ZÚČASTNĚTE SE OSLAV 100 LET CITROËNU V ČESKÉ REPUBLICE

ZÚČASTNĚTE SE OSLAV 100 LET CITROËNU V ČESKÉ REPUBLICE

CITROËN SLAVÍ 100 LET EXPOZICÍ NA LEGENDÁCH

Citron1 2

100 let od svého založení si Citroën připomene speciální expozicí na letošní výstavě Legendy v Praze Holešovicích, která se uskuteční 17. - 19. května. Na stánku bude k vidění nejen 10 ikonických modelů Citroën, které ve své době určovaly směr vývoje automobilismu, ale i současné modely značky.

 

Komfort, potěšení z jízdy a bezpečnost – to vše za přijatelnou cenu. Těchto hodnot se Citroën drží od počátku do současnosti. Každý nový vůz musel následovat trend doby a být vybaven novými technologiemi. Od prvního vozu Type A přes automobilové ikony jako Traction Avant, Type H, DS, 2CV nebo CX, až po současné SUV Citroën C5 Aircross.

 

 

Letošní expozici na výstavě Legendy tak Citroën pojal jako připomenutí bohatého dědictví značky. Na stánku Citroën uvidíte v historické části 10 ikonických modelů. Kromě jiných budou k vidění:
- TYPE B2 z 1921
- TRACTION AVANT z 1937
- 2CV z 1957
- AMI 6 z 1967


Tuto část expozice doplní 10 panelů, které každý zahrnují období jednoho desetiletí a seznamují návštěvníky s historií značky a jejími významnými milníky.

 

V části věnované současným modelům bude k vidění nové SUV C5 Aircross, kompaktní SUV C3 Aircross a také 3 vozy (C3, C4 Cactus a Grand C4 Spacetourer) limitované edice ORIGINS , která svou speciální doplňkovou výbavou taktéž odkazuje na významné výročí. Zajímavostí pak bude Citroën Family Adventure –  nové Berlingo se střešním stanem a kempingovou výbavou.

 

Kromě vystavených modelů je připravený i lákavý doprovodný program. Každý den odpoledne se bude  slavnostně krájet a rozdávat dort s ukrytým překvapením pro jednoho návštěvníka. V neděli ve 12:00 hodin bude hostem tohoto slavnostního okamžiku dlouholetý fanoušek značky Citroën a vynikající moderátor, pan Marek Eben, který již bude mít čerstvé jízdní dojmy z vozu C5 Aircross, který si v průběhu tohoto květnového týdne převezme.

 

Dále je připravena rallyová dráha 2CV CROSS s populárními „kachnami” na dálkové ovládání, stylové občerstvení v Experience Café a Butik 100 let Citroën, kde budou k dostání reklamní předměty ke 100 letům značky. Pro sběratele modelů připravilo české zastoupení limitovanou edici modelu Citroën HY.

Většina vystavených vozů podnikne v sobotu v 17:00 h a v neděli ve 13:00 h spanilou jízdu po celém areálu výstaviště.

 knihacitron
LEGENDA FRANCOUZSKÉ REKLAMY JACQUES SÉGUÉLA PŘEDSTAVUJE 100 LET REKLAMY CITROËN

•    Kniha „100 ans de Publicité Citroën“ (100 let reklamy Citroën), jejímž autorem je slavný reklamní tvůrce Jacques Séguéla, je nyní k dispozici ve sběratelském vydání na internetových stránkách e-shopu Citroën lifestyle: www.lifestyle.citroen.com


•    Další dvě knihy o historii značky a jejích modelech představují jednotlivé tvůrce historie, inovace, design atd. A vysvětlují, proč je Citroën jednou z nejvíce sbíraných značek na světě.


•    Všechny vizuály najdete zde: https://bit.ly/2UQ0EW2

 

 

Citroën proslavily ikonické modely, technické inovace a odvážní aktéři, kteří společně od roku 1919 způsobili revoluci v automobilovém průmyslu. André Citroën se rovněž zapsal do historie svou avantgardní koncepcí reklamy. Již na začátku existence značky vynalezl velmi inovativní způsob komunikace. Zvláště geniální byl jeho nápad s letadlem, které na pařížské obloze napsalo jméno Citroën, kouřový nápis byl tehdy vidět ve vzdálenosti několika kilometrů. Další velkolepou akcí byl obrovský nápis Citroën na Eiffelovce, či slavné adobrodružné akce, jako byla nejprve Žlutá expedice („Croisière Jaune“) po Asii, později Černá expedice („Croisière Noire“) napříč Afrikou. Tato vizionářská komunikace pokračovala i po smrti zakladatele. Citroën si za 100 let svými klasickými modely i výrazným vystupováním vydobil zvláštní místo ve francouzském kolektivním vědomí.

 

„100 LET REKLAMY CITROËN“ – JACQUES SÉGUÉLA
Jacques Séguéla – který již celou řadu let doprovází značku Citroën – umožňuje v knize „100 let reklamy Citroën“ (nakladatelství Flammarion – 29 €), která vyšla ve francouzštině a angličtině, čtenářům seznámit se se značkou prostřednictvím reklamy, která je jejím výrazným atributem. „Tahle kniha je životopisným románem značky, která se vymykala nad ostatními, a muže, který přesahoval své vrstevníky. André Citroën vynalezl téměř všechny formy reklamy: propagaci, titulky, public relations, akce, karavany tvořené všemi modely, rallye, nemluvě o první reklamě na auto, první reklamě orientované na ženy, první reklamě ve vzduchu. Chtěl, aby první tři slova všech dětí byla „táta, máma, auto“. Veřejnost jeho slogan změnila na na „táta, máma, Citroën“. Může někdo vzdát značce lepší hold? Byl to cíl mých prvních investic, byla to moje první láska, a tím vším je i o šedesát let později. Je to značka mého života, značka, která napsala svým způsobem nejkrásnější stránky průmyslu a reklamy minulého století, stránky, jimiž Francie ohromila Evropu a svět svou touhou po pokroku a dobývání nových teritorií. Dobrodružství pokračuje se stejnou vášní pro invence a tvořivost, díky níž je Citroën oblíbenou značkou Francouzů.“


Kniha je uspořádána chronologicky a je bohatě ilustrovaná. Na 252 stránkách se věnuje celé řadě témat souvisejících se značkou Citroën nebo historií automobilu, jako jsou přípravy koncepce modelu, kultovní reklamní akce, významné události apod. a současně vykresluje portrét Francie dvacátého století.

 

Jacques Séguéla je jedním z nejznámějších francouzských reklamních tvůrců, v roce 1970 spoluzakládal komunikační agenturu RSCG. V několika exkluzivních videích hovoří o značce svého života a sdílí příběhy z natáčení nejznámějších reklam Citroënu: https://bit.ly/2L0rVkg

 


Nová videa se zveřejňují vždy ve čtvrtek:
•    světové turné ve voze  2CV,
•    natáčení reklamy Citroën Visa na letadlové lodi,
•    natáčení reklamy Citroën „Divoké šípy“,
•    natáčení reklamní kampaně „Stopař“.


Lifestylový butik značky Citroën obohacuje při příležitosti svého stého výročí nabídku děl věnovaných historii značky a jejích modelů:

 

„100 LET CITROËNU“
Kniha se vrací k prvním sto letům značky, představuje modely, které znamenaly revoluci v historii automobilu, a související mimořádné události a osobnosti.
Úžasný příběh značky vyprávějí autoři knihy „100 let Citroënu“ (vydavatelství Etai Albums) Serge Bellu, Sylvain Reisser a Olivier de Serres. Nesnaží se o chronologii, nýbrž o přiblížení historie sta let Citroënu prostřednictvím lidí a událostí, které značně přesahují svět automobilů ve Francii i ve světě (cena: 89 €).


„TRACTION AVANT CITROËN“
Model Traction Avant z roku 1934 je od historie Citroënu neoddělitelný. Traction Avant, který technologickými inovacemi prorazil cestu k modernímu automobilu, inspiroval sběratele Oliviera de Serres k několika knihám včetně díla „Traction Avant Citroën“ (vydavatelství Fauna Editeur). Zabývá se chronologicky všemi variantami modelu vyráběného v letech 1934 až 1957. Každý model je představen krátkým úvodem a nádhernými celkovými i detailními fotografiemi s bohatým popisem (cena: 49 €).

Všechny tyto knihy naleznete na e-shopu Citroën Lifestyle: www.lifestyle.citroen.com

Knihy se zasílají do deseti evropských zemí: Francie, Německa, Španělska, Portugalska, Belgie, Lucemburska, Itálie, Nizozemska, Polska a Velké Británie. V České republice je možné knihu objednat přes dealerskou síť.


Značka Citroën
Citroën je globální automobilová značka, která se od roku 1919 prosazuje jako populární značka v nejčistším slova smyslu: jejím hlavním zdrojem inspirace jsou lidé a jejich životní styl. Tento přístup je zachycen i v podpisu „Inspired By You“ a jeho vyjádřením je modelová řada spojující jedinečný design a příkladný komfort. Od ostatních nespecializovaných výrobců se odlišuje nabídkou osobitých služeb poskytovaných zákazníkům („Citroën Advisor“, „La Maison Citroën“ atd.). V roce 2018 značka prodala ve více než 50 zemích světa celkem 1,05 milionu vozů.
----------------------------------------

CITROËN BORN PARIS XV
VRAŤME ČAS ZPET A PODÍVEJME SE, JAK BY VYPADALA HISTORICKÁ ULICE CITROËN V PAŘÍŽI V LETECH
1919 AŽ 2019

 

KDY?
MEZI 14/6 a 16/6

 

KDE?
PARIS XV DISTRICT

 

CO BUDE K VIDĚNÍ


100 IKONICKÝCH VOZŮ CHRONOLOGICKY ŘAZENÉ

82 VETERÁNŮ
14 IKONICKÝCH SPORTOVNÍCH VOZŮ
  4 KONCEPČNÍCH VOZŮ

-----
OSLAVA 100 LET CITROëN – PVA Letňany, PRAHA 7. září

 

10 historických modelů
Prezentace nových vozů
Spanilá jízda
Host Marek Eben
Výstava historie značky
Butik citroen, závody 2CV aj.

Celodenní zajímavý program spojený s historií, současností i budoucností značky
Akce je určena pro obchodní partnery, koncesionáře a jejich hosty, novináře, fanoušky značky, veřejnost
Moderátor:  D. Gondík – vstupy, rozhovory

Výstava ikonických vozů Citroën: 70 veteránů
Historie značky Citroen – výstavní panely
Testovací jízdy s novými vozy / veterány
Workshopy Citroen
Francouzské občerstvení
Karikaturisti, fotokoutek
Stánek Citroen Origins – stánek s reklamními předměty Origins
Zábava pro děti  – herní zóna - stan, autodráha 2CV, simulátor WRC

17. říjen 2021
Dnes má svátek Hedvika

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek