Smetanový dort a ovocný koláč s Krajankou zakysanou smetanou & Jednoduší to už být nemůže

Smetanový dort a ovocný koláč s Krajankou zakysanou smetanou & Jednoduší to už být nemůže

 kraj
Čas domácího ovoce jahod, malin, rybízu, třešní ze zahrad se rychle blíží. Český výrobce a distributor zakysaných smetan značky Krajanka přináší dva tipy na jeho snadné, rychlé a přitom zábavné zpracování. Smetanový nepečený dort  i ovocný koláč s pomocí odměřování v podobě hrnků se tak může proměnit v zábavné odpoledne s našimi nejmilejšími, oddanými pomocníky v kuchyni, těmi nejmenšími - dětmi. Mohou se zapojit do pečení, aniž by se něco nepovedlo, protože pečení už snad nemůže být jednoduší. A přitom dort ze zakysané smetany je podáván v podobě neupravených, tedy teplem neznehodnocených ingrediencí, jak smetany, šlehačky, tak čerstvého ovce. Dopřeje tak vychutnat si poctivou smetanu, šlehačku i ovoce ve své pravé podobě a chuti. Krajanka zakysaná smetana bez příchutě jednoduše poctivá Vám přeje hodně společné zábavy, dobrý výsledek a především dobrou chuť.
„Krajanka zakysaná smetana se dá používat v teplé i studené kuchyni,“ říká Martin Kincl, marketingový manažer značky Krajanka. „Čas čerstvého ovoce a jeho zpracování se nezadržitelně blíží. Pokud budete mít jen trochu času, vyzkoušejte tipy na jednoduché a přitom lahodné dezerty. Které zdvojí Vaši radost také tím, že si je se svými blízkými sami vytvoříte. A pokud nebudete stíhat, Krajanka nabízí i hotové delikatesy v podobě Krajanky Moje chvilka nebo Krajanky ochucené zakysané smetany. Ať zvolíte jednu nebo druhou variantu rozhodně si pochutnáte na tradiční poctivé smetanové lahůdce,“ dodává Martin Kincl.
Značka Krajanka je na trhu již od roku 1992. Krajanka zakysaná smetana  - poctivý výrobek z české smetany obsahuje 16 % tuku. Krajanka navrací své spotřebitele k plné smetanové chuti, protože ty nejjednodušší věci vznikají nekomplikovaně, jednoduše. Mnohdy stačí spojit báječné poctivé suroviny a vzniknou nezapomenutelné dobroty. Zakysaná smetana je k dostání ve 200g balení. Doporučená cena je 15,90Kč.
Nepečený dort ze zakysané smetany:

shutterstock 137929622
Ingredience:  2x Krajanka zakysaná smetana, 1x šlehačka, 1x vanilkový dort, 250g ovoce, piškoty, lístek máty.
Postup:
Ušleháme šlehačku. V míse rozmícháme zakysanou smetanu, vmísíme šlehačku, přidáme moučkový cukr a promícháme. Na dno dortové formy dáme piškoty, poklademe je okapaným ovocem a zalijeme směsí se zakysanou smetanou. Na
smetanu dáme opět patro piškotů, pak ovoce a opět směs zakysané smetany a šlehačky. Boky dortu a vrch ozdobíme dle vlastní fantazie připraveným ovocem. Nepečený dort se smetanou dáme do lednice vychladit a poté podáváme, můžeme ozdobit lístkem čerstvé máty.  


Osvěžující lahodný dezert, který zvládne úplně každý je na světě.
Ovocný drobenkový koláč

kolac
Ingredience: 2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek cukru krupice, 3 vejce, 1 hrnek mléka, 4 lžíce oleje, ½ prášku do pečiva, 2 lžíce zakysané smetany Krajanka, ovoce dle vlastního výběru – jahody, rybíz, rebarbora, maliny, ostružiny.
Ingredience na drobenku: 4 lžíce cukru krupice, 4 lžíce polohrubé mouky a 1/8 másla
Postup:
Vajíčka oddělíme, žloutek od bílku a z bílku našleháme sníh, který vmícháme v úplném závěru. Do žloutků přimícháme cukr a rozšleháme. Dále přidáme postupně další ingredience v následujícím pořadí: mléko, mouka, olej, zakysaná smetana, prášek do pečiva. Každou jednotlivou ingredienci řádně ušleháme předtím,  než přidáme další. Na závěr vmícháme již ručně sníh.
Hotovou směs vlijeme na předem promazanou a posypanou formu, plech nebo skleněnou nádobu. Navrch dáme připravené, omyté a cukrem prosypané ovoce a na něj drobenku. Tu jednoduše připravíme z mouky, cukru a másla, rukou promícháme. Pečeme cca. 20 min na 180◦C.
Krajanka Vám přeje dobrou chuť
ALIMPEX FOOD a.s. je společností zabývající se zejména velkoobchodem a distribucí čerstvých, mražených a nechlazených potravin. Od roku 2000 zahrnula firmy do svých aktivit logistické a distribuční služby. Tyto aktivity prošly rychlým vývojem, jak z hlediska sortimentu, tak i obratu a katalogová nabídka obsahuje více než 6500 položek výrobků. Společnost na trh dodává výrobky českých mlékáren, ale i vlastní značky – Balsýr, Blaník, Dr. Halíř, Jihočeská zelenina a.s., Krajanka, Krajanka mléčné, Krajánek, Milkin, Pâté du Chef a Pivrnec. Dále pak značky, které na trhu výhradně zastupuje, jako například EISKAFEE, Elinas nebo Philadelpiia.

 

 

Zdroj, foto: Alkimpex, Krajanka, KG

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek