Nalaďte se na vánoční notu se sýry Rougette

Nalaďte se na vánoční notu se sýry Rougette

www.rougette.cz

orech hruska BOK OK 031print 1

Vánočka, cukroví a kapr jsou stálice na vánočním stole, ale proč nerozehrát neotřelý chuťový koncert? Jemně vyzrálý sýr Rougette speciálně k rozpékání bude tou pravou vypečenou dobrotou pro vánoční hostinu, silvestrovskou párty s přáteli i romantickou večeři ve dvou. Stačí rozpálit troubu a během chvilky můžete servírovat podle některého z našich receptů.

ROUGETTE rozpékací sýr s  medem, ořechy, fíky a pečenými hruškami
Snadné. Pro 2 osoby
Rougette sýr k rozpékání jemný krémový 180g
4 fíky
4 hrušky
2 hrsti vlašských ořechů
hrst rozinek
med
mletá skořice
máslo na vymazání

Hrušky rozpůlíme, vydlabeme jadřince a poklademe je rozkrojenou stranou nahoru do zapékací mísy vymazané máslem. Do vydlabaných středů nasypeme rozinky, pokapeme medem, posypeme ořechy a skořicí a na každou hrušku přidáme kousek másla. Hrušky zapékáme 20 – 30min do změknutí cca při 170°C Rougette rozpečeme dozlatova dle návodu na obale. Mezitím na pánvi bez oleje opražíme vlašské ořechy. Fíky omyjeme a nakrájíme na čtvrtky. Dozlatova rozpečený Rougette jemně polijeme medem a posypeme opraženými ořechy. Podáváme s rozčtvrcenými fíky, hruškami a pečivem.

bibimbap talir 022 VRCH 1 

ROUGETTE a la bibimbap
Snadné. Pro 2 osoby
Rougette sýr k rozpékání jemný krémový nebo jemně kořeněný 180g
čerstvá zelenina dle chuti - brokolice, mrkev, okurka, řapíkatý celer, paprika atd.
olivy v nálevu
Rougette rozpečeme dozlatova dle návodu na obale. Zeleninu omyjeme a nakrájíme na kousky nebo plátky tak, aby se dala namáčet do sýru. Na velký talíř umístíme dozlatova opečený sýr a obložíme zeleninou. Podáváme s čerstvým pečivem a olivami.

Sýr v gramáži 180g je k dostání v obchodech za cenu necelých 90Kč. Další skvělé recepty s nápadem najdete na www.rougette.cz.

 

ALIMPEX FOOD a.s. je společností zabývající se zejména velkoobchodem a distribucí čerstvých, mražených a nechlazených potravin. Od roku 2000 zahrnula firmy do svých aktivit logistické a distribuční služby. Tyto aktivity prošly rychlým vývojem, jak z hlediska sortimentu, tak i obratu a katalogová nabídka obsahuje více než 6500 položek výrobků. Společnost na trh dodává výrobky českých mlékáren, ale i vlastní značky – Balsýr, Blaník, Dr. Halíř, Jihočeská zelenina a.s., Krajanka, Krajanka mléčné, Krajánek, Milkin, Pâté du Chef a Pivrnec. Dále pak značky, které na trhu výhradně zastupuje, jako například EISKAFFEE, Elinas nebo Philadelphia.

 

Zdroj, foto: KG; www.rougette.cz

 

 

17. říjen 2021
Dnes má svátek Hedvika

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek