JAHODOVÁ SEZONA PRÁVĚ ZAČALA aneb JAK ZDRAVĚ MLSAT NEJEN V LÉTĚ

JAHODOVÁ SEZONA PRÁVĚ ZAČALA aneb JAK ZDRAVĚ MLSAT NEJEN V LÉTĚ

jahod3

Víte, že zavařeniny, ovocná želé a džemy jsou zdravou variantou pro celoroční mlsání? O to více ty, které jsou připravené s láskou z natrhaného ovoce a s kvalitními přísadami. Nezapomínejme, že zavařování ovoce je jednou z nejtradičnějších forem konzervace potravin. Jahodová sezóna právě začala, takže je čas si užít skvělé letní dorty i začít s přípravou domácích marmelád. Maliny, jahody, rybíz, angrešt nebo borůvky - všechny plody vaší zahrádky či nasbírané v lese můžete použít buď v moučnících, nebo si je uschovat do skleniček v podobě marmelád. Samozřejmě ty zdravé a kvalitní.
Želé teď, marmeládu na později
Od června jsou na trhu novinky od Vitany - Džemfix a Dortové želé. S těmito pomocníky na zpracování ovoce se příprava letních dobrot výrazně usnadnila. Oba výrobky obsahují agar, proto jsou ideální přísadou do moučníků a džemů pro vegetariány a milovníky zdravé stravy. Džemfix je ideální při přípravě marmelád a džemů. Dortová želé je vhodné použít při přípravě lahodných letních moučníků.

Ovocné koktejly a letní Mojito dokonale ochutí další vitanská novinka - Třtinový cukr s limetkou., který také umí dodat příjemnou svěží chuť koláčům a dortům.

Co je agar
Agar je zjednodušeně přírodní rostlinná „želatina“, která pochází z mořské řasy a obsahuje vápník, hořčík, kyselinu listovou a jód. Má blahodárný účinek na zažívání, navíc je bez kalorií. Kvůli zlepšení trávení se agar konzumuje například rozmíchaný ve vodě. Kromě pozitivních zdravotních účinků má agar jednu velkou výhodu - perfektně želíruje.

Díky těmto vlastnostem je čím dál oblíbenější při „zdravém“ zavařování ovoce a přípravě želé všech druhů. Želíruje opravdu účinně, proto stačí použít malé množství v porovnání s klasickou živočišnou želatinou. Navíc želatina z agaru vás mile překvapí svou vláčností a jemností. Od teď můžete zavařovat zdravě i bez návštěvy specializované prodejny se zdravou výživou.

 

Džemfix 2:1 25 g

gel1
Želírující látka do marmelád rostlinného původu s obsahem agaru.
Cena: 19,90 Kč

Dortové želé s příchutí jahod 10 g

gel2
Dortové želé s jemnou příchutí jahod je rostlinného původu a obsahuje agar.
Želé má velmi jemnou, křehkou strukturu. Díky agaru perfektně „drží“.
Cena: 9,90 Kč

Dortové želé s příchutí tropic 10 g

gel3
Dortové želé s jemnou příchutí tropického ovoce je rostlinného původu a obsahuje agar.
Želé má velmi jemnou, křehkou strukturu.  Díky agaru perfektně „drží“.
Cena: 9,90 Kč

Třtinový cukr s limetkou 15 g

gel4
Dodá příjemnou svěží chuť koláčům a dortům, ideální i jako přísada do Mojita.    
Cena: 5,90 Kč  

 

 

 

Zdroj, foto: Vitana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

havas

12. červenec 2020
Dnes má svátek Bořek

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže