Svět ticha (nejen) za paravánem

Svět ticha (nejen) za paravánem

sam5

Ukrýt člověka před vším a před všemi, aby našel klid na svou práci. Přesně tohle si kladou za cíl produkty belgické značky BuzziSpace.

„BuzziSpace je na trhu teprve deset let, její produkty si ale i za tu krátkou dobu vydobily pevnou pozici. Jsou totiž v mnoha ohledech zcela jedinečné,“ říká Jan Bastař ze společnosti cre8, která se specializuje na zařizování kancelářských prostor a dováží produkty BuzziSpace exkluzivně na český trh.
Zakladateli firmy jsou designér Alain Gilles a Steve Symons, kteří všechny své výrobky „oblékají“ do zvukově-izolační textilie BuzziFelt, jež je vyrobená výhradně z recyklovaných plastových lahví. „Tato plsť pohlcuje hluk, může mít zajímavou barevnost a lze s ní potáhnout prakticky jakýkoli tvar,“ vypočítává Jan Bastař. Protihlukové prvky v kancelářích tak mohou mít podobu různě vysokých dělících stěn, otáčivých žaluzií či kostek. V nabídce jsou však i různě tvarované paravány, prvky zapadající do sebe jako velké puzzle, donut či kaktus s trny - špendlíky, který poslouží třeba na vzkazy. Ostatně jako textilní nástěnku můžete využít všechny produkty BuzziSpace.
                        
 sam3

Pokud nemáte místo na zemi a trápí vás ozvěna, k čemuž dochází hlavně ve velkých otevřených prostorech s vysokými stropy, lze protihlukové prvky také zavěsit od stropu. Bonusem pak je nejen krásně barevné prostředí, ale mnohdy i další funkce. Z textilie BuzziFelt se totiž dělají třeba i stínítka lamp.

 
Samostatnou kapitolou je pak sedací nábytek, kterému belgičtí designéři dali zcela nový rozměr. „Svá křesla nazývají kokony a tvarují je tak, že se do nich člověk celý schová. Protihluková ochrana je navíc obousměrná, takže nejenže vás neruší hluk z okolí, ale ani vy neobtěžujete ostatní třeba telefonováním,“ vysvětluje Jan Bastař a dodává, že největším hitem z produkce BuzziSpace jsou momentálně flexibilní jednací místa pro dvě až šest osob. „Umožňují rychle a bez stavebního zásahu vytvářet uzavřené či polouzavřené jednací prostory tak, jak je momentálně potřeba, což je dnes jeden z klíčových požadavků uživatelů kancelářských prostor,“ připomíná Bastař.

 

 

O firmě cre8
Společnost, kterou v roce 2010 založili dva společníci, Jan Bastař a Michal Havrda, se specializuje na interiérový design pracovního prostředí. Ve spolupráci s předními architekty zařizuje kanceláře tuzemských i zahraničních subjektů. Využívá k tomu produktů předních světových výrobců jako je Herman Miller, Sancal, Viccarbe, BuzziSpace, Framery a dalších. Nově se v jejím portfoliu zabydlela britská značka Naughtone, která se specializuje především na puristický, designově čistý sedací nábytek.  S výsledky práce společnosti cre8 se můžete kromě kanceláří SAP setkat například ve společnosti ManpowerGroup v pražském Florentinu či v pražských a bratislavských kancelářích Amazonu.

 

 

 

Zdroj, Fota z archivu: cre8

15. červenec 2020
Dnes má svátek Jindřich

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže