První Tibetská restaurace v Praze otevře 1. března

První Tibetská restaurace v Praze


Chystaná tibetská restaurace AMA u Jiřáku, Slavíkova 15,  se otevře 1.března 2017!

Víte, co je momo? Víte, že se dá jíst? A chtěli byste ho ochutnat? Jsme dva Tibeťané žijící v Praze a rádi bychom pro vás otevřeli vůbec první pravou tibetskou restauraci v České republice.

Autor: AMATibet s.r.o.

 

O Nás


V České republice žijeme už docela dlouho a líbí se nám tady. Přesto se nám často zasteskne po domově. A nejlépe, jak si ho připomenout, je uvařit si něco dobrého z domova. Jídlo je pro nás velmi důležité, vaříme rádi a často. A protože dobré jídlo má rád každý, nikdy nejíme sami. Tak vznikl nápad na restauraci. Mnoho našich kamarádů si postesklo, že tu není žádné místo nabízející pravé tibetské jídlo. Doteď jsme pracovali v čajovnách a restauracích a tibetské jídlo jsme vařili pouze na malých akcích. Nyní jsme se rozhodli, že je načase posunout se dál.

 

AMA - TIBETSKÁ RESTAURACE
Rádi bychom vám nabídli tradiční tibetské jídlo jako od naší maminky. Proto jsme restauraci pojmenovali AMA, což tibetsky znamená máma. Přestože je důležitým prvkem tibetské kuchyně maso, chceme rozšířit nabídku i o vegetariánská jídla.  Ale to není všechno. Chceme, aby AMA TIBETSKÁ RESTAURACE byla místem, kde se můžete dozvědět více o naší kultuře. Do budoucna bychom chtěli organizovat promítání, přednášky a koncerty spjaté s naší kulturou.

 

Na co použijeme příspěvky?
V Praze na Vinohradech, ve Slavíkově ulici u náměstí Jiřího z Poděbrad, jsme našli prostor přesně pro nás. Rekonstrukce si ale žádá kromě spousty zařizování a práce i hodně peněz. Proto bychom potřebovali finanční podporu na dokončení této rekonstrukce a na vybavení kuchyně.

 

Zdroj: AMA Tibetan restaurant, Facebook

17. říjen 2021
Dnes má svátek Hedvika

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek