Vyrážíte na hory? Dejte na tipy, jak si užít báječnou dovolenou

Vyrážíte na hory? Dejte na tipy, jak si užít báječnou dovolenou

boh

Zasněžené vrcholky hor, hřejivé paprsky slunce odrážející se v dokonalém prašanu a pohoda s přáteli. Také už se nemůžete dočkat zasloužené zimní dovolené? Tak oprašte svou zimní výbavu a přečtěte si několik tipů, jak si zpříjemnit sněhové radovánky. Na horské chalupě sice většinou nebývá o zábavu nouze, ale přece jen – když jste na jednom místě delší dobu, i lyžování omrzí.  
Kamarád do sněhu
Jak se říká, ve dvou se to lépe táhne, a obzvláště na horách. Ať už jedete se svojí drahou polovičkou, kamarádem, kamarádkou, nebo s celou partou, vždycky je výhoda v tom, že se máte o koho opřít. A to platí nejenom pro zdolávání sjezdovek nebo běžkařských tratí, ale i pro zimní radovánky ve sněhu. Zvláště u kreativních činností, jako je třeba stavění sněhuláka, je dobré myslet i na trochu inspirace. Kupříkladu taková lahev hořkosladkého Avatni Spritzu dozajista zaručí, že váš výtvor bude naprostý originál.
Hlavně nesmí býti smutno…
Lyže, běžky a snowboardy jsou základ, bez kterého se na horách neobejdete, ale myslete pragmaticky. Co když bude sněžit, pršet, foukat vítr, nebo dokonce všechno dohromady? Při balení proto pamatujte i na zábavu. Karty, deskové hry, knížky, notebook, herní konzole, sněžné boby, sáňky, prostě cokoli vás napadne, jenom abyste se při nepříznivém počasí nenudili. Horské chalupy jsou sice romantické, ale mají i jisté nevýhody. Například v televizi většinou nenaladíte více než jeden kanál.
Jedete na hory, ne na módní přehlídku
Na co mnoho lidí při balení zapomíná? Na horách je zima! Proto raději myslete na teplé spodní prádlo, péřovou bundu a teplou beranici než na lodičky, klobouk nebo módní večerní šaty. Při procházkách po hřebenech hor vás totiž nic nezahřeje víc než právě kvalitní a teplé oblečení. Po túře se vyplatí prohřát zmrzlé kosti u krbu s lahví bohemky a prožít s přáteli či drahou polovičkou příjemný večer.
Bez mapy ani ránu
Poslední, ale neméně důležitá věc je přesná lokalizace restauračních zařízení v okolí vašeho ubytování. Není nad to, když víte, kde se vaří dobrý guláš nebo kam je naopak lepší nechodit ani na svařák. Proto dbejte na kvalitní internetový průzkum a nezapomínejte na to, že mapa je základ, ať už klasická, či ta v mobilu.

Šumivé víno, trocha hořkého likéru, sodovka, led a plátek pomeranče – tak vypadá nápoj, který si oblíbila celá Itálie v létě i zimě a který se šíří i do dalších zemí. Díky Avanti jej můžete ochutnat i vy! Avanti Spritz má oranžovou barvu a příjemně hořko-sladkou chuť i vůni. Nemusíte si navíc dělat hlavu s přesným odměřováním surovin, Avanti Spritz koupíte už namíchaný. Stačí jej nalít na led, ozdobit plátkem pomeranče a vychutnávat. Na hory dokonalé!
Doporučená maloobchodní cena: 75 Kč.

Bohemia Sekt demi sec je stálicí na našem trhu už více než 40 let. Kdykoliv se najde malý či velký důvod radovat se z životních událostí, Bohemia Sekt demi sec je pokaždé u toho. Milovníky sektů si získává svou harmonickou jemně polosuchou chutí a svěží středně plnou květnatou vůní. Pro jeho výrobu sekundárním kvašením metodou Charmat jsou vybírána vysoce kvalitní bílá vína a ta jsou do základního cuvée pečlivě sestavována podle originální receptury.
Doporučená maloobchodní cena: 149 Kč.

Pro všechny milovníky sportu, kteří se nechtějí vzdát dráždivého opojení sektem na sjezdovce, je tu Bohemia Sekt nealkoholický. Díky náročné, ovšem šetrné metodě odebrání alkoholu ve vakuu mu zůstává harmonicky vyvážená chuť a jsou v něm zachovány veškeré typické aromatické látky.
Doporučená maloobchodní cena: 149 Kč.

Prosecco Prestige D.O.C. brut z hroznů, které vyrostly v provincii Treviso, je ideálním společníkem na zasněžené svahy nejen v Itálii. Překvapuje svěží a šťavnatá chutí, která je ovocná, příjemně suchá a má středně dlouhý závěr.
Doporučená maloobchodní cena: 179 Kč.

Avanti Hugo je osvěžující nápoj, který si zamilujete po prvním doušku! Čeká na vás jedinečná kombinace perlivého vína, sirupu z černého bezu, šťávy z limetky a máty. Oblíbený drink, ze kterého nové Avanti vychází, byl poprvé namíchán v roce 2005 v Jižním Tyrolsku a od té doby se stal hitem především v Německu a Rakousku. Chuť tohoto nápoje z rodiny Avanti vás vždy příjemně překvapí a přenese do pohodové dovolenkové nálady. Třeba i na sněhu!
Doporučená maloobchodní cena: 75 Kč.

 

 

Zdroj, foto: bohemiasekt.cz; ADison

23. leden 2020
Dnes má svátek Zdeněk

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek