ČESKÁ CHUŤOVKA – ZNAČKA, KTERÁ SI NA NIC NEHRAJE

ČESKÁ CHUŤOVKA – ZNAČKA, KTERÁ SI NA NIC NEHRAJE

www.ceskachutovka.cz

DSC 0073

K slavnostnímu vyhlášení a předání cen „ČESKÁ CHUŤOVKA 2015“ konanému pod záštitou pana Milana Štěcha, předsedy Senátu, v Hlavním sále Senátu Parlamentu ČR.
Na slavnostním vyhlášení výsledků  7. ročníku  soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2015 a 5. ročníku soutěže o značku Dětská chuťovka 2015, které se konalo ve čtvrtek 22. října v Senátu Parlamentu České republiky,  si za přítomnosti předsedy Senátu pana Milana Štěcha převzalo plakety a diplomy opravňující pyšnit se značkou Česká chuťovka 2015 celkem 53 výrobců, kteří uspěli s 98 výrobky.  Značku Dětská chuťovka 2015 pak může od letoška používat dalších 19 českých potravinářů pro 27 svých výrobků. Titulem Rytíř české chuti byl za svůj celoživotní přínos dekorován pan František Dolejší st., majitel známého Řeznictví a uzenářství U DOLEJŠÍCH z Davle.

DSC 0239
Značky Česká chuťovka a Dětská chuťovka si získávají stále větší oblibu nejen mezi výrobci potravin, ale i u distributorů a spotřebitelů, protože srozumitelně sdělují zákazníkům, že oceněný výrobek je nejen českého původu, ale je také zaručeně kvalitní a chutný. Bez kvalitních surovin a šetrných technologií totiž nelze vyrobit ani skutečně chutnou potravinu. Soutěž se tak snaží podporovat trendy směřující ke správné výživě a zdravému životnímu stylu tím, že upřednostňuje kvalitu před kvantitou, jinými slovy pochutnání si před přejídáním. Obě hodnotitelské komise, jak ta pod odbornou garancí Výzkumného ústavu potravinářského  Praha, která uděluje značku Česká chuťovka, tak i dětská porota udělující značku Dětská chuťovka, měly podle slov svých členů letos opět těžší úlohu, protože kvalita i chuťové vlastnosti hodnocených českých potravin se ve všech kategoriích oproti loňsku opět zlepšily. Navíc musely vybírat z rekordního počtu přihlášených výrobků i firem – oproti loňsku se zájem o získání značky Česká chuťovka zvýšil o 15% a o získání Dětská chuťovka dokonce o 50%. Což je dobrá zpráva zejména pro zákazníky – čeští výrobci potravin se v náročné konkurenci na trhu zaměřují stále více na kvalitu a potažmo i chuť svých výrobků.
DSC 0157
Cena novinářů byla přímo na místě udělena těmto výrobcům a výrobkům, které zástupci medií vybírali ze všech oceněných, i když podle slov novinářské poroty by je nejraději udělili všem. Byli však limitováni počtem diplomů, které jim organizátoři připravili:

Jaja Pardubice s.r.o. – Sváteční cukroví
OVUS – podnik živočišné výroby, spol. s r.o. – Indiánská vejce
Petr Landa Uzeniny BETA – Milánkova pikantní klobása
Řeznictví-Uzenářství Hakalík - Škvarky
DSC 0129
Seznam nejen těch letošních, ale všech i v předchozích letech oceněných potravin, které dosud   získaly   značku   ČESKÁ CHUŤOVKA    nebo    DĚTSKÁ CHUŤOVKA,   a  další   informace
a zajímavosti o soutěži naleznou zájemci o kvalitní a chutné české potraviny na www.ceskachutovka.cz


Zdroj, foto: www.ceskachutovka.cz; Michal Vokřál; Martin Pácal    

 

 

17. únor 2020
Dnes má svátek Miloslava

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek