Exklusivní řada vín od Templářů na počest Karla IV.

Exklusivní řada vín od Templářů na počest Karla IV.

SV Karel IV CS 2014 TSC

V roce 2016 uplyne 700 let od narození krále a císaře Karla IV. K tomuto výročí připravily Templářské sklepy Čejkovice exklusivní kolekci vín do řady Sanctus Victoria, jejíž edice nese panovníkovu jméno.
„Za vlády Karla IV. nastal v Čechách a na Moravě také obrovský rozkvět vinařství, protože to byl právě Karel IV., kdo k nám nechal přivézt révu z Burgundska a z Porýní,“ vysvětlil obchodní ředitel Templářských sklepů Lukáš Lukáš. Právě touto speciální edicí chce totiž čejkovické vinařství připomenout odkaz úspěšného vládce.
V nové kolekci Karel IV. je zařazeno sedm vín, šest bílých. Výborný je například suchý Ryzlink rýnský s přívlastkem kabinet, šťavnaté víno s výraznou mineralitou, které už získalo řadu medailí v soutěžích, mimo jiné bodovalo v letošním ročníku Valtických vinných trhů i v Prague Wine Trophy. Zajímavým vínem je také polosuché Rulandské šedé v kategorii pozdní sběr, s harmonickou a vyváženou chutí. Milovníci sladkých vín pak ocení polosladkou Pálavu s příjemnou a šťavnatou chutí s tóny tropického ovoce.
Jediným červeným zástupcem v celé kolekci je Cabernet Sauvignon ročníku 2012, který zrál dvanáct měsíci v sudech z francouzského dubu a v jehož chuti je možné rozeznat stopy lesního ovoce, vanilky i hořké čokolády.
Exklusivní edice vín Karel IV. může velmi zpříjemnit i vánoční dny.


Zdroj:orangeandco

24. únor 2020
Dnes má svátek Matěj

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek