Pěstování bylinek pro zapomětlivé

Pěstování bylinek pro zapomětlivé
 kvetinac bylinky
Chystáte se zasadit bylinky? Pak určitě vyzkoušejte samozavlažovací květináče české společnosti Plastia. Díky samozavlažovacímu systému vám bylinky krásně porostou a vy nemusíte každý den myslet na zalévání. Rostliny si vezmou tolik vody, kolik zrovna potřebují. Samozavlažovací květináče Plastia jsou k dostání v e-shopu www.plastiaobchod.cz


Vyzrajte na zalévání
 Samozavlažovací květináče jsou vlastně dvě vzájemně propojené nádoby. Obsahují speciální knoty, díky kterým se voda ze spodní nádoby dostane nahoru do nádoby s rostlinou. Jejich kořeny nestojí ve vodě a neuhnívají, naopak jsou pěkně provzdušněné. Navíc si květina bere vodu stejně jako v přírodě, tedy od spodu, od kořenů. Hlavní výhodou je, že místo abyste zalévali květiny každý den, obvykle stačí, když si vzpomenete třikrát měsíčně. Čerstvě vysázené rostliny zaléváme shora jen prvních pár týdnů, než prokoření. Potom už jen stačí doplňovat vodu jen do zásobníku.
 
TIP: Když sestavujete samozavlažovací květináč pro suchomilnou bylinku, je dobré zúžit nůžkami knoty, aby se do květináče dostávalo méně vláhy.
 
ROSMARIN – Užijte si vůni Středomoří na kuchyňské lince
Nemáte zahradu, ale rádi při vaření používáte oregano, bazalku nebo tyminán? Potěšte se bylinkovou zahrádkou přímo na okenním parapetu nebo kuchyňské lince. Samozavlažovací květináč Rosmarin je ideálním řešením. Na první pohled zaujme jednoduchým designem a dvojbarevným provedením. Vybírat můžete hned ze čtyř barevných variant – žlutozelené, šedé, slonové kosti a levandulové. Pro jednodušší zalévání najdete na každém květináči speciální nálevku. Do zásobníku se vejde až 200 ml vody.
 bylinka zavlazovani
TIP: Bylinky na parapetu mohou působit i jako voňavá ochrana proti hmyzu. Skvělá je například máta, citronová tráva, rozmarýn, meduňka, libeček nebo bazalka.
     
 

DOPPIO nikdy nezevšední
Oceníte dobrý nápad? Pak se vám bude líbit samozavlažovací květináč Doppio. Vnitřní část můžete otočit a vytvořit tak tvar lístku nebo květiny. Samozavlažovací systém funguje v obou případech. K dostání je Doppio v šesti variantách, každá z nich je dvoubarevná.
 
 
Designová zahrádka URBALIVE

www.urbalive.cz

 

Přesvědčte se, že zahradničit se dá i v bytě. Díky důmyslnému samozavlažovacímu systému se bude v pěstební nádobě Urbalive skvěle dařit nejen bylinkám, ale i pokojovým rostlinám, květinám, a dokonce i méně náročné zelenině. Architekt a designér Jiří Pelcl ji navrhl jako kombinaci odolného plastu a příjemného dřeva. Vybrat si můžete nízkou nebo vysokou variantu v jasně zelené nebo antracitové barvě. Pěstební nádobu Urbalive ocenila i porota Czech Grand Design, která ji nominovala do finále soutěže.
TIP: Bylinky, které zasadíte společně, vybírejte pečlivě. Musí mít stejné nároky na půdu i závlahu. Šalvěj nebo tymián vystačí s málem, pažitka nebo bazalka potřebují vody víc. Potíž také bývá s mátou. Je tak životaschopná, že často své sousedy úplně zahubí.

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek