MÓDNÍ PŘEHLÍDKA NAVARILA - KOLEKCE „COLORS OF TIBET“ PRO PODZIM/ZIMA 2016-17

MÓDNÍ PŘEHLÍDKA NAVARILA
KOLEKCE „COLORS OF TIBET“ PRO PODZIM/ZIMA 2016-17

1 Manekýnky s M. Nevařilovou DSC 8886

Nová kolekce NAVARILA ® MÓDNÍ NÁVRHÁŘKY MARTINY NEVAŘILOVÉ je inspirovaná Tibetem.
„Často hledám inspiraci na svých cestách u původních kultur z celého světa. Tentokrát mne oslovily strohé portréty tibetských mužů, žen a dětí, bohatě zdobených typickými šperky a pletenými doplňky z vlny tibetských jaků, koz a ovcí,“ uvedla návrhářka.

Nová kolekce hýří barvami a vzory. Martina Nevařilová představila na své módní přehlídce nové modely šatů, roláků, sukní, plédů a zavinovacích ponč s mnoha doplňky - nákrčníky, pestrobarevnými šálami a čepicemi.

3 Jana Stryková DSC 9295

Nová kolekce byla slavnostně předvedena na počest Jeho Svatosti Dalajlamy, který ve dnech konání přehlídky byl na návštěvě v Praze jako host FORA 2000, jež založil před dvaceti lety jeho blízký přítel a bývalý prezident Václav Havel.
Modely předvedly herečky a modelky: Kristýna Janáčková, Veronika Khek Kubařová, Markéta Hrubešová, Jana Stryková, Kateřina Brzobohatá a Agi Archer.

„Podle mě oblečení vyjadřuje osobnost člověka, jeho náladu a duševní pohodu. Modely od Martiny na mne působí měkoučce, hřejivě, nesešněrovaně prostě pohodově. Vhodné pro každou ženu, která má ráda pohodlí, kvalitní zpracování, materiály a zároveň nechce zaniknout v davu,“ vyjádřila se herečka Markéta Hrubešová.

11a Martina Nevařilová a M. Hrubešová DSC 9418

Herečka Veronika Khek Kubařová prozradila, podle čeho si vybírá ona své oblečení: „Barvy, jaké nosím, ovlivňuje roční období. Na jaře prahnu po barvách a na podzim preferuji tlumené barvy.  Ve svém oblečení se musím líbit sobě a taky hlavně svému manželovi.“

Módní přehlídku uvedla Kateřina Bursíková Jacques, která se spolu se svým mužem Martinem Bursíkem s Dalajlamou několikrát osobně setkala a může tak nejlépe tlumočit jeho živá poselství.

Po přehlídce byl slavnostně pokřtěn nový katalog NAVARILA, který nafotila s modelkou Kateřinou Brzobohatou fotografka Michaela Pavlíková.

„Nikdy jsem ambice být modelkou neměla. Je to velmi náročná disciplína, při které je potřeba hodně trpělivosti a odříkání. Profese herečky je zase více odhalující, protože obnažuje i svou duši a to je víc než tělo. A co se týká předváděných modelů, tak úplety nosím velmi ráda a často. Především k  zimě pro mě neodmyslitelně patří jako třeba sníh a Vánoce,“ svěřila se herečka Kristýna Janáčková.

Emma Smetana a Kateřina Bursíková Jacques DSC 9689

Celou akci přišla na závěr podpořit se svojí písní Emma Smetana. Mezi hosty jsme potkali také Světlanu Nálepkovou nebo Adinu Sobotovou.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na podporu chráněné dílny tibetských nomádů v oblasti Zeku v Amdu/SV Tibet/, jejichž rodiny jsou násilně usazovány a zbaveny tradiční obživy. Pod vedením místního učitele Jixianjia se znovu učí šití tradičních tibetských oděvů a dalším řemeslům /Wangjia vocational school for resettled Tibetian nomads/ -  projekt o.p.s. POTALA - www.potala.cz

 

Zdroj, Foto: www.navarila.cz

BOUTIQUE-SHOWROOM NAVARILA, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Facebook.com/navarila-design

17. říjen 2021
Dnes má svátek Hedvika

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek