Vinařství Ludwig – víc než víno

Vinařství Ludwig – víc než víno

Sabinka foto lahve
Vinařství Ludwig připravilo jeden z velkých vinařských hitů -  oranžové víno, které rozšiřuje dosud známé dělení vín na bílé, růžové a červené. Oranžové víno se připravuje z odrůdy Rulandské šedé, má šedorůžové bobule, protože vzniklo jako mutace Rulandského modrého a při delším ležení získává oranžovou, až lehce měděnou barvu.
„Naše oranžové víno, odrůdově Rulandské šedé, pozdní sběr 2014, pochází z mikulovské podoblasti z deset let starého vinohradu, který je veden kompletně v bio režimu,“ vysvětluje původ nového vína marketingová ředitelka vinařství Ludwig Liana Hrabálková s tím, že oranžové víno zařadili do svého portfolia vůbec poprvé. A dodává, že oranžové víno se hodí jako doprovod ke krůtě s ořechovou nádivkou nebo k telecímu na víně.

LGSVLE
Vinařství Ludwig připravilo také své první charitativní víno, jehož zakoupením mohou zákazníci pomoci šestileté holčičce z Němčiček, která je ochrnutá. Víno se jmenuje podle dívky Sabinka. Za každou prodanou lahev předá vinařství Ludwig Sabince deset korun.  Víno Sabinka se prodává v prodejnách Ahold a Billa. Pokud se ho prodá šest tisíc lahví, bude mít nemocná holčička pod vánočním stromkem zaplacený pobyt ve speciálních lázních v Klimkovicích, který by ji mohl pomoci ke zlepšení pohybových schopností.

 

Zdroj:orangeandco.cz

5. červenec 2020
Dnes má svátek Cyril a Metoděj

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže