Červená nežádoucí aneb jak pečovat o hypersenzitivní pleť

Červená nežádoucí aneb jak pečovat o hypersenzitivní pleť

lucie karlikova WEBSIZE
Nepříjemné reakce na různé kosmetické produkty, čisticí prostředky, parfémy, štípání, pálení a časté zarudnutí, a třeba i vznik hnisavých puchýřků… To všechno jsou příznaky toho, že máte takzvanou hypersenzitivní pleť. Ale nemějte obavy – i s tímto problémem se dá vypořádat, a my vám poradíme, jak!

 

„Hypersenzitivní pleť je závažnější variantou citlivé pleti. Pokožka lidí s tímto typem pleti nepříznivě reaguje i na takové vnější faktory, které jsou pro normální pokožku neškodné. Kontakt s běžnými chemickými látkami, parfémy nebo třeba čisticími prostředky vede v případě hypersenzitivní pleti často k vysušování pokožky a jejímu zarudnutí,“ upozorňuje kosmetička a školitelka značky Essenté Lucie Karlíková.


Taková pleť má podle jejích zkušeností také sklon ke vzniku kuperózy (začervenalé žilky v oblasti tváří, nosu či dekoltu). V nejtěžších případech může hypersenzitivní pleť – zejména ta s projevy kuperózy – zarudnout a zanítit se. Následkem pak může být chronické kožní onemocnění rosacea (neboli růžovka – zarudlá zbytnělá kůže s hnisavými puchýřky).


Proto je zcela zřejmé, že přípravky zaměřené na péči o tento typ pleti musí být mimořádně šetrné, a ani tak není možné zajistit jejich stoprocentní snášenlivost.
"Právě pro tento typ pleti jsou určeny přípravky řady Redness Minimizers, které nejenže minimalizují začervenání pokožky, ale také o pleť šetrně pečují, odstraňují pocity pálení, suchosti a podráždění, zlepšují žilní mikrocirkulaci, posilují pružnost kapilár a dodávají pleti potřebnou hydrataci. Kromě toho pomáhají předcházet tvorbě kuperózy a rosacey,“ radí Lucie Karlíková.

 

Péče o hypersenzitivní pleť
Essenté Redness Control Cream / Krém redukující začervenání
Speciálně vyvinutý krém pro hypersenzitivní pokožku, se sklonem k začervenání, zánětu a s viditelně popraskanými žilkami. Přináší okamžitou úlevu od podráždění a zmírňuje zarudnutí pokožky. Zlepšuje žilní mikrocirkulaci, zklidňuje, hydratuje a projasňuje pleť. Chrání pleť před nepříznivými vnějšími vlivy. Naneste krém na obličej, krk a dekolt a lehce vmasírujte. Po chvíli můžete obličej bez problémů nalíčit. Vhodný pro použití jako denní i noční krém. Ideální jako podklad pod make-up. Obsahuje tyto aktivní látky: Antileukine-6, Eurol BT, extrakt z jerlínu japonského, kyselina hyaluronová, skvalen, Telangyn peptide, vitamín E. Koupíte ho na www.essente.cz v balení 50 ml za 489 Kč, 200 ml za 977 Kč.

Essenté Anti-Redness Booster / Booster proti začervenání
Inovativní booster pro hypersenzitivní pleť aktivně redukuje začervenání pokožky. Odstraňuje pocity pálení, suchosti a podráždění způsobené přecitlivělostí pleti. Hydratuje, okamžitě redukuje viditelné zarudnutí a předchází riziku jeho opětovného rozvoje. Zmírňuje projevy akné a zpomaluje proces stárnutí pleti. Obsahuje tyto aktivní látky: Antileukine-6, D-panthenol, Eurol BT, extrakt z jerlínu japonského, kyselina hyaluronová, Telangyn peptide. Koupíte ho na www.essente.cz v balení 50 ml za 735 Kč.

 

Essenté je špičková česká kosmetika, která využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie. Přípravky Anti-Ageing Care tady odborníci vyvíjejí tak, aby stimulovaly kožní buňky k vlastní tvorbě kolagenu a elastinu. To přispívá ke správné funkci pokožky, pozitivně ovlivňuje její zdraví a zabraňuje předčasnému stárnutí. Více na www.essente.cz

 

Zdroj, foto: inspirace.essente.cz  a www.essente.cz

 

 

17. říjen 2021
Dnes má svátek Hedvika

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek