Jak si uspořádat jednotlivé místnosti podle feng šuej?

Jak si uspořádat jednotlivé místnosti podle feng šuej?

www.moravia-comfort.cz

ImageFengshui

Feng šuej je tradiční čínská filozofie, v jejímž zájmu stojí vztah člověka a prostoru, který obývá, ve kterém žije. Učení feng šuej předkládá mnohé rady a pravidla, která pomohou k tomu, aby se z vašeho domova stal harmonický přístav plný pozitivní energie.


Energie nejlépe proudí v čistém, uklizeném domově, zbaveném zbytečností. Podle učení feng šuej je také důležité, abyste odstranili všechny věci, které kříží cestu po bytě. Malé a úzké chodby snesou jen ty nejdůležitější věci.


Úklid haly nebo předsíně podle feng šuej
Vchod do domu či bytu symbolizuje počátek proudění energie čchi. Tento prostor je třeba uklidit tak, aby se tu nepovalovaly rozházené boty, svršky, deštníky apod. Proti vchodu by také nemělo být umístěné zrcadlo. Je příjemné umístit si do vchodové části domu něco, co vás bude vítat a vzbuzovat příjemné pocity, například květina či rodinná fotografie.


Úklid ložnice podle feng šuej
Místo, kde přespáváte, by mělo být čisté a střídmé. Pokud je to možné, neměla by v ložnici být televize ani počítač. Alespoň jednou za 7 let je dobré si pořídit do ložnice nové matrace. Ty jsou totiž nejen úložištěm bakterií a roztočů, ale také se v nich drží energie, která nemusí být pro vaši regeneraci a relaxaci to nejlepší! Spolu se starou matrací zahodíte také svojí partnerskou minulost a pomůže vám to vyčistit si místo v hlavě pro budoucnost. Pokud nevíte, kam pro matraci, zkuste rychlé řešení pomocí e-shopu české značky Moravia Comfort. Podívejte se na stránky www.moravia-comfort.cz a vyberte si novou matraci podle vašich představ.


Úklid obývacího pokoje podle feng šuej
Je to místo setkávání všech členů rodiny. Mělo by být útulné a příjemně zařízené, ne přeplněné věcmi. Nábytek s ostrými hranami není vhodný, vytváří škodlivou energii. Pokud v domě takový nábytek máme, měly by být rohy alespoň zakryty ubrusem. Středobodem místnosti by neměla být televize, ale třeba spíše krb, společné sezení apod.


Úklid kuchyně podle feng šuej
Podle feng šuej je kuchyně velmi důležitá, je to centrum ohně domu a záleží na ní zdraví rodiny. Mělo by to být čisté místo bez zbytečností, které brzdí proudění životní energie.


Úklid koupelny podle feng šuej
Očista těla souvisí i s očistou duše. Koupelna by měla být prostorná, přehledná a vzdušná. Dveře od koupelny by vždy měly být zavřené. Je to místo, kde by měl mít člověk možnost pobýt v klidu o samotě.


Co ponechat a co vyhodit?
Rozhodování se, co vyhodit a co ponechat, bývá někdy velmi obtížné. U feng šuej ale pomáhá jednoduché pravidlo – pokud jste danou věc za poslední rok vůbec nepoužili, pravděpodobně se bez ni obejdete.


Zbavte se také předmětů, z nichž máte pocit, že vyvolávají úzkost nebo nepříjemné pocity.
Nepotřebné nebo nefunkční elektrické spotřebiče jsou silnou brzdou vaší prosperity a štěstí, proto je rozhodně nechte opravit nebo je vyhoďte.


Energetická očista prostoru
Očista prostoru bytu, domu či kanceláře je nedílnou součástí úklidu podle feng šuej. Takovouto očistu by měl prostor podstupovat pravidelně. Energie, které zůstávají v daném místě po předcích, předchozích majitelích či nájemnících, mohou způsobovat potíže se zdravím, v kariéře, či ve vztazích.


Úklid podle feng šuej není složitý, ani časově náročný, zato výsledky jsou překvapující.

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek