„ČESKÁ CHUŤOVKA 2017“

Slavnostní vyhlášení a předání cen „ČESKÁ CHUŤOVKA 2017“
pořádané Stálou komisí Senátu pro rozvoj venkova
ve čtvrtek 19. října 2017 v Hlavním sále Senátu Parlamentu ČR

DSC 0334

CENA NOVINÁŘŮ


Letošní soutěž o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2017 a Dětská chuťovka 2017, která se konala pod záštitou předsedy Senátu Milana Štěcha a ministra zemědělství Mariana Jurečky, zná své vítěze. Zástupci celkem 74 českých potravinářských  firem (o 11 víc než loni) převzali na slavnostním vyhlášení výsledků 9. ročníku soutěže ve čtvrtek 19. října v Senátu ocenění za nejchutnější potraviny vyrobené v České republice. Značkou Česká chuťovka 2017 se tak může nově pyšnit 147 výrobků a značkou Dětská chuťovka 2017 pak dalších 28. Titulem Rytíř české chuti byl za svůj celoživotní přínos mlékárenskému oboru poctěn pan Ladislav Likler, respektovaný sýrařský expert.

 logo ceska chutovka 2012 whiteDetska chutovkarytir ceske chuti

Smyslem soutěže Česká chuťovka, která vznikla jako spontánní iniciativa nezávislých potravinářských odborníků, je kromě vyzdvižení domácích výrobců kvalitních potravin zejména rehabilitace chuti jako jednoho z nejdůležitějších kvalitativních znaků každé potraviny. Je jistě chvályhodné, že se český spotřebitel i pod vlivem různých mediálních kampaní zajímá stále více o původ a složení nakupovaných potravin a že se jeho pozornost vzhledem k civilizačním nástrahám soustřeďuje také na zdravou a racionální výživu. A to i přesto, že se v záplavě nejrůznějších údajů a často i protichůdných informací a mýtů mnohdy poněkud ztrácí. Na co se ale skoro úplně zapomíná je to, co každou potravinu ve skutečnosti korunuje – na její chuť. Čeští potravináři se přitom mohou opřít o dlouholeté tradice a svůj pověstný fortel a um. Ten se naštěstí i přes různé nástrahy a byrokratické překážky nikam dosud nevytratil. Zkušenosti ze soutěže Česká chuťovka přesvědčivě ukazují, že v posledních letech naopak zažívá velký rozkvět, což je pro každého spotřebitele jistě víc než dobrá zpráva. Je zkrátka z čeho vybírat a u nás vyrobené potraviny mohou směle konkurovat těm nejlepším zahraničním a často je svou kvalitou a chutí i předčí.

 DSC 0264

Dětská chuťovka

 

Kdo si chce na těchto báječných potravinách od českých výrobců pochutnat a srovnat případně své vlastní chuťové preference s verdiktem   odborné i dětské  poroty, nalezne seznam nejen těch letošních, ale i v předchozích letech oceněných potravin, pyšnících se značkou ČESKÁ CHUŤOVKA nebo DĚTSKÁ CHUŤOVKA, jakož i další důležité informace, na www.ceskachutovka.cz

či www.facebook.com/ceskachutovka

DSC 0128DSC 0068

Záštitu nad soutěží „ČESKÁ CHUŤOVKA 2017“ převzal předseda Senátu PČR  pan  Milan Štěch   a    ministr  zemědělství  Marian Jurečka.

Odborným patronem soutěže je prof. Ing. Karel Melzoch, CSc., rektor VŠCHT.

DSC 0153DSC 0104                                  

             

 

Foto: Michal Vokřál;

Zdroj: Česká chuťovka
                           

                             

11. červenec 2020
Dnes má svátek Olga

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže