Správná sluneční ochrana má smysl

Správná sluneční ochrana má smysl

www.daylong.cz

DAYL
Sluneční svit je nezbytnou podmínkou lidské existence a jeho pozitivní účinky na psychiku jsou rovněž nezpochybnitelné. Zároveň v sobě však expozice slunečnímu záření nese riziko vzniku rakoviny kůže. Kvalitní a vysoce účinné prostředky sluneční ochrany pomáhají tuto hrozbu minimalizovat. Je však třeba pamatovat na to, že produkt sám o sobě ochranu nezaručí - je třeba jej aplikovat v dostatečném předstihu, správným způsobem, opakovaně a v optimálním množství.

Poznejte svou kůži
Dermatologové se shodují na tom, že pro volbu správného prostředku sluneční ochrany je klíčové znát co nejdokonaleji vlastní kůži. Na trhu je k dostání celá řada produktů s různou konzistencí a ochranným faktorem. Produktové portfolio značky Daylong zahrnuje nejen hutnější krémy, které lépe chrání extrémně citlivou dětskou kůži, ale také lehčí gely, vhodné pro mastnější kůži, již zbytečně nezatěžují. Kromě toho lze zvolit lócia, která se příjemně roztírají a kůže je snadno absorbuje.
Velmi důležitým aspektem je pak volba ochranného slunečního faktoru. Ke správnému pochopení významu údaje SPF (Sun Protection Factor) na balení jednotlivých produktů je zapotřebí vysvětlit pojem "minimální erytémová dávka". Jedná se o čas, během kterého kůže vyčerpá svoji schopnost reagovat na slunce, aniž by došlo k jejímu začervenání. V momentě, kdy je erytémová dávka vyčerpaná, se začínají projevovat první známky spálení. Tento limit se u jednotlivých fototypů výrazně liší. Například nejsvětlejší fototyp 1 má práh začervenání přibližně 10 minut, zatímco nejtmavší fototyp 6 až 90 minut. SPF pak udává násobek času, o který je přípravek v ideálních podmínkách schopný vyčerpání minimální erytémové dávky oddálit. Pokud se tedy jedinec řadí mezi majitele kůže odpovídající fototypu 2, práh pro zčervenání se pohybuje mezi 10 a 20 minutami. Krém s faktorem 6 jej ochrání přibližně na jednu hodinu, oproti tomu faktor SPF 25 na více než 4 hodiny.
Tip pro Vás: Jaký jste fototyp, snadno zjistíte prostřednictvím jednoduchého testu na www.daylong.cz

DAYL30 2
Používat prostředky sluneční ochrany během letní dovolené u moře je dnes již takřka samozřejmostí, je však třeba nezapomínat na ochranu ani během pobytu ve městě. To platí zejména v jarních měsících, kdy jsou první sluneční paprsky zpravidla velmi ostré a paradoxně podceňované.
Slunce léčí duši, nikoliv akné
Nezřídka se setkáváme s tvrzením, že se v letních měsících prudce zlepšuje stav aknózní kůže. Ve skutečnosti se však jedná pouze o zdánlivý progres, neboť její tmavší zbarvení problém často zamaskuje a kůže může působit pěstěnějším dojmem. V létě se naopak mnohem více potíme a rovněž mazová rohovinová hmota se vlivem tepla může více držet v kožních folikulech, což přispívá ke zhoršení akné. V souvislosti s intenzivním působením slunečních paprsků se mezi dermatology vyskytuje pojem "Mallorca acne", což je světelná dermatóza, která připomíná běžné akné, avšak vzniká z odlišných příčin. Onemocnění je vyvolané UV zářením ve spojení s některými kosmetickými výrobky, kdy dochází k uzavírání kožní folikuly. Přidáme-li k těmto faktorům nadměrnou tvorbu kožního mazu a potenciální přemnožení bakterií způsobené pocením, je na problém doslova zaděláno.
"Mallorca acne" však zdaleka není jedinou komplikací, kterou mohou citliví jedinci při pobytu na ostrém slunci pociťovat. Mezi nejčastější sluncem vyvolané dermatózy patří polymorfní světelná dermatitida, lidově označovaná jako "sluneční ekzém". Projevy jsou intenzivně svědící puchýřky nebo mírně vyklenuté splývavé výstupky. Vyskytují se častěji u žen, a to v nejvíce exponovaných partiích (dekolt, ramena, boční strany krku, horní část zad). Příčina tohoto onemocnění není dosud známa, avšak zřejmá je jeho spojitost s UVA zářením. Objevuje se asi u 10 - 20 % populace.

Opálená kůže bez pupínků
Odlišit od sebe "Mallorca acne" a polymorfní světelnou dermatitidu je často jen velmi obtížné. Pro specifické potřeby citlivé kůže je k dostání speciální produktová řada Daylong sensitive, která poskytuje účinnou ochranu a zároveň senzitivní kůži zbytečně nepromašťuje. Daylong™ sensitive SPF 30 Gel-Spray neobsahuje tuky ani emulgátory, a poskytuje tak vynikající ochranu pro lidi trpící akné nebo jinou alergií na slunce. Gel se snadno roztírá a zanechává na kůži příjemný pocit. Navíc je extrémně odolný vůči vodě.

Více informací o produktech naleznete na www.daylong.cz

 

Zdroj, foto: www.daylong.cz; bisonrose

 

11. červenec 2020
Dnes má svátek Olga

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže