Vinařství Ludwig představilo kolekci vín

Vinařství Ludwig představilo kolekci vín

LRMVH13


Nejúspěšnějším vínem loňské sezóny se stal Archivní sklep Rulandské šedé pozdní sběr 2013.  Ale zákazníci si chválí také Chardonnay 2012 a Frankovku 2013, obě z ceněné řady Archivní sklep. Úspěšné bylo také uvedení vína Enjoy s fluoreskující etiketou.  Získalo prestižní ocenění Sial Inovation Selection.
Vinařství Ludwig sídlí v srdci Modrých hor, proto každoročně připravuje také velmi zajímavá vína z modrých hroznů. Nyní představuje Rulandské modré v kategorii výběru z hroznů, které vyzrálo do kulatých třešňových tónů nebo také tradiční André barrique pozdní sběr.
Přitom loňský ročník byl kvůli počasí pro tuzemské vinaře obtížný a kvalita hroznů rozhodně nebyla ideální. V tomto případě pomohla moderní technologie, která snížila dopady přírody.
„Ve vinařství Ludwig jsme koupili speciální filtr, který umožňuje filtrovat i velmi kalná vína, což se nám osvědčilo především u produkce bílých a růžových vín, takže se nás v tomto ročníku negativní dopady výrazněji nedotkly,“ svěřila se Liana Hrabálková a dodala, že společnost Ludwig zvyšuje počet hektarů vlastních vinic, aby do budoucna i v tomto směru byla soběstačná.


Zdroj, foto: rangeandco.cz; Ludwig

10. srpen 2020
Dnes má svátek Vavřinec

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže