Tipy pro každý den: Jak pečovat o pleť s akné?

Hledáte recept, jak pečovat o pleť, na které se pravidelně objevují pupínky? Pokud vás acne vulgaris trápí i navzdory tomu, že vám již dávno není „náct“ a nemůžete se vymlouvat na hormonální změny související s probíhající pubertou, nezoufejte. Zřejmě jste jen podcenili význam každodenní údržby pokožky, nemáte příkladnou životosprávu nebo se nevědomky dopouštíte nějakého prohřešku. V následujících řádcích najdete všechny potřebné informace. Vezměte si je k srdci – váš život se změní k lepšímu.

 everydaymagazinbiodermaczcomnahledovy

Pravidelné čištění
Říká se „čistota půl zdraví“. Lidové moudro jistě znáte, ale řídíte se jím? Základní chybou v rámci péče o pleť s akné je nesprávná technika čištění. Naprosto zásadním pravidlem, přes které takříkajíc nejede vlak, je respektování specifického typu pleti. Jinými slovy – používejte pouze produkty určené pro „vaši“ pokožku. Kosmetika s nevhodným složením ji může zbytečně podráždit a projevy akné zhoršit.

Odborníci z řad dermatologů upozorňují, že optimální frekvence čištění pleti je dvakrát denně. Ráno od kožního mazu, který pokožka vyprodukovala během noci, večer od prachu a dalších nečistot. Skvělým pomocníkem je micelární voda – čistí do hloubky, má antibakteriální účinek a neoplachuje se vodou, čímž kůži chrání před nežádoucím vysušováním.

everydaymagazinbiodermacom

Při čištění postupujte šetrně a používejte jemné vatové tamponky, které pleť nedřou. Krém na akné můžete nanášet prsty, jen si před tím nezapomeňte důkladně umýt ruce.

Zázračná hydratace
Bez vody by nebyl život a potřebuje ji také pokožka. Dostatečná hydratace (přísun vody do tkáně) je důležitá především při léčbě akné, nicméně spousta lidí pleť paradoxně vysušuje nekvalitní kosmetikou.

Co s tím? Vyhněte se produktům s obsahem alkoholu a poohlédněte se po kvalitní kosmetice na akné s hydratačním efektem. A dodržujte pitný režim, protože právě přísun tekutin, tedy „hydratace zevnitř“, může velmi pozitivně ovlivnit stav pleti.

Méně stresu a zdravější životní styl
Kožní problémy úzce souvisí s tím, jak se chováme ke svému tělu a duši. Žijete příliš hekticky a doslova vás drtí každodenní stres? Pokuste se zvolnit. Relaxujte, meditujte, přečtěte si dobrou knížku a vyčleňte si více času pro sebe. Jakmile se naučíte odpočívat a přestanete na bedrech vláčet tíhu světa, vaší pleti se uleví.

Zároveň se snažte omezit konzumaci tzv. junk food. Klíčem ke zdravé pokožce bez akné jsou čerstvé potraviny s obsahem důležitých vitamínů živin.

everydaymagazinbioderma 

Důvěřujte svému lékaři
Boj s akné není otázkou několika dní a i přes veškerou snahu nemusíte zaznamenat zlepšení. V takovém případě neodkládejte návštěvu dermatologa a proberte s ním další kroky. Specialista vám prozradí, jak se zbavit akné, doporučí optimální léčbu a poradí i s výběrem kosmetických přípravků.

22. říjen 2021
Dnes má svátek Sabina

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek