Plastická chirurgie není blízká jenom ženám. Jaké zákroky nejčastěji podstupují muži?

Kult krásy je v dnešní době nedílnou součástí běžného života, často je ovšem touha po dokonalém vzhledu mylně připisována pouze ženám, přestože zájem mužů každý rok sílí a v západní Evropě už je poměr poptávky v podstatě vyrovnaný. V jakých oblastech pánové vyhledávají pomoc plastického chirurga nejčastěji, komentuje doktor MUDr. Jiří Bayer z Kliniky GHC Praha.

GHCpánská plastika

Liposukce a abdominoplastika

Správné proporce a pěkná postava dokáží výrazným způsobem ovlivnit celkový vzhled. Cvičení a správná strava jsou základem, ale může se stát, že vlivem genetických dispozic nebo postupným zpomalováním metabolismu zůstává tuk v některých partiích dlouhodobě usazený a i přes veškerou snahu je těžké se ho zbavit. Typickým příkladem jsou boky, spodní část břicha nebo záda. Poměrně rychlým řešením je v tomto případě liposukce, kdy lékař během zákroku tuk z problematických míst odstraní a nepříjemný problém je vyřešen. Zásah plastického chirurga je ovšem vyhledávaný také u mužů, kterým se podařilo dosáhnout hubnutím výrazných výsledků, a potřebují pomoci s odstraněním přebytečné kůže. „Při velkém úbytku na váze často dochází k situaci, že zmizí velké množství tuku, ale kůže už není schopna vrátit se do původních proporcí a dochází tak k nepěkným převisům, které kazí výsledný efekt. V tomto případě klientům provádíme abdominoplastiku, což je odstranění přebytečné kůže. Tato procedura je v podstatě nenahraditelná sportem, protože elasticita kůže je od jisté fáze nevratná,“ říká plastický chirurg MUDr. Jiří Bayer z Kliniky GHC Praha.

 

Prsa nemusí být dokonalá, ale nesmí budit posměch

Nejčastější plastickou operací u žen je zvětšení prsou pomocí prsních implantátů. Tento zákrok je samozřejmě také běžně dostupný i pro muže, nicméně efekt velkých prsních svalů není hlavním motivem, proč muži operaci vyhledávají. Většinou se jedná o opačný extrém, že hormonálním vlivem nebo obezitou dojde k tomu, že pánům narostou typicky ženská prsa, které lze jenom velmi těžko maskovat, obzvláště v letních měsících. Jedná se o poměrně velký handicap viditelný i přes oblečení, ale také v místech, kde chodíme běžně odhaleni, jako jsou veřejná koupaliště, sauny a wellness. „Muži nejsou úplně malicherní, pokud jde o velikost prsního svalstva, těžce ale nesou narážky okolí na to, že mají ženská prsa. Tato situace je nepříjemná hlavně v tom ohledu, že bez plastického chirurga není takový problém řešitelný,“ říká Jiří Bayer.

GHCplastikamuži
Antiaging není jenom o vzhledu, ale také o zdraví

Přibývající vrásky a obličej ztrácející mladistvé obrysy nevidí v zrcadle s rostoucím věkem pouze ženy, muži své stárnutí také vnímají poměrně citlivě. Na rozdíl od žen sice neutrácejí astronomické částky za zázračné krémy a nezkoumají svou pleť pod mikroskopem, ovšem řídnoucí vlasy a klesající víčka je děsí. „Muži jsou poměrně vnímaví, pokud jde o vlastní vzhled. Většinou není jejich záměrem vypadat stále stejně jako ve třiceti letech, jakmile ale dojde k poklesu víček, které mají přímý vliv na zhoršování zraku, začnou hledat odborné články a zvažovat konzultaci s plastickým chirurgem. Rozdílem mezi muži a ženami je hranice, do jaké míry je zajímá estetický dojem a kdy vidí zdravotní problém. Ženy se rády líbí, mužům jde spíše o jejich vitalitu než o bezchybný vzhled,“ uzavírá doktor Bayer.

 

 

O Klinice GHC Praha
Nadstandardní soukromé zdravotnické zařízení garantuje maximální bezpečí a komfort na pravidelně dezinfikovaných samostatných pokojích s přímým přístupem z našeho parkoviště umístěném v přízemí budovy Kliniky. Klienta doprovodí pracovník client-care přímo na pokoj, kde je svěřen do péče specializovaného lékaře. Nejvyšší komfort zaručuje, že se klienti mezi sebou nepotkávají. Právě díky vysokému standardu a individuálnímu zabezpečení se u žádného z našich klientů nevyskytl případ nakažení COVID-19. Veškerý personál je standardně vybaven všemi potřebnými ochrannými pomůckami.

 

 

 

Zdroj: GHC Praha

22. říjen 2021
Dnes má svátek Sabina

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek