Čím se vyzbrojit k první návštěvě chaty či chalupy

Čím se vyzbrojit k první návštěvě chaty či chalupy

www.retlux.cz

RETLUXPOZIME

První teplé víkendy znamenají, že i ti váhající se po zimě poprvé vydají na chalupu či chatu.

 

Jako první na řadu přijde větrání a topení v kombinaci s generálním úklidem. To větrání a topení bychom měli kombinovat – při dlouhém větrání se může začít srážet na promrzlých stěnách vzdušná vlhkost, která neprospěje omítce. Co je však horší, voda by se mohla dostat i do starší elektroinstalace. I když stěny tolik nepromrzly, k elektroinstalaci se třeba „probojovala“ plíseň. V každém případě elektroinstalaci podobně jako systém vytápění je nutné dobře zkontrolovat, abychom zažehnali případné nebezpečí požáru. Je třeba vyzkoušet všechny vypínače, svítidla a zásuvky, ale i když všechno svítí, může tiché bzučení prozradit, že je někde zkrat.

 

Jak se říká: předem varován, předem ozbrojen. Přijeďme tedy na první návštěvu chaty či chalupy po zimě vybaveni vším potřebným, abychom nebyli zaskočeni nějakou nepříjemností. Vše a ještě víc najdeme, když navštívíme www.retlux.cz. Veškeré produkty RETLUX lze sehnat v sítích obchodů s elektropotřebami.

Z měřicích přístrojů, které určitě budeme potřebovat, můžeme vybrat například všestranný digitální Multimetr RETLUX RDM 9001 za 1 899 Kč, nebo jednoduchou fázovou zkoušečku. RETLUX RPT 101 (140mm 100-400V) za pouhých 26 Kč.

 

Vlhkost mohla napadnout i vypínače a zásuvky. Proč tedy nevyužít příležitosti a nechat si je všechny vyměnit odborníkem, abychom design místností sjednotili a obměnili? S cenami produktů RETLUX to nebude tak nákladné. V nabídce najdeme standardní zásuvky či dvojzásuvky, tak i střídavé a sériové vypínače a anténní či datové zásuvky v řadách Penny a Amy. Zásuvku RETLUX RSB P01F PENNY koupíme například za 99 Kč, vypínač RETLUX RSA P07F PENNY za 139 Kč. Stejně tak mohly korodovat jednotlivé části svítidel. I tady má RETLUX zajímavou nabídku, a to řadu RFC LED zdrojů (18W) v kombinaci s přívodním kabelem s paticí E27 v bílém, zeleném, modrém, žlutém a červeném provedení za 49 Kč, respektive 199 Kč.


Přestože budeme elektroinstalaci důkladně renovovat, opatrnosti není nikdy nazbyt. Případné problémy s vytápěním nám pomůže odhalit například detektor oxidu uhelnatého RDT 301, který indikuje na LCD displeji hned tři úrovně jeho obsahu v ovzduší a překročení norem ohlásí vestavěnou sirénou. Doporučená cena 589 Kč. Detektor RDT 401 s vestavěnou sirénou zase indikuje přítomnost LPG (propan-butan), svítiplynu a zemního plynu. K dostání je za doporučenou cenu 599 Kč.
Na stránkách společnosti RETLUX se ale můžeme vybavit i drobnostmi, bez nichž se při práci na elektroinstalaci neobejdeme. Může to být například velký odlamovací nůž RETLUX RSK 300 za 49 Kč, nebo svinovací metr (5 m) RETLUX RTM 5 s magnetem za 89 Kč.

Máme tedy všechno? V tom případě nám nic nebrání vyrazit.

 
RETLUX
Je značkou zaručující vysokou kvalitu produktů v oblasti elektroinstalačního materiálu, svítidel a žárovek. RETLUX si zakládá nejen na kvalitě svých výrobků vzhledem k jejich designu a funkčnosti, ale i s ohledem k životnímu prostředí. Portfolio značky se neustále rozšiřuje, proto se produkty RETLUX již nyní objevují v mnoha domácnostech, počítá se s nimi při zařizování novostaveb i při stavbách samotných, soukromých i průmyslových.
Více informací o kompletní nabídce výrobků značky RETLUX naleznete na www.retlux.cz

 

 

 

 

22. říjen 2019
Dnes má svátek Sabina

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek