Sodexo Benefity: Propadlé stravenky pomůžou potřebným

Našli jste doma papírové stravenky Sodexo Gastro Pass s platností do 31. prosince 2020? Nevyhazujte je, protože ještě mohou pomoci lidem, kteří to nyní nejvíce potřebují.  
Může se to stát každému – v peněžence nebo v zásuvce pracovního stolu najdete stravenky, jejichž platnost už vypršela. Staly se z nich nepotřebné „papírky“, které končí v koši. Letos je ale podobný osud potkat nemusí. „Propadlé stravenky nám lidé mohou do konce února zaslat. Celou částku, kterou takto vybereme, darujeme České federaci potravinových bank,“ říká Tereza Knířová ze společnosti Sodexo Benefity, největšího poskytovatele benefitů v České republice.

Jan Tuna předává 25 tuny potravin

„Předpokládáme, že letos výrazně přibude lidí, kteří budou pomoc potřebovat. Viděli jsme to už loni, kdy epidemie koronaviru potravinové banky na podzim zcela vyprázdnila,“ připomíná Tereza Knířová a dodává, že ze strany společnosti Sodexo Benefity rozhodně nejde o jednorázovou akci: „Spolupracujeme dlouhodobě. Při loňské listopadové potravinové sbírce jsme darovali společně s našimi zaměstnanci 2500 kilogramů potravin.“

Jak pomoci
Potravinovým bankám můžete přispět papírovými stravenkami Sodexo Gastro Pass v jakékoli hodnotě, kterým skončila platnost 31. prosince 2020. Stačí je do konce února 2021 doručit společnosti Sodexo Benefity. „Stravenky lze odevzdat osobně v našich Zákaznických centrech v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Adresy a provozní dobu najdete na našem webu www.sodexo.cz,“ uvádí Knířová. Druhou možností je poslat stravenky poštou na adresu pražského zákaznického centra.
Česká federace potravinových bank zastřešuje všech 15 fungujících tuzemských potravinových bank a provozuje centrální sklad v Modleticích u Prahy, odkud rozděluje potravinovou pomoc do více než 800 organizací ze všech regionů republiky, například do azylových domů, nízkoprahových klubů, Naděje, Armády spásy. Pomáhá tak matkám samoživitelkám, osamělým seniorům nebo rodinám, které se ocitají ve finanční krizi.Sodexo v České republice
Od roku 1992, kdy Sodexo vstoupilo na český trh, poskytuje všech 2 000 zaměstnanců skupiny v ČR služby, které zlepšují kvalitu každodenního života. Sodexo nabízí firmám i institucím služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím elektronických karet a poukázek na stravování a volný čas, dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria. Dále pak i služby v oblasti komplexních řešení služeb na míru u klienta (firemní restaurace a širokou škálu služeb facility managementu – správy budov, údržby mechanických zařízení a elektro, revizí, projekt managementu, úklidu a administrativních služeb).

 

 

Zdroj, foto: Sodexo

13. duben 2021
Dnes má svátek Aleš

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek