Policie v akci: Agresivní šéf, prodej drog, mladistvý zloděj

Policie v akci: Agresivní šéf, prodej drog, mladistvý zloděj
Sledujte od 12. listopadu každý všední den v 16.50


Čtyři případy, čtyři lidské osudy každý všední den. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, ale i větší konflikty nebo podezření z trestných činů, přináší divákům pořad Policie v akci. Některé případy mohou sloužit jako varování, jak se nenechat podvést a okrást, i jako návod na to, v jakých situacích se na muže a ženy zákona obrátit. Jiné příběhy vyvolávají úsměv, končí dobře či nápravou. A jsou i případy, kde není jiná možnost než pachatele zatknout a odvést na služebnu.


Nejzajímavější případy tohoto týdne:
Agresivní šéf
Hlídka narazí na auto, které parkuje na vyhrazeném místě pro invalidy. Za chvíli dorazí mladá žena, která se hájí tím, že vozidlo zaparkovala na výslovnou žádost svého nadřízeného. A že kdyby neposlechla, měla by s ním problémy. Což se potvrdí v okamžiku, kdy se její nadřízený dostaví na místo a začne tvrdit, že na tomto stylu parkování nevidí nic špatného. Začne být vulgární na hlídku, takže nakonec skončí v poutech a na služebně.


Drogy u Vltavy
Policisté během provádění běžné kontroly narazí na zaparkované auto na pražské cyklostezce. Tři muži, kteří k němu patří, nejdřív situaci zlehčují a následně výrazně znervózní, když se je hlídka rozhodne zkontrolovat. Dva z nich hlídku dokonce napadnou, třetí s vozidlem ujíží. Přesto je dopaden a policisté ve vozidle naleznou drogy.


Mladistvý zloděj
Když na linku 158 zavolá sociální pracovnice Vendula, že v jejich centru pro rizikovou mládež došlo ke krádeži, hlídka bezodkladně vyráží. Vytěžením sociální pracovnice se zjistí, že kradl Filip, problémový chlapec ze sousedství, který do centra často dochází.Velmi rychle se zjistí, že zloděj sebral herní konzoli, která chybí na televizním stolku. Vzhledem k tomu, že sociální pracovnice ví, kde Filip bydlí, vyšle policejní hlídku na adresu, kterou má v záznamech o chlapci. Když se policisté ptají, jestli Vendula ví, kdo ten zloděj je, řekne, že ano, protože ten chlapec chodí do centra celkem často. Říká policistům, jak se jmenuje a kde bydlí, a policisté tam vyrazí. Otevřít jim přichází žena, Monika, Filipova matka. Vypadá vylekaně, ptá se, co se stalo. Policie přichází do pokoje, kde nachází Filipa, jak hraje na konzoli. Filip tvrdí, že konzole je jeho, policie se ptá matky, která to ovšem popře. Filip je na ní drzý, vulgární, chová se nevyzpytatelně a je vidět, že agresivní chování mu není cizí. Policisté ve finale odvážejí Filipa s sebou k podání vysvětlení, s velkou pravděpodobností následně poputuje do nápravného centra pro mladistvé.

 

 

 

 

Zdroj: iprima

8. červenec 2020
Dnes má svátek Nora

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže