Šéfkuchař Leonardo Di Clemente představuje nové menu v CottoCrudo

Šéfkuchař Leonardo Di Clemente představuje nové menu v CottoCrudo

Cervene krevety kapusta parmezan a liskove orechy

Červené krevety s kapustou, parmezánem a lískovými ořechy

Italský rodák s bohatými zkušenostmi z různých koutů světa vytvořil nové speciality v restauraci CottoCrudo

Leonardo Di Clemente působí jako šéfkuchař v hotelu Four Seasons Prague a restauraci CottoCrudo od října 2015. V průběhu těchto prvních měsíců vytvořil řadu jedinečných pokrmů založených na tradiční italské kuchyni a svých dlouholetých zkušenostech z gastronomického prostředí Itálie, Švýcarska, Velké Británie a Japonska. Nové lahůdky nyní obohacují menu restaurace CottoCrudo.

Di Clemente pochází z italské farmářské rodiny. Vyrůstal tak v prostředí, kde se kladl důraz na čerstvé, kvalitní suroviny a tradiční způsob přípravy pokrmů. Tyto základní hodnoty vyznává a drží se jich v průběhu celé své profesní kariéry a obohacuje je o nové kulinářské trendy, které se v oblasti gastronomie objevují.

Konfitovane kachni raviolo v celerovo kardamonove omacce s rozinkovym ragu a liskovymi orisky

konfitované kachní raviolo v celerovo-kardamonové omáčce s rozinkovým ragú a lískovými oříšky

„Rád vytvářím pokrmy založené na tradičních lokálních surovinách, kterým dávám středomořský nádech. Důležitou součástí mého menu jsou ryby a jejich příprava, pro kterou čerpám inspiraci ze svého pětiletého působení v Japonsku. Zaměřuji se také na crudo „syrovou“ část restaurace CottoCrudo, kde uplatňuji techniky práce se syrovými rybami,“ říká Di Clemente.

Nabídku restaurace Di Clemente doplnil o řadu jedinečných pokrmů, jako jsou například červené krevety s kapustou, parmezánem a lískovými ořechy; halibut s  lilkovým kaviárem, grapefruitem a liči nebo mušle sv. Jakuba s artyčoky, Umeboshi a vanilkovou majonézou v crudo části, tataki carpaccio z pražmy s lososovým kaviárem, slaninou a mandarinkovým olejem; zastřené vejce Onsen se smetanovým bramborovým krémem, černými lanýži a hříbky a pralinky z kozího sýra s hříbky, růžičkovou kapustou a křenem mezi předkrmy a konfitované kachní raviolo v celerovo-kardamonové omáčce s rozinkovým ragú a lískovými oříšky; šafránové risotto s pečeným mořským vlkem, buvolí mozzarellou a hráškovým pyré; pečená vepřová kotleta s lanýžovými bramborami, celerovým dauphinoise, houbami a parmazánovou omáčkou nebo pečený mořský vlk mezi hlavními chody.

Peceny morsky vlk

pečený mořský vlk

René Beauchamp, generální ředitel hotelu Four Seasons Prague říká: „Leonardo přinesl novou energii do restaurace CottoCrudo. Prolínáním tradiční italské kuchyně a inovativního přístupu k přípravě pokrmů posune koncept restaurace k novým obzorům a hostům nabídne jedinečné kulinářské zážitky.“

Tataki carpaccio z prazmy s lososovym kaviarem slaninou a mandarinkovym olejem

tataki carpaccio z pražmy s lososovým kaviárem, slaninou a mandarinkovým olejem
CottoCrudo, moderní italská restaurace, bar a lounge, se pyšní lákavou nabídkou italských a středomořských pokrmů včetně obsáhlého vinného lístku s více než 300 druhy vína. Ve vkusné restauraci v centru města si hosté mohou vychutnat tradiční italské pokrmy s nádechem moderní kuchyně, které připravuje šéfkuchař Leonardo Di Clemente a jeho tým.

 

Facebook: www.facebook.com/cottocrudo

Zdroj, foto: www.cottocrudo.cz; bestcg

 

LEONARDO DI CLEMENTE
Šéfkuchař

Leonardo Di Clemente
„Pocházím z tradiční italské farmářské rodiny, kde používáme zdravé a čerstvé suroviny. Kombinace „mama“ stylu s dnešními kulinářskými trendy byla pro mě v kuchyni vždy prioritní."
Působení ve Four Seasons:
•    Od roku 2001
•    První působiště v rámci Four Seasons: Four Seasons Hotel Londýn, Canary Wharf
Předchozí působení:
•    Four Seasons Hotel Gresham Palace Budapešť; Boscolo Etoile Academy Toskánsko, Itálie (učitel); I Luoghi di Pitti Relais Altamura, Itálie; Hotel Chinzanso Tokyo, Japonsko (dříve Four Seasons Hotel Tokyo); Four Seasons Hotel London v Canary Wharf, Velká Británie; Park Hotel Laurin Bolzano, Itálie; Hotel Suvretta House Sv. Mořic, Švýcarsko; Hotel Astoria Florencie, Itálie
Místo narození:
•    Bisceglie – Bari, Itálie
Vzdělání:
•    Addetto Ai Servizi Alberghieri Di Cucina Bari, Itálie – Catering Diplom pro hotely (Diploma di Qualifica Professionale)
Jazyky:
•    Italština a angličtina
Jako jeden z nejrespektovanějších kuchařů své generace, je šéfkuchař Leonardo Di Clemente nejšťastnější, když tvoří tradiční místní pokrmy okořeněné středomořím. Jako malého chlapce učili Di Clementeho rodiče, oba farmáři, vytvářet jídla z čerstvého ovoce, zeleniny a bylinek. Di Clementeho matka vařila doma a byla jeho nejčasnější inspirací. Ačkoli tento nadějný šéfkuchař pracoval již ve velmi mladém věku v místní cukrárně, později si našel cestu do komerční kuchyně.
Poprvé si Di Clemente uvědomil význam tradičního italského způsobu vaření, když pracoval pro Hotel Suvretta House ve Švýcarsku. Tehdy se rozhodl, že se zasadí o to, aby tradiční způsob vaření neupadl v zapomnění. Di Clemente byl také přizván učit na Boscolo Etoile Academy, jeden z nejprestižnějších gastronomických institutů v Itálii.
Pět let strávených v Tokiu bylo jedno z nejdůležitějších období v jeho kariéře. "Měl jsem možnost žít v centru vysoké gastronomie, ve městě s nejvyšším počtem restaurací s michelinskými hvězdami. Byl jsem ohromen kvalitou produktů, jednoduchostí, úctou, kterou mají kuchaři k ingrediencím a počtem technik vaření používaných na jedno degustační menu. Rád pracuji se syrovými rybami a tak se těším na uplatnění některých z technik v crudo „syrové“ části restaurace CottoCrudo."
Di Clemente spolupracoval na několika Etoile publikacích, jako Il Buffet Secondo L’Etoile Caldo E Freddo, Tapas a CD kolekci italských receptů – inspirovaných jeho kořeny v Puglii a vzpomínkami na dětství.
Di Clemente je ženatý a má dvě děti.

17. říjen 2021
Dnes má svátek Hedvika

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek