13. ročník Prague Patchwork Meeting

Umělecká textilní tvorba opět v Praze!
13. ročník Prague Patchwork Meeting

Logo PPM velké

5. až 7. dubna 2019 proběhne v Praze 13. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Tradičním místem je vysočanský čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Step a jeho Sportcentrum. Na ploše šesti tisíc metrů čtverečních nově již v 5 halách se představí téměř 400 autorů, řada z nich s vlastní samostatnou galerií. Vystaveno bude více než 900 kusů autorských quiltů včetně kolekcí poprvé představených ve střední a východní Evropě i zcela premiérových. Třetinu celkové plochy obsadí specializované obchody. V rámci výstavy Prague Patchwork Meeting budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se různých workshopů s renomovanými evropskými lektory, a to nejen na téma ručního i strojového šití, ale i tisku na látku a kreativního vytváření povrchů.

 

Mezinárodní výstava Prague Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Hlavní kolekce zahrnuje více než 900 kusů převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) z celého světa a výběr autorských prací z České republiky.  Obchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil, sortiment pletacích přízí a autorské oděvy.

PLAKAT2019

Do Prahy se sjedou přední autoři a autorky uměleckého nástěnného quiltu
Sdružení SAQA nabídne výběr Evropy a Izraele Wide Horizons. Známá propagátorka vzorů sashiko Susan Briscoe letos představí YUZA Sashiko Guild z Japonska. Světově úspěšný vzor La Passacaglia vystaví a předvede na exkluzivním kurzu Willyne Hammerstein z Holandska. Tematicky orientovanou kolekci ŽENY další holandské autorky Wil Fritsmy získává konečně i Praha. Hlavním motivem galerie Christine Bünning je hudba, kromě quiltů uvidí návštěvníci i speciální quiltované vložky do houslových pouzder. S vlastní kolekcí se představí jedna z vítězek minulých ročníků, Vrstvení a pohledy nabídne Heidi Drahota z Německa. Odtud je i Birgit Schüller, známá propagátorka quiltování na rámu a vítězka celé řady klasických soutěží. Kromě oceněných quiltů budou moci návštěvníci obdivovat i originální oděvy. Zcela nový posun ve své tvorbě nabízí Švýcarka Elisabeth Nacenta de la Croix se snovými krajinami shibori technikou. I letos nebude chybět průřez tvorby jedné z evropských zemí, tentokrát to bude Švédsko. České autorské galerie přinesou tři premiérové kolekce: Jana Štěrbová a téma REZ s digitálními tisky rezavých ploch Usain Bolt Tower v Dolních Vítkovicích, Irena Zemanová s originální instalací V kruzích, valašskou tematiku a soubor Slivovice připravili Věra a Ctirad Skočkovi.


Novinkou je galerie „Hvězda českého patchworku“, v roce 2019 tuto tradici zahájí Danuše Březinová. Dětské quilty z celé Evropy pod patronací Berniny letos vytvořil rekordní počet malých autorů, firma usiluje o zapsání do Guinessovy knihy rekordů.


České uskupení Art Quilt Harbour přináší Přírodní zdroje, quilty na bázi přírodních materiálů, novou kolekci bude mít i skupina TTT, poslední své práce nabídne i oblíbená krajinářka J. Grycová. Premiérově předvedou svoji školní tvorbu i studenti Střední školy designu v Lysé nad Labem, zejména textilní koláže a malé quilty.


Soutěžní kolekce 2019 na téma PÍSMO V QUILTU a klasický DRÁŽĎANSKÝ TALÍŘ jsou dotovány hodnotnými cenami a posuzovány zahraniční odbornou porotou. Materiálová výzva a s ní spojený originální soubor artových quiltů představí JUTU jako atypický textilní zdroj. Speciální téma Pradědeček automobil připravila opět kurátorka Marcela Listíková.

 

Doprovodné kurzy jsou vhodné pro pokročilé i začínající amatérky.

Na mnoha stáncích proběhnou ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky, workshopy povedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky. Pro zájemce bude připravena i dílna ebru.


Tradičně jsou prezentovány i charitativní, klubové a výměnné práce. Program doplní i módní přehlídky včetně originálních šperků a bazar zbytků látek a starších odborných knih a časopisů. Pro dospělé onkologické pacienty Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem proběhne sbírka polštářů.

 

Prague Patchwork Meeting patří mezi světově nejnavštěvovanější textilní výstavy
Výstava se dnes díky počtu exponátů a návštěvnosti téměř 8 tisíc lidí řadí na 4. místo v Evropě, přičemž její úroveň rok od roku stoupá. Vedoucí postavení v Evropě si drží britský Birmingham s 22 tisíci návštěvníků.

 

Vstupenky na výstavu budou k dispozici na místě, a to buď jednodenní za 190,-, nebo třídenní permanentka za 370,-.

www.praguepatchworkmeeting.com

 


RESUMÉ:         
13. ročník Prague Patchwork Meeting


Termín:                   5.-7.4.2019
                                      (5.4. od 12 do 19, 6.4. od 9.30 do 18 , 7.4. od 9.30 do 16.30 )
Místo konání:        ****Wellness Hotel STEP, Malletova 1141, Praha 9
Vstupné:                 jednodenní Kč 190,- na osobu, třídenní Kč 370,- na osobu
Plocha:                   6100 m2, z toho 2200 m2 obchody (více než 70 firem)
Vystavovatelé:     více než 350 autorů a klubů včetně samostatných galerií
Návštěvnost:         7600 cca, největší textilní výstava ve střední a východní Evropě
Web:                       www.praguepatchworkmeeting.com
Časopis:                 měsíčník v češtině Newsletter PPM (zdarma na webu a abonenti)

8. srpen 2020
Dnes má svátek Soběslav

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže