5 důvodů, proč si pořídit zdravotní židli

5 důvodů, proč si pořídit zdravotní židli

www.zdravotni-zidle.cz

 

holky pater A2 2

Věděli jste, že bolesti bederní páteře jsou jednou z nejdražších zdravotních obtíží placenou z veřejného zdravotnictví. Více než 80 procent z celé populace zažije alespoň jednou během pracovní části svého života bolest bederní páteře. Podle zdravotních statistik ČR bolavá záda jsou druhou nejčastější a nejdražší nemocí z povolání.


Židle místo posilovny i fyzioterapeuta
Sedavé zaměstnání v kanceláři vysloužilo titul nejnebezpečnější práce na světě. „Dlouhodobé pasivní sezení způsobuje nejen trvalé bolesti zad, krční páteře, hlavy, ale i nemoci oběhové soustavy, nadměrné ukládání tuku a dokonce i cukrovku.“, varuje Adam Zaydlar z Centra zdravého sezení. Řešení je přitom jednoduché – je jím častý a pravidelný pohyb. Nemusíte přitom spěchat do tělocvičny, na kurty nebo obouvat běžecké boty. Abyste se zdravě hýbali a posilovali svaly zad a trupu, nemusíte ze židle vůbec vstát, stačí změnit nezdravé sezení v pasivní pozici na židli v aktivní pohyb. Díky dynamickému sezení na pohyblivém sedáku je zajištěna a aktivně udržována ergonomicky zdravá pozice páteře a pánevní mobilita, a to díky neuvědomělému zapojování vnitřního svalstva (tzv. core), které tvoří přirozenou podporu páteře.   Zdravotní židle SpinaliS s pohyblivým sedákem kombinuje pohodlí kancelářské židle se zádovou opěrkou a pozitivní účinky balancování na míči. Právě opora zad je při dlouhodobém sezení nezbytná, míč je cvičební náčiní, na kterém doporučují fyzioterapeuti sedět maximálně 2 hodiny denně, aby nedocházelo k přetěžování zad.

 Porovnání míč židle Spinalis 2
Zdravotní židle na pružině 5x pomáhá:
1.    Držet tělo vzpřímeně
2.    Zmírňovat tlak na meziobratlové ploténky
3.    Bez námahy posilovat postulátní, břišní i zádové svaly, které při pasivním sezení ochabují
4.    Odstraňuje bolesti zad a krku
5.    Příznivě ovlivňuje Vaší kondici

 

Ergonomickou židli nekupujte
Zdravá židle a správně nastavené pracovní místo jsou pro naše zdraví klíčové. Odborníci varují před ergonomickými židlemi.  Tyto židle, všeobecně považované za zdravé, jsou placebem pro váš rozum, vyžíračem peněženky a jedem pro vaše záda. „Problémem je, že ergonomická židle pasivně udržuje záda v anatomicky ideální pozici, avšak za předpoklad, že vydržíte sedět nehnutě po celou dobu.“, vysvětluje Mgr. Adam Zaydlar  z Centra zdravého sezení. „Při pasivním sezení zádové a břišní svaly nepracují a ještě více ochabují, všechno to „zdravé polstrování‘ zabraňuje jakémukoli pohybu!“ Zdravotní židle SpinaliS byla vyvinuta před více než 18 lety na základě klinického testování, získala řadu světových ocenění a certifikátů a je chráněna několika patenty. I v Česku je již řadu let uznanou zdravotní pomůckou, kterou doporučují lékaři jako jedinou židli pro dlouhé sezení.


Židle SpinaliS jsou certifikovanou zdravotní pomůckou, která bolestem zad nejen předchází, ale i je léčí. S výběrem vhodné židle vám pomůže školený personál v Centrum zdravého sezení, které nabízí i možnost bezplatného krátkodobého zapůjčení zdravotní židle na otestování. Na výběr je deset různých typů kancelářských a profesních zdravotních židlí pro každou postavu i pracoviště v ceně od 16 928 Kč vč. dph (13 990 Kč bez dph).


 

 

Zdroj, foto: www.zdravotni-zidle.cz

 

 

 

 

 

10. srpen 2020
Dnes má svátek Vavřinec

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže