JAK SE ZA DVA TÝDNY ZBAVIT MRAVENIŠTĚ

JAK SE ZA DVA TÝDNY ZBAVIT MRAVENIŠTĚ!

DSC 7807

Mravenci jsou úžasně nenápadní a pracovití. Než se nadějete, vybudují si hnízdo ve spíži, ve zdi nebo skleníku, zabydlí se v květináči nebo uvolní dlaždice cestiček. Nejčastěji nás obtěžují dělnice, které hledají potravu, nosí ji do mraveniště a starají se o larvy a o královnu. Nejspolehlivějším způsobem, jak se otravných mravenců zbavit, je vyhubit celé mraveniště.
Nejefektivnější je využít znalosti fungování mravenčího společenství a zaměřit se právě na dělnice. Na tomto principu funguje přípravek s návnadou ve formě roztoku - Loxiran Mravenčí bufet od společnosti Neudorff. Účinnou látkou Mravenčího bufetu je spinosad, produkt získaný fermentační činností bakterie Saccharopolyspora spinosa, která se běžně vyskytuje v půdě. Díky tomu neubližuje ani lidem ani přírodě.


Návnadové dózy z umělé hmoty naplněné roztokem spinosadu stačí postavit do blízkosti mraveniště nebo na mravenčí stezky. Mravenci se do roztoku okamžitě dychtivě pustí a návnadu sami aktivně odnáší do mraveniště, kde s ní krmí larvy, dělnice i královnu, a tím vyhubí do dvou týdnů celé mravenčí společenství. Mravenčí bufet se hodí zejména pro použití v obytných prostorech, ale i venku na balkonech, terasách nebo zpevněných cestách.


Dózu je vhodné umístit do stínu nebo nad ní postavit stříšku z cihel, na slunci by návnada rychle vysychala. Množství návnady v dóze můžete kontrolovat skrze průhledné víčko a v případě potřeby dózu doplnit. Dózy je po použití možné vyčistit, doplnit a použít znovu na jiném místě.
Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.
www.neudorff.cz

Loxiran Mravenci bufet
NEUDORFF Loxiran Mravenčí bufet obsahuje velmi účinnou látku – 100 % přírodní insekticid spinosad - k odstranění mravenců na terasách, balkónech a v obytných prostorech. Německá firma Neudorff ve výrobcích na ochranu rostlin používá účinné látky pouze přírodního původu. NEUDORFF Loxiran Mravenčí bufet lze koupit ve specializovaných  obchodních řetězcích, ve středních a velkých zahradních centrech, zahradnictvích i květinářství. Doporučená cena 180 Kč za balení 2x dóza + 20 ml roztoku; náhradní náplň 110 Kč.

Německá firma Neudorff již přes 160 let nabízí šetrné přípravky pro péči o zahradu. Sortiment výrobků tvoří organická hnojiva, vhodná i ekologické zemědělství, přípravky na ochranu rostlin a přípravky k likvidaci hmyzích škůdců v domácnosti. Firma také vyrábí kompostéry, pomůcky ke kompostování. Výrobky jsou určeny zejména pro zahrádkáře, ale jsou vhodné jak pro ekologické pěstování zahradních plodin, tak pro integrované pěstování rostlin. www.neudorff.cz


NÁVOD: JAK BĚHEM DVOU TÝDNŮ VYHUBIT CELÉ MRAVENIŠTĚ
Hledáte způsob, jak vyhubit mravence, kteří se najednou zabydleli u vás doma, na terase nebo vydlážděných cestičkách? Vyzkoušejte Loxiran Mravenčí bufet od společnosti Neudorff. Tento přípravek s návnadou ve formě roztoku vám pomůže zahubit postupně celé mravenčí společenství, včetně královny a larev.
Účinnou látkou Mravenčího bufetu je spinosad, produkt získaný fermentační činností bakterie Saccharopolyspora spinosa, která se běžně vyskytuje v půdě. Díky tomu, že jde o látku přírodního původu, neškodí ani lidem ani přírodě. Mravenčí bufet se hodí zejména pro použití v obytných prostorech, ale i venku na balkonech, terasách nebo zpevněných cestách.

 

Jak na to? Je to velice snadné.


1) Otevřete balení Loxiranu Mravenčího bufetu - obsahuje dvě návnadové dózy z umělé hmoty a roztok spinosadu v lahvičce.
2) Z dóz sundejte průhledné víčko a postavte je na zem či na stůl tak, abyste mohli roztokem naplnit dvě mělké mističky, které dóza má.
3) Roztok nakapejte do obou mističek. Roztok se po chvíli promění z tekutiny na hustší lepkavou hmotu.
4) Návnadové dózy znovu přiklopte průhledným víčkem. Mravenci se k roztoku dostanou zespodu, a roztok bude zároveň chráněn před nečistotami, deštěm, ale i třeba zvědavými domácími mazlíčky.
5) Dózy umístěte do blízkosti mraveniště nebo na mravenčí stezku. Mravenci se do roztoku okamžitě dychtivě pustí a návnadu sami aktivně odnesou do mraveniště, kde s ní nakrmí larvy, dělnice i královnu, a tím vyhubí do dvou týdnů celé mraveniště.


Množství návnady v dóze lze kontrolovat skrze průhledné víčko, po spotřebování návnady je třeba obsah doplnit. Náhradní náplně lze dokoupit.
Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.
www.neudorff.cz

NEUDORFF Loxiran Mravenčí bufet obsahuje velmi účinnou látku – 100 % přírodní insekticid spinosad - k odstranění mravenců na terasách, balkónech a v obytných prostorech. Německá firma Neudorff ve výrobcích na ochranu rostlin používá účinné látky pouze přírodního původu. NEUDORFF Loxiran Mravenčí bufet lze koupit ve specializovaných  obchodních řetězcích, ve středních a velkých zahradních centrech, zahradnictvích i květinářství. Doporučená MOC:  180 Kč za balení 2x dóza + 20 ml roztoku; náhradní náplň 110 Kč.

 

Firma Neudorff nabízí přípravky k řešení téměř všech problémů, s nimiž se můžete setkat při péči o zahradu. Přes sto šedesát let se věnuje ochraně životního prostředí a jeho udržitelnosti, proto jsou veškeré výrobky Neudorff šetrné k přírodě. Sortiment výrobků tvoří organická hnojiva, která se mohou používat v ekologickém zemědělství, přípravky na ochranu rostlin a přípravky k likvidaci hmyzích škůdců v domácnosti. Firma také vyrábí kompostéry, pomůcky ke kompostování. Výrobky jsou určeny zejména pro zahrádkáře, ale jsou vhodné jak pro ekologické pěstování zahradních plodin, tak pro integrované pěstování rostlin.

 

 

Zdroj, foto:  www.neudorff.cz

 

10. srpen 2020
Dnes má svátek Vavřinec

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže