Pamatujete si síťovku? Vrátila se v elektronické podobě!

Pamatujete si síťovku? Vrátila se v elektronické podobě!

PAT00658
Nakupování dokáže být leckdy velmi únavné. Obzvláště tehdy, když tápeme, cože to vůbec chceme koupit, a bezmyšlenkovitě chodíme mezi regály. Chcete se podobným situacím vyhnout? Stáhněte si novou aplikaci „Síťovka“. Vytvoří nákupní seznam prakticky za vás a upozorní vás na potraviny jedinečných vlastností oceněné logy kvality Klasa a Regionální potravina. A tím její přednosti zdaleka nekončí.

 

Pokud patříte mezi ty, kteří si ručně píšou nákupní seznam, určitě si vzpomenete na několik okamžiků, kdy jste ho zapomněli doma. Málokdy ale necháte doma svůj mobilní telefon, kde můžete mít staženou aplikaci „Síťovka“, která v mnohém vynahradí obyčejný list papíru s položkami nákupu. Tohoto šikovného pomocníka pro vás a celou vaši rodinu připravil Státní zemědělský intervenční fond.

PAT00629
V čem vám tedy „Síťovka“ pomůže?


•    Vytvoří nákupní seznam víceméně za vás.
•    Nákup můžete přeposlat členům rodiny (či spolubydlícímu) pomocí e-mailu nebo SMS.
•    Nabídne vám konkrétní potraviny a upozorní vás na ty kvalitní se značkami Klasa a Regionální potravina.
•    Může vás inspirovat osvědčenými recepty včetně seznamu potřebných surovin k daným receptům.
•    Umožní vám vytvářet si své vlastní seznamy a navíc si uložit často používané nákupní položky do složky „Oblíbených“.
•    Veškeré položky si můžete odškrtávat nebo promazávat.

      Se „Síťovkou“ budou nákupy rychlejší a pohodlnější. Ušetříte tak cenné minuty, které pak můžete věnovat rodině. Navíc je velmi důležité odlišovat kvalitní potraviny od těch méně  

      kvalitních, s čímž vám nová aplikace jednoznačně pomůže. Chcete tedy novou aplikaci vyzkoušet? Nainstalujte si ji zde:
•    Stáhnout na Apple Store
•    Stáhnout na Google PlayO značce „Klasa“
Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Spravuje ji Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu pro rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti ji mohou spotřebitelé nalézt na obalech u více než tisíce produktů od přibližně dvou set českých a moravských výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz

 

O značce „Regionální potravina“
Již osmým rokem uděluje Ministerstvo zemědělství značku Regionální potravina nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Projekt má za cíl podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich vyhledávání na pultech obchodů, na farmářských trzích či přímo u výrobců. Spotřebitelé mohou zatím vybírat z více než 400 oceněných produktů. Značka Regionální potravina oceňuje ty nejlepší výrobky z každého kraje. Více informací jsou k dispozici na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz

 

O značce „BIO Produkt ekologického zemědělství“
Zelenobílý grafický znak BIO nazývaný díky proužkům „biozebra“ je doplněný nápisem „Produkt ekologického zemědělství“. V naší zemi slouží jako ochranná známka pro biopotraviny. Aby mohly produkty toto označení získat, musí být prověřeny některými kontrolními organizacemi, které pověřuje Ministerstvo zemědělství. Jedná se sice o český předpis, ovšem tímto znakem nemusí být označeny jenom potraviny s původem v naší zemi. Bio výrobky označují produkty z rostlin a živočichů z ekologických farem, které nebyly ošetřeny zakázanými pesticidy, minerálními dusíkatými hnojivy a zároveň se při jejich pěstování nebo chovu zohledňuje dopad na životní prostředí a potřeby chovaných hospodářských zvířat.

 

O značce „Ekologická produkce“
„Ekologická produkce“ je na rozdíl od předchozí „biozebry“ značením nadnárodním (ve tvaru zelenobílého lístku) upraveným předpisem Evropské unie. Musí ho mít na svém obalu každý produkt, který splňuje v rámci EU požadavky na biopotraviny. Jejich definice je zmíněna v textu výše – u značky „BIO Produkt ekologického zemědělství“. Pro úplnost ještě dodejme, že u biopotravin s původem mimo naši zemi není označení „biozebra“ povinné, i když na obalu být může.

 

O značce „Chráněné označení (ZTS, CHZO, CHOP)“
Jedná se o značení Evropské unie. Funguje už téměř 25 let. Důvodem vzniku byla mj. i ochrana produktů před jejich paděláním. Týká se to následujících značek:
•    Zaručené tradiční speciality (ZTS)
•    Chráněné označením původu (CHOP)
•    Chráněné

5. červenec 2020
Dnes má svátek Cyril a Metoděj

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže