Unikátní festival šampaňského Grand Jour de Champagne 2015 v novém hávu

Unikátní festival šampaňského
Grand Jour de Champagne 2015 v novém hávu

www.champagne-grandjour.cz

Salon 1996

Milovníci šampaňského a nevšedních gastronomických zážitků si už jistě do svých diářů poznamenali termín 4. - 7. listopadu, který bude zasvěcen velkolepé přehlídce šampaňského Grand Jour de Champagne 2015.
Festival se koná ve spolupráci s francouzským velvyslanectvím
Devátý ročník tohoto unikátního festivalu s sebou přináší hned několik zásadních novinek. První z nich je místo konání tradiční pražské Champagne Exhibition – letos poprvé se totiž uskuteční v noblesních prostorách skvostného barokního Buquoyského paláce, sídle francouzského velvyslanectví. Kdo by si nechtěl vychutnat sklenku lahodného moku třeba v salónu Richelieu, salónu Karla X. či v Hudebním salónu?


Ochutnejte nové champagne domy
Svou účast letos potvrdilo také mnoho nových champagne domů, mezi něž patří mj. Roger Barnier, Deutz, Brugnon, Guy Charbaut nebo Vollereaux.  Chybět samozřejmě nebudou ani tradiční hosté přehlídky, jako je Mailly Grand Cru, Salon/Delamotte, Fleury, Taittinger, Louis Roederer, deVenoge a mnoho dalších vyhlášených domů.
Grand Jour de Champagne 2015 v číslech
Letošní, již IX. ročník přichází se zajímavými čísly. Organizátoři předpokládají, že počet návštěvníků hravě překročí 10.000, počet otevřených lahví dokonce 20.000 ks!
Michelinští mágové potěší Prahu i Brno
Vrcholem této společenské události budou galabankety. „V Praze se přípravy slavnostního menu ujme držitel dvou michelinských hvězd Bernard Bach a letos nebude michelinská hvězda odepřena ani Brnu. O skvělý gastronomický zážitek se zde v hotelu Best Western Premier Hotel International Brno postará nejmladší laureát tohoto ocenění, Michaël Nizzero, který pracoval mj. ve Velké Británii či Dubaji a v současnosti působí v hotelové restauraci pětihvězdičkového hotelu La Briqueterie v Épernay v oblasti Champagne,“ říká Mariana Pohlová, PR manager festivalu.

MN
Bohatý doprovodný program zpříjemní sychravý listopad
Návštěvníci už si jistě zvykli, že celou přehlídku doprovází také množství degustací a nevšedních společenských zážitků. Také letos za nimi můžete vyrazit do skvělých restaurací, trendy barů a unikátních prostor.

Festival podpoří prestižní partneři
Festival se koná ve spolupráci s francouzskou ambasádou v Praze. Stejně jako každý rok podpořili i letošní program unikátního festivalu prestižní partneři, jako jsou mj. hotel Augustine, Best Western Premier Hotel International Brno, De´Longhi, Karlovarské minerální vody – Aquila a Mattoni, Riedel apod. Věhlasná šperkařská značka Roberto Coin je partnerem festivalu Grand Jour de Champagne dokonce již počtvrté. Hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas.

Louis XV
Aktuální informace k letošnímu festivalu Grand Jour de Champagne naleznete na www.champagne-grandjour.cz, případně na FCB - www.facebook.com/Grand-Jour-de-Champagne-548505275216148.
Na FCB můžete navíc po celý říjen soutěžit
o vstupenky na Champagne Exhibition.

 

GRAND JOUR DE CHAMPAGNE 2015 – které domy se zúčastní  a jaké degustace si nenechat ujít


Devátý ročník festivalu Grand Jour de Champagne nabízí možnost vychutnat si pestrou škálu champagne. Hosté mají jedinečnou možnost porovnat vína mnoha champagne domů, mezi nimiž nechybí Mailly Grand Cru, deVenoge, Salon/Delamotte, Diebolt Vallois, Alfred Gratien, R&L Legras, Louis Roederer, Taittinger, Fleury, Jacquart, Philippe Gamet, Piper Heidsieck nebo Larnaudie-Hirault. K nováčkům festivalu patří Roger Barnier, Deutz, Brugnon, Guy Charbaut nebo Vollereaux.
Degustace Prestige Cuvée představí ikony champagne
V pátek 6. listopadu 2015 proběhne od 13.00 do 19.00 v Buquoyském paláci v Praze jedinečná přehlídka Prestige Cuvée Champagne. Naskytne se vám tak zcela unikátní příležitost vychutnat si skutečné ikony champagne – Les Eschansons, Louis XV., Fleur de Passion, Cristal, Comtes de Champagne, Robert Fleury, Cuvée William Deutz či Saint Vincent.
Partneři festivalu
Festival se koná ve spolupráci s francouzskou ambasádou v Praze. Stejně jako každý rok podpořili i letošní program unikátního festivalu prestižní partneři, jako jsou mj. hotel Augustine, Best Western Premier Hotel International Brno, De´Longhi, Karlovarské minerální vody – Aquila a Mattoni, Riedel apod. Věhlasná šperkařská značka Roberto Coin je partnerem festivalu Grand Jour de Champagne dokonce již počtvrté. Hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas.
Aktuální informace k letošnímu festivalu Grand Jour de Champagne naleznete na www.champagne-grandjour.cz, případně na FCB - www.facebook.com/Grand-Jour-de-Champagne-548505275216148

Na FCB můžete navíc po celý říjen soutěžit o vstupenky na Champagne Exhibition.

 

 

Zdroj, foto:m-comm; www.champagne-grandjour.cz

15. červenec 2020
Dnes má svátek Jindřich

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže