Náměstí Na Kampě ožije pravou italskou atmosférou

Festival del Gusto Italiano představí na Kampě italské delikatesy

Náměstí Na Kampě ožije pravou italskou atmosférou

http://www.festivaldelgustoitaliano.cz/cs/

Ilustracni fotografie 1

Od 4. – 7. června se náměstí Na Kampě v Praze stane dějištěm prvního ročníku Festivalu del Gusto Italiano, který nabídne milovníkům dobrého jídla jedinečný gurmánský zážitek. Prodejci a výrobci italských specialit představí tradiční italské pochoutky z mnoha regionů, jako například Toskánsko, Sardinie, Tyrolské Alpy a další. Každý den od 10:00 – 22:00 se Kampa promění v rušnou italskou čtvrť a návštěvníci se mohou těšit nejen na vybrané lahůdky, ale také na stylovou italskou hudbu, která celou akci doprovodí bohatým programem.

Ilustracni fotografie 2
Návštěvníci si budou moci užívat širokou paletu chutí a vůní, jež nabídne celkem dvacet vystavovatelů. Nebude chybět oblíbené caprese, ryby a mořské plody z grilu, pravé italské risoto, čerstvé těstoviny nebo typické italské plněné placky piada. Širokou škálu na místě připravovaných pokrmů doplní variace uzenin a aromatických sýrů a bohatá nabídka vína a prosecca. Sladkou tečku zajistí osvěžující bezlepková zmrzlina či melouny se šunkou.
Trh oficiálně otevře velvyslanec Italské republiky ve čtvrtek 4. června v 11:30. Festival del Gusto Italiano tak naváže na významný italský svátek – založení Italské republiky, připadající na úterý 2. června

a nabídne nejen jedinečný gastronomický zážitek, ale také skvělou příležitost k oslavám tohoto důležitého milníku v italských dějinách.
Ředitel Italského kulturního institutu v Praze Giovanni Sciola prohlásil: „Jsme nesmírně potěšeni, že se trh pod širým nebem věnovaný výhradně produktům italské gastronomie a vinařství může konat ve dnech, které následují po našem státním svátku. Také místo konání považujeme za jedinečné: sugestivní prostranství Kampy v samém centru města. Atmosféra tohoto setkání je navíc umocněna řadou uměleckých představení a hudebních vystoupení, která budou tím nejlepším obohacením „chutí“ festivalu nazvaného Festival del Gusto Italiano. A právě z těchto důvodů italské instituce působící v České republice tuto akci plně podpořily.“
Celé čtyři dny budou prodchnuty italskými melodiemi a živá vystoupení italských umělců se postarají o nezapomenutelný zážitek. Na podiu se představí například neapolské duo Ilaria Graziano & Francesco Forni, hlavní hvězdy festivalu a finalisté MTV Awards 2015; italské popové seskupení Franco Arena Band, skupina Circus Problem, Betty Lee Swing Project a další.
Mezi vystavovateli se na festivalu představí například Anna Parma, Tito Speck, Tuscany Taste, Birra Moretti, Di Showroom Sardegna, Fish4U, Fransyr, La Capaninna, La Piada, Leggero, Sváček lahůdkářství, GS Food, Gran Moravia, Aperol Spritz, T-ITALY, Mediterrain Land, Bistro, The Sweet Life Gluten Free, Moje Levandule.
Více informací lze najít na: http://www.festivaldelgustoitaliano.cz/cs/

Program:

 

Čtvrtek 4.6.
11:30 Oficiální zahájení trhů velvyslancem Italské republiky
11:30 Sandro Curato
14:30 Santiago Ferreira Band
20:00 Franco Arena

 

Pátek 5.6.
11:30 Justin Lavash
14:30 Giovanni Mazzioti
17:30 Ilaria Graziano & Francesco Forni
    
Sobota 6.6.
11:30 Ilaria Graziano & Francesco Forni
14:30 Betty Lee Trio
17:30 Jorge Conception

 

Neděle 7.6.
11:30 Sandro Curatolo
14:30 Dudu Morais
17:30 Circus Problem


Zdroj, foto:www.festivaldelgustoitaliano.cz; Best

15. srpen 2020
Dnes má svátek Hana

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek