Nejdůvěryhodnější značky roku 2016 - Češi zůstávají věrní tradici

Nejdůvěryhodnější značky roku 2016 - Češi zůstávají věrní tradici

www.templarske-sklepy.cz

 DSC1431

Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo, byly oceněny v rámci ankety o nejdůvěryhodnější značky českých spotřebitelů na slavnostním galavečeru, který se uskutečnil ve čtvrtek 10. 11. 2016 v prostorách Pražské křižovatky – kostele sv. Anny. Moderátorem vyhlášení byla moderátorka Jolana Voldánová. Tato anketa zaměřená na spotřebitelskou důvěru patří k nejrozsáhlejší nezávislé akci svého druhu u nás.

Tento punc solidnosti získaly např. společnosti Baťa, Škoda či Samsung. Do rodiny nejdůvěryhodnějších patří i Templářské sklepy Čejkovice, které mohou celý příští rok používat logo Nejdůvěryhodnější značka 2016 za vítězství v kategorii Víno.

4000 spotřebitelů hodnotilo bezmála 600 značek
Do rozsáhlé ankety Nejdůvěryhodnější značka vedené agenturou STEM/MARK se zapojilo 4000 respondentů. Reprezentativní vzorek českých spotřebitelů hodnotil téměř 600 značek v 60 kategoriích. V anketě bylo letos zastoupeno více kategorií zaměřených na obchodníky, celkem dvanáct. Díky plánovanému rozšíření tak měli spotřebitelé tento rok možnost hodnotit své favority i v kategoriích, jako jsou například banky, pojišťovny, automobily či cestovní kanceláře. Jednotlivé značky byly do hodnocení zařazeny na základě prodejů ve svých kategoriích.
Ing. Pavel Pastorek, generální ředitel Templářských sklepů Čejkovice, který toto prestižní ocenění za vinařské družstvo přebíral, uvedl: „Prvenství v kategorii Nejdůvěryhodnější značka nás velmi těší o to víc, že hodnotitelé volí na základě vlastních zkušeností s danými produkty. Spotřebitelská důvěra je jednou z nejdůležitějších hodnot každé značky“.
Pro Templářské sklepy Čejkovice to není první ocenění za značku, kterou vlastní. Templáři získali první místo za své logo v kategorii logo firmy v rámci soutěže Logo VD & Značka pořádané na konci roku 2015 Svazem českých a moravských výrobních družstev. V této soutěži vybojovali také druhé místo v kategorii značka výrobku se svou řadou Sang Real Sekt.

Tradičním a českým značkám Češi stále důvěřují
I letos se potvrdilo, že Češi dávají při výběru rychloobrátkového zboží přednost českým značkám s mnohaletou tradicí. Tuzemské značky byly celkově zvoleny coby nejdůvěryhodnější ve více než polovině kategorií.

Templářské sklepy sekty k tématu 2
Z FMCG můžeme jako příklad uvést Templářské sklepy Čejkovice, dále dnes už klasickou značku Kofola, která si stále udržuje své přední postavení před nápojovými giganty, jakými jsou Coca-Cola či Pepsi. Světové lídry v oblasti alkoholu porazila letos v této kategorii stálice české scény – tradiční značka Božkov. Tuzemským značkám dal spotřebitel přednost i při výběru mléčných dezertů a jogurtů, kde na plné čáře zvítězily Pribináček a Mlékárna Kunín.
U čisticích prostředků potvrdili spotřebitelé opět nejvyšší důvěru v tradiční značku Savo, zatímco v ostatních drogistických a kosmetických kategoriích stále vedou spíše zahraniční značky jako Nivea, Ariel, Colgate nebo Vichy.


V oblasti obuvi a automobilů zabodovaly české značky Baťa a Škoda, úspěch slaví i Samsung, který porazil konkurenci jak v kategorii mobilních telefonů a tabletů, tak i mezi televizemi. Svou pozici obhájily rovněž Alza.cz, která letos vyhrála hned ve dvou kategoriích – v kategorii široko sortimentních e-shopů a prodejců elektra, a Dr. Max mezi lékárnami. Své vítězství obhájily také Lidl Česká republika jako Nejdůvěryhodnější maloobchodní řetězec, dm drogerie market mezi drogeriemi, OBI Česká republika v kategorii hobby marketů a značka Shell Czech Republic, která byla zvolena Nejdůvěryhodnější sítí čerpacích stanic. České značky spotřebitelé podpořili i v kategoriích dodavatelů energií, cestovních kanceláří a financí, kde zvítězili společnosti ČEZ, Čedok nebo Česká spořitelna.
Přesvědčte se o kvalitě templářských vín! Aktuální informace najdete na Facebooku Templářské sklepy Čejkovice a na webových stránkách www.templarske-sklepy.cz, kde je možné vína i objednat.


Exklusivní řada vín od Templářů na počest císaře Karla IV.
Slavného českého panovníka čeká v příštím roce kulaté výročí. V roce 2016 totiž uplyne již 700 let od narození našeho „otce vlasti“, krále a císaře Karla IV., za jehož panování zažívalo České království nebývalý rozkvět. A právě při příležitosti tohoto výročí připravily Templářské sklepy Čejkovice exklusivní kolekci vín zařazených do řady Sanctus Victoria, jejíž edice nyní ponese panovníkovo jméno.
„Ze školy všichni víme, že pro své státnické schopnosti a kulturní odkaz je jednou z nejvýznamnějších postav naší historie. Ale za jeho vlády nastal v Čechách a na Moravě také obrovský rozkvět vinařství, neboť to byl právě Karel IV., kdo k nám nechal přivézt révu z Burgundska a z Porýní,“ vysvětluje obchodní ředitel Templářských sklepů Lukáš Lukáš s tím, že právě touto speciální edicí chce oblíbené čejkovické vinařství připomenout odkaz úspěšného vládce a vzdát mu tak symbolický hold.
Do speciální kolekce zařadili enologové z Čejkovic mimořádná vína vyrobená z nejkvalitnějších hroznů ročníku 2014, takže řada Karel IV. nabízí to nejlepší, co se v Templářských sklepích z loňské sklizně připravilo. Pouze v případě červeného vína Cabernet Sauvignon jde o ročník 2012. „Pro řadu Sanctus Victoria jsme navíc připravili speciální láhev z černé skloviny, která je díky svému tvaru i barvě ideální pro delší skladování. Vhodné podmínky pro archivaci zaručuje také celokorková zátka nejvyšší kvality,“ dodává Lukáš.
V nové edici Karel IV. bude zařazeno sedm vín, z nichž v šesti případech jde o vína bílá. Velmi povedený je například suchý Ryzlink rýnský s přívlastkem kabinet, šťavnaté víno s výraznou mineralitou a dlouhým ovocným závěrem, které již získalo řadu medailí na soutěžích, mimo jiné bodovalo v letošním ročníku Valtických vinných trhů i Prague Wine Trophy. Zajímavým vínem je také polosuché Rulandské šedé v kategorii pozdní sběr, s harmonickou a vyváženou chutí podpořenou sedmi gramy zbytkového cukru. Milovníci sladších vín pak ocení polosladkou Pálavu s příjemnou a šťavnatou chutí s tóny tropického ovoce.
Tato dvě vína také uspěla v několika soutěžích a shodně vybojovala zlatou medaili na Králi vín. Jediným červeným zástupcem v celé kolekci je již zmíněný Cabernet Sauvignon ročníku 2012, který zrál dvanáct měsíců v sudech z francouzského dubu a v jehož bohaté a kořeněné chuti je možné rozeznat stopy lesního ovoce, vanilky či hořké čokolády.
Řada Sanctus Victoria je určena pouze do vybraných vinoték, gastronomických zařízení a speciálních dárkových prodejen jako je síť Don Pealo. Dostupná je také v e-shopech

www.vino-klub.cz a www.templarske-sklepy.cz

 

Sang Real Sekt Brut Classique
Sekt připravený lisováním celých hroznů odrůdy Chardonnay je barvy bílého zlata s nádechem cibulové slupky. Ve vůni dominuje tón zralého letního jablka s hlubokým nazrálým projevem poukazujícím na 24 měsíční ležení na jemných kalech. Šťavnatá a osvěžující chuť vyráží tóny sušeného zahradního ovoce s dlouhotrvající minerálností. Sekt doporučujeme pro slavnostní příležitosti, na začátek slavnostního menu a k předkrmům.
Ocenění: zlatá medaile Vinař roku 2013

Sang Real Sekt Demi Classique
Sekt připravený lisováním celých hroznů odrůdy Chardonnay je barvy bílého zlata s nádechem cibulové slupky. Ve vůni dominují sladké tóny přezrálého ovoce, které doprovodí aroma vinného želé. Chuť je harmonicky lahodná, sladce osvěžující, příjemná a dlouhá. Sekt doporučujeme pro slavnostní příležitosti, na začátek slavnostního menu a k předkrmům.

Sang Real Sekt Rosé Classique
Sekt připravený lisováním celých hroznů odrůdy Rulandské modré se vyznačuje meruňkovou barvou s odstínem koroptvího oka. Vůni dominují jahody se šlehačkou a karamelovým přelivem. V chuti zaujme hravá sladkost s výrazem malinového želé v závěru. Sekt doporučujeme pro slavnostní příležitosti, na začátek slavnostního menu a k předkrmům.

Cena – 241,-  (na eshop www.templarske-sklepy.cz)

 

Zdroj, foto: orange&co; PROMO PLANET; Templářské sklepy

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek