Díky micelární vodě je každodenní odličování zábava

Díky micelární vodě je každodenní odličování zábava


Jestliže bytostně nesnášíte odličování, pak je s podivem, že jste ještě nezačala používat micelární vodu. Anebo jste snad o kosmetickém zázraku nikdy neslyšela, případně substanci nevěnovala dostatek pozornosti? Měla byste to napravit, neboť žádný jiný produkt nenabízí tak rychlé a snadné hloubkové čištění, jako právě micelární vody. Při aplikaci si vystačíte pouze s vatovým tampónkem a po setření nečistot pleť nemusíte oplachovat.

 

Jak přesně micelární voda funguje?

Efektivita micelárních vod je nevídaná. Bez nadsázky jde o revoluční způsob odličování, který nemá obdoby - to vše díky obsahu tenzidů shlukujících se do útvarů zvaných micely. Ty mají jedinečnou schopnost vázat na sebe veškeré nečistoty a zároveň je rozpouštět ve vodě.
Tenzidy obsažené v micelární vodě účinně čistí prach, kožní maz i voděodolný make-up. Po aplikaci je pleť dokonale čistá a hydratovaná.

 biodermaodliceni1
Z čeho se micelární voda skládá?


Složení micelární vody není žádným tajemstvím. Kouzelnou formuli nečekejte - přípravek je z většiny tvořen vodou či podobnou substancí, která představuje ideální prostředí pro tvorbu micel. K dalším nezbytným složkám patří tenzidy na bázi glycerolu a antioxidanty.

 

Co by se v micelární vodě naopak nacházet nemělo, jsou alkohol, parabeny a další nežádoucí látky způsobující podráždění pokožky.


Pro které typy pleti je micelární voda vhodná?


Obrovskou výhodou micelární vody je její variabilita. Na trhu jsou dostupné přípravky přizpůsobené pro různé typy pleti, takže si na své přijde opravdu každý. V čem se mohou lišit?

 

•    Micelární voda pro normální pleť obsahuje látky s ohledem na nekompromisní čištění a hydrataci pleti.
•    Micelární voda pro problematickou pleť obsahuje navíc látky pro regulaci kožního mazu.
•    Micelární voda pro suchou pleť má větší podíl hydratační složky.
•    Micelární voda pro citlivou pleť je charakteristická obsahem látek pro zklidnění a zjemnění pokožky.
 

biodermaodliceni2


Je vhodné micelární vodu používat každý den?


Micelární voda je jasnou volbou v momentě, kdy není čas či energie na několikafázové čištění. Nabízí se však otázka, zda příliš častá aplikace nemůže pokožce nějakým způsobem uškodit.

 

Podle některých odborníků může pravidelné používání méně kvalitní micelární vody s nevhodným složením pokožku narušit, a to tak, že ji dehydratuje a ztenčí přirozený biofilm.

 

Pokud však nepodceníte výběr micelární vody a sáhnete po prověřených produktech s pečlivě zvoleným složením, nemáte se čeho bát.

biodermasouborodliceni

 

K tomu nejlepšímu, co momentálně na trhu s kosmetickými přípravky najdete, patří micelární vody značky Bioderma. Neobsahují žádné škodlivé látky, jsou hypoalergenní, nevysušují pleť a nenarušují hydrolipidický film.

15. červenec 2020
Dnes má svátek Jindřich

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže