Vinařství Ludwig představuje první vína z vlastních hroznů

Vinařství Ludwig představuje první vína z vlastních hroznů

LINF13


Úspěšné vinařství Ludwig z Bořetic představuje nyní první vína připravená z modrohorských hroznů, pro které byla vytvořena nová edice s názvem Modré Hory. Ta by měla do budoucna tvořit vlajkovou loď vinařství. Dalším mimořádným vínem současné nabídky je fantastická „růžovka“.
„Největší radost nám udělala růžová Frankovka, především pro svou malinovo-jahodovou vůni a lahodnou chuť,“ představuje nejzajímavější víno z ročníku 2015 marketingová ředitelka vinařství Liana Hrabálková. A dodává, že se vinařství Ludwig snaží připravovat typicky moravská růžová vína se sytější růžovou barvou, vůní a chutí po tuzemském ovoci.
Z nové kolekce vín je stále populárnější Ryzlink vlašský, ten se objevuje po patnácti letech a hned ve dvou verzích – jako polosuchý pozdní sběr a extraktivní výběr z hroznů.
Z edice Modré hrozny je povedla odrůda André. Hrozny zůstaly na Kraví Hoře jako poslední a zaměstnanci je ubránili před nálety obrovského hejna špačků. Toto plné víno s výrazným třešňovým aroma je připraveno v kategorii pozdní sběr a je jedním z klenotů edice Modré Hory.

LMHFRR15LMHFR15
Svébytné postavení v kolekci vinařství Ludwig má červené cuvée Inflagranti pozdní sběr 2013. Jeho mimořádnost podtrhuje i etiketa z dřevěné dýhy a pečetní vosk na lahvi. Bylo vyrobeno 3333 lahví. Jejich značná část je určena pro čínský trh, na který se vinařství v posledních letech zaměřilo.


Zdroj: orangeandco

14. červenec 2020
Dnes má svátek Karolína

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže