Slimáci - konečně máme účinný recept

Slimáci - konečně máme účinný recept

Ferramol2
Denní režim slimáků je opačný než u lidí. Ve dne jsou skryti a až v podvečer vylézají za potravou. A se svítáním se syti navracejí do vlhkých a stinných úkrytů.
Kdo chodí spát „se slepicemi“, ten se ani nemusí se slimáky potkat. A kdo pozdě vstává také ne. Jen když je slimáků vice, lze si všimnout okousaných listů salátů, ale i květin, třeba chrp či pivoněk, kde by je člověk nečekal.


Slimáčí test
O přítomnosti slimáků v zahradě je možné se přesvědčit tak, že se položí někam do trávníku mokré prkno, anebo třeba i kus vlhkého hadru. A ráno? Jsou-li v zahradě nějací, zcela jistě nabídky takovéhoto úkrytu využijí. Nu a pak je čas použít známých modrých granulek a rozhodit je ve stinných místech i po záhonech. Pokud se u vás na zahradě slimáci objevili, použijte Ferramol a vyhněte se ručnímu sbírání, chytání slimáků do piva a podobným způsobům. S Ferramolem o nich ani nebudete vědět. Slimáci se po požití přípravku stáhnout pod zem do úkrytů, kde uhynou. Odpadá tak nepříjemné sbírání slimáků.

Zapomeňte na babské rady.
Přírodní přípravek Ferramol, naprosto bezpečný, ale efektivní prostředek proti slimákům. Jeho účinnou látkou je fosforečnan železitý, který se běžně vyskytuje ve volné přírodě, a proto není při náhodném požití škodlivý pro domácí mazlíčky, ježky, ptáky ani další zvířata, která se na zahradě mohou vyskytovat. Slimáci se navíc po požití přípravku stáhnout pod zem do úkrytů, kde uhynou. Odpadá tak nepříjemné sbírání slimáků.
Pozitivní je, že účinnost granulí nesnižuje ani déšť, zálivka a vlhké počasí, kdy jsou slimáci nejaktivnější. Granule je nutné pro maximální účinek rozhodit rovnoměrně po záhonu a v případě úbytku pravidelně doplňovat. Přípravek nemá žádnou ochrannou lhůtu, proto se nemusíte bát jej používat v blízkosti zeleniny a bylinek. Další výhodou Ferramolu je, že jeho účinná látka, fosforečnan železitý se v půdě působením mikroorganismů rozkládá, a tím jsou rostlinám k dispozici dvě důležité živiny – fosfor a železo.

 

Slimaci jak na ne graf

 

 


Zdroj, foto:  www.neudorff.cz

www.zahradajakmabyt.cz

Autor: Josef Duben, poradce firmy Neudorff, odborník na boj proti zahradním škůdcům a péči o zdravou zahradu


Přírodní přípravek proti slimákům
Ferramol ® je účinný 100 % přírodní přípravek pro boj se slimáky, nezávadný pro děti i domácí zvířata. Slimáci se po pozření Ferramolu stáhnou pod zem, odpadá tak jejich sbírání. Ferramol od firmy Neudorff  lze koupit ve specializovaných  obchodních řetězcích, ve středních a velkých zahradních centrech, zahradnictvích i květinářství. Doporučená MOC:  130 Kč/200g. Balení: 200g, 300g, 500g, 1kg. www.neudorff.cz

 „Ferramol je nezávadný pro děti i domácí zvířata“ „Ferramol je účinný přípravek s přírodní účinnou látkou pro boj se slimáky“ „Slimáci se po pozření Ferramolu stáhnou pod zem, odpadá tak jejich sbírání.“
Výrobce:. Neudorff
Firma Neudorff nabízí přípravky k řešení téměř všech problémů, s nimiž se můžete setkat při péči o zahradu. Přes sto šedesát let se věnuje ochraně životního prostředí a jeho udržitelnosti, proto jsou veškeré výrobky Neudorff šetrné k přírodě. Sortiment výrobků tvoří organická hnojiva, která se mohou používat v ekologickém zemědělství, přípravky na ochranu rostlin a přípravky k likvidaci hmyzích škůdců v domácnosti. Firma také vyrábí kompostéry, pomůcky ke kompostování. Výrobky jsou určeny zejména pro zahrádkáře, ale jsou vhodné jak pro ekologické pěstování zahradních plodin, tak pro integrované pěstování rostlin.

 

 

28. leden 2020
Dnes má svátek Otýlie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek