladimíra Šušora, které se můžete zúčastnit nejen jako diváci. Navštívit budete moci dílničky, nejdelší funkční vlakové kolejiště v Praze a na své si přijdou i modeláři.

 

„Adventní trh na Novoměstské radnici se stal po letech již tradičním místem setkávání. Snažíme se o to, aby i letošní adventní trh na NR byl místem, kde si budete užívat klidnou předvánoční atmosféru.“ Takto charakterizuje Novoměstský Advent ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.
Novoměstský advent letos naváže na úspěšnou koncepci, kdy návštěvníkům nabídne na nádvoří Francouzský adventní trh, plný francouzských delikates, nápojů a dalších vánočních dárků. Ve vnitřních prostorách radnice se v letošním roce se opět můžete těšit na spolupráci hned několika partnerů. SDV model zajistí instalaci nejdelšího funkčního kolejiště v Praze. Zároveň se účastní řada prodejců, kteří nabídnou pestrou škálu hotových i dalších modelů. Design mode nabídne výběr různých designérů i výtvarníků. Všichni partneři se tak scházejí, aby Vám zpříjemnili adventní čas a společně s Vámi ho prožili v krásných prostorách Novoměstské radnice. Tajemná Šatlava Vám nabídne již druhou instalaci svítících objektů od výtvarnice Evy Nečasové (Spacelights) nazvanou „Nočním lesem“, její součástí budou pro letošní rok nové svítící instalace hub a samorostů a zároveň svítící brouci a duchové, tyto trojrozměrné instalace nesmírně originálně a neopakovatelně doplní klenby šatlavy a vytvoří fantaskní atmosféru, která Vás okouzlí. Novoměstská radnice se opět stane „Otevřeným a klidný prostorem v srdci rušné metropole“.  Repertoár divadel, dílniček a dětských pěveckých sborů zůstal u osvědčeného a divácky úspěšného programu předchozích let. Z Jižních Čech například přijede Divadlo Dokola, Prahu zastoupí soubor Lokvar.

 

Novoměstský advent 2018
Kdy: 1. – 2. 12. 2018 od 10:00 -18:00 hod
Kde: Novoměstská radnice, Karlovo nám 1/23, Praha 2
www.nrpraha.cz

 

Vstup zdrama
Kontakt:
Produkce:  Václav Beznoska, tel:  725 537 024,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Media:        Jana Byzoňová,    tel:   724 819 363,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Partneři akce: Městská část Praha 2, Asociace regionálních značek, SDV Model, Design Mode

--------------------------------

28. 10. bude ukončen 7. ročník Měsíce věží a rozhleden 2018, kterého se účastní i Novoměstská radnice.  V tento den, 28. října ve 14 hod proběhne výstup na naši vyhlídkovou věž s českou vlajkou.  Podrobnosti naleznete na:
http://www.nrpraha.cz/program/874/mesic-vezi-a-rozhleden-cr-2018-aneb-stoupa-cela-rodina/

 

 

Dny francouzských vín se konají 5. a 6. října. Třicet vystavovatelů na akci, jejíž motto zní Naplňte si svůj sklep!, nabídne francouzská vína.
http://www.nrpraha.cz/program/907/dny-francouzskych-vin/


Podrobnosti získáte od pana Thomase Boutona tel. 731 320 980, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">
 
I 8. října budete možno na Novoměstské radnici nakupovat. Proběhne módní Ryder´s bazar, kde si budou moci návštěvníci za příjemné ceny pořídit vybrané oblečení z šesti dobročinných obchodů organizace pečující o seniory - Sue Ryder a také modely od známých českých návrhářek. Nebudou chybět doplňky, šperky, originální retro a vintage kousky, dárkové předměty a knihy. Vydělané peníze pomohou financovat péči o lidi na sklonku života.
http://www.nrpraha.cz/program/902/ryders-bazar/


Veškeré informace k bazaru Vám poskytne paní Denisa Ratajová Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript."> tel. 778 470 719

 

2. října se koná jeden z hudebních Stylových večerů 2018 s komorním orchestrem Harmonia Praga. Na programu koncertu s podtitulem Italský večer budou perly baroka a pocta N. Paganinimu.
http://www.nrpraha.cz/program/842/stylove-vecery-2018/


Veškeré informace k tomuto hudebnímu večeru získáte od paní Moniky Teichmannové Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 777 317 186.

 

Dne 9. 10. pak proběhne další koncert 8. ročníku hudebního festivalu Novofest 2018 - Vladimír Petr a Václav Petr - otec a syn.


http://www.nrpraha.cz/program/893/novofest-2018/


Podrobné informace k festivalu Vám podá paní Marie Vítová Dušková Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. 606 618 396.

 

 

 

 

----------------------------

VĚŽ:

Vyhlídková věž je vysoká téměř 70 m. Po 221 schodech vystoupíte na její ochoz, kde se můžete pokochat překrásným výhledem na Prahu. V Galerii ve věži probíhají zajímavé krátkodobé výstavy.
Otevřeno: út – ne 10.00 - 18.00 hodin, vstupné 60 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 130 Kč.
http://www.nrpraha.cz/vez/


STÁLÁ EXPOZICE:

Historie Nového Města a Praha panoramatická
Stálou expozici o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.
Stálá expozice -  Byt věžníka, opět otevřeno út - ne  10 - 18 hodin, vstupné v ceně vstupenky na věž.
http://www.nrpraha.cz/vez/

 


KAVÁRNA:
CAFÉ NEUSTADT
Kavárna oblíbená zvlášt u mladých. V souvislosti s projektem kavárníka Ondřeje Kobzy „Piáno na ulici“ je jedno piáno umístěno i na nádvoří NR. Otevřeno denně, vstup z nádvoří NR. Informace o otevírací době a konání akcí na FB stránkách Café Neustadt.
www.facebook.com/cafeneustadt

 

DLOUHODOBÁ VÝSTAVA:

Neviditelná výstava
Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Nezapomenutelná hodina v naprosté tmě s nevidomým průvodcem. Dlouhodobá výstava otevřena od 1. dubna. 2011 – výstavní prostory II. patro NR
Otevřeno po – pá od 12:00 do 20:00 h, so-ne, svátky od 10:00 do 20:00 hodin, vstupné na tel. č. 777 787 064  
www.neviditelna.cz

 

DLOUHODOBÁ AKCE:

The Chamber - Tajemství císaře
Dobrodružná technologicky velice pokročilá úniková hra, která hráče přenese do 14. století. Příběh je skutečně postaven na posledních poznatcích z Karlova života a prostředí hry vytvořeno kompletně na zakázku od truhlářů specializujících se na středověké interiéry. Čeká Vás tedy dokonale autentická atmosféra podpořená unikátním dobovým prostorem, promyšlené a originální hádanky a silný příběh.
Dlouhodobá akce. Suterénní prostory Vinárny radnice. Otevírací doba po - pá 11 - 21:30 hod, so - ne 9:15 - 21:30 hod, vstupné: 1090 - 1890 Kč. Hra pro 2 - 6 osob. Rezervace předem na www.thechamber.cz


http://www.nrpraha.cz/program/707/the-chamber-tajemstvi-cisare/

 


PROGRAM -  ŘÍJEN 2018

VÝSTAVY:


Alžběta Baštová / Liza Basta - Papoušci a ti ostatní
Výstava nás silně a až nečekaně vtáhne do barokního neklidu skrytých emocí a síly kresebného detailu ve stopě olejových maleb. Věčným i vděčným inspiromatem je pro autorku sám její jihoamerický papouščí přítel Ferdinand Eusebius Miseroni.
4. 10. - 4. 11. Galerie ve věži, otevřeno út - ne 10 - 18 hod, vstupné viz věž
http://www.nrpraha.cz/program/904/alzbeta-bastova-liza-basta-papousci-a-ti-ostatni-parrots-and-the-others/

 

Studentský design 2018
Výběrová výstava 30 ti nejlépe hodnocených prací ze soutěže Studentský design 2018. Výstava probíhá v rámci přehlídky DesignBlok 2018.
12. 10. - 4. 11. Galerie v přízemí, otevřeno út - ne 10 - 18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč


KONCERTY:

Stylové večery 2018 - Italský večer
Další hudební večer s komorním orchestrem Harmonia Praga. Na programu perly baroka a pocta N. Paganinimu.
2. 10. Velký sál, začátek v 19:30 hod. Vstupné plné 320 Kč, snížené 170 Kč, bližší info na www.harmoniapraga.cz


http://www.nrpraha.cz/program/842/stylove-vecery-2018/

 

Novofest 2018 - Vladimír Petr a Václav Petr - otec a syn
Další koncert 8. hudebního festivalu, který nabízí koncerty věnované jazzovým vlivům v tvorbě českých skladatelů.
9. 10. Velký sál. Začátek v 19:30 hod. Vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč. Rezervace vstupenek na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://www.nrpraha.cz/program/893/novofest-2018/

 

Smyčce PFO na radnici
Smyčce Pražského filmového orchestru s dirigentem Jiřím Koryntou se vrací s novými tituly a zajímavým pojetím filmové hudby i klasiky v hávu komorního tělesa.
20. 10. Velký sál, začátek v 18 hod, vstupné 420 Kč, rezervace na www.praguefilmorchestra.com  
http://www.nrpraha.cz/program/905/smycce-pfo-na-radnici/

 

AKCE:

Komentované prohlídky Novoměstské radnice
Prohlídka s poutavým výkladem odkryje návštěvníkům kus historie jedné z nejkrásnějších pražských národních kulturních památek. Podívají se i do prostor, které nejsou běžně přístupné.
1. 10. Sraz na nádvoří. Začátek v 10 a 16:30 hod. Závazné přihlášky předem s dostatečným předstihem - info na www.nrpraha.cz, vstup 1 osoba 100 Kč (+ jedno dítě do 15 let zdarma)
http://www.nrpraha.cz/program/851/komentovane-prohlidky-novomestske-radnice-2018/

 


Dny francouzských vín
Naplňte si svůj sklep! 30 vystavovatelů vám nabídne francouzská vína za akční ceny.
5. - 6. 10. Mázhaus a nádvoří, otevřeno 11 - 20  hod. Vstup zdarma
http://www.nrpraha.cz/program/907/dny-francouzskych-vin/

 


Ryder´s bazar
Módní bazar, který Vám nabídne za velmi příjemné ceny vybrané oblečení z šesti dobročinných obchodů Sue Ryder a také modely od známých českých návrhářek. Nebudou chybět doplňky, šperky, originální retro a vintage kousky, dárkové předměty a knihy. Vydělané peníze pomohou financovat péči o křehké seniory v Sue Ryder.
8. 10. Mázhaus, otevřeno 10 - 20 hod, vstup zdarma
http://www.nrpraha.cz/program/902/ryders-bazar/

 


Festival delikátních chutí
Již popáté se můžete v prostorách Novoměstské radnice těšit na kuchyně ze všech koutů světa, tentokrát s podzimně laděnou hřejivou tématikou.
13. 10. otevřeno 10 - 18 hod. Vstup zdarma
http://www.nrpraha.cz/program/909/festival-delikatnich-chuti/

 

 

Počítáme s vodou 2018
Mezinárodní konference o hospodaření se srážkovou vodou je přednostně zaměřena na pracovníky veřejné správy, avšak je přístupná i široké veřejnosti. Prezentace v anglickém jazyce budou simultánně tlumočeny do češtiny. Letošní téma: Hospodaření s vodou jako nástroj k rozvoji měst.
23. 10. Velký sál, začátek v 9:30 hod, registrace předem a účastnický poplatek na www.pocitamesvodou.cz


http://www.nrpraha.cz/program/903/pocitame-s-vodou-2018/

 

Měsíc věží a rozhleden ČR 2018
Již 7. ročníku Měsíce věží a rozhleden, což je projekt k prodloužení turistické sezóny, se účastní i NR.
28. 9. - 28. 10. Věž. Otevřeno út - ne 10 – 18 hod. 28. 10. ve 14 hod výstup na věž s českou vlajkou.  Vstupné viz věž, 28. 10. děti do 12 ti let se soutěžním 4pohledem, zakoupeným v pokladně věže, zdarma
http://www.nrpraha.cz/program/874/mesic-vezi-a-rozhleden-cr-2018-aneb-stoupa-cela-rodina/

 

 

 

 

Zdroj, foto: Novoměstské radnice

 

22. říjen 2021
Dnes má svátek Sabina

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek