Distribučním partnerem online prodeje dm drogerie markt je společnost Geis

Distribučním partnerem online prodeje dm drogerie markt je společnost Geis

IMG 1336

Přepravní a logistická společnost Geis je výhradním distribučním partnerem v oblasti online prodeje společnosti dm drogerie markt a to jak pro Českou, tak i pro Slovenskou republiku. Drogistický řetězec zahájil online prodej v obou zemích v uplynulých dnech. „Jsme rádi, že si dm drogerie markt pro spuštění svého online prodeje vybrala právě společnost Geis. Je to pro nás velká zodpovědnost nejen vůči společnosti dm, ale především vůči jejím zákazníkům, a proto jsme se ihned po podpisu smlouvy, ke kterému došlo v říjnu loňského roku, pustili do příprav,“ říká Soňa Rychtaříková, vedoucí projektového oddělení ze společnosti Geis a dodává, že Geis zajišťuje kompletní služby od příjmu objednávek přes jejich balení a distribuci až po případné vratky zboží.


„V úvodní fázi je ve skladu uloženo zhruba 11 tisíc položek od těch nejmenších, jako jsou třeba rtěnky či laky na nehty až po třílitrové prací gely a dětské pleny. Jde o artikly, které zákazníci znají z kamenných prodejen, ale i o produkty, jež jsou k dostání pouze online. Zboží pro vykrytí online objednávek zákazníků dm v České republice vozíme do našeho logistického centra v Pohořelicích ze skladu dm drogerie markt v Jihlavě a pro Slovenskou republiku ze skladu v Senci. V Pohořelicích tak držíme dostatečnou zásobu pro český i slovenský trh, abychom byli schopni bez problému vykrýt všechny objednávky,“ popisuje Soňa Rychtaříková a dodává, že v budoucnu by mělo dojít k dalšímu navyšování počtu položek pro online prodej pro obě země. „Vysoký počet položek klade samozřejmě také mimořádné nároky na naskladnění i expedici. Využíváme k tomu náš LFS software propojený se skenerem čárových kódů. Díky tomu máme v každém okamžiku přehled o množství konkrétního zboží a u některých položek také o datu spotřeby,“ říká Rychtaříková s tím, že k vyskladnění zboží pak slouží klasický multipikovací vozík, který zvládne 12 zakázek najednou.

IMG 1447

Trvalá udržitelnost balení


Podle velikosti objednávky Geis zvolí nejvhodnější obal. „Vybíráme ze čtyř druhů. Všechny obaly včetně výplní jsou z recyklovaného papíru,“ říká Rychtaříková a dodává: „Nyní řešíme zavedení nového druhu papírové pásky aktivované vodou, která je kvalitnější, pohledově hezčí, a hlavně šetrnější k životnímu prostředí.“
Geis samozřejmě objednané zboží následně dopravuje v rámci České i Slovenské republiky koncovým zákazníkům dm, kteří mohou nákup platit v hotovosti, kartou i bankovním převodem. „Pokud zákazník odešle svou objednávku do 12 hodin, zásilka mu bude doručena již následující pracovní den,“ slibuje Rychtaříková.

 

O skupině Geis
Skupina Geis má hlavní sídlo v německém Bad Neustadtu. Od svého založení v roce 1948 se neustále rozvíjí. Holding, který řídí přímo majitelé, je dnes globálním poskytovatelem komplexních logistických služeb. Zaměstnává kolem 6 200 lidí a v roce 2016 vygeneroval obrat 812 milionů EUR.
Do holdingu patří společnosti v Německu, Švýcarsku, Lucembursku, Rakousku, Polsku, České republice a na Slovensku. Hlavní oblasti podnikání skupiny Geis jsou Road Services (balíkové / paletové / kusové / celovozové přepravy), Logistics Services (kontraktní logistika, výroba obalů) a Air+Sea Services (letecké a námořní přepravy, speciální projekty přeprav).
V České republice patří do skupiny Geis firmy Geis CZ s.r.o., Geis Parcel CZ s.r.o., Geis CZ Air+Sea s.r.o., Geis Solution CZ s.r.o. a Spedition Feico, spol. s r.o. Na Slovensku je to Geis SK s.r.o. a Geis Parcel SK s.r.o. Česko-slovenská část skupiny zajišťuje komplexní logistické služby, a to od balíkových přeprav přes kusové, paletové a celovozové přepravy, letecké a námořní přepravy, skladovou logistiku včetně vývoje a výroby obalů až po sofistikované logistické projekty. Zaměstnává téměř 1600 pracovníků na 33 pobočkách a v roce 2016 dosáhla obratu více než 5 miliard Kč.

 

 

 

 

 

Zdroj, foto: Geis

17. říjen 2021
Dnes má svátek Hedvika

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek