Vypijte kafe a hrnek zahrabte do země

Vypijte kafe a hrnek zahrabte do země

ekologocke podpalovace lily 64ks WEBSIZE

Věděli jste, že plastová lahev pohozená v lese přežije toho, kdo ji odhodil, minimálně o 350 let? Naštěstí si už hodně z nás uvědomuje, jak moc lidstvo své planetě škodí. Přinášíme jednoduché tipy, jak nahradit věci běžné potřeby těmi ekologickými.

Bambusové listí, kukuřice, škrob, rýžové slupky… Ještě před deseti lety by nejspíš málokoho z nás napadlo, že právě z těchto surovin se budou vyrábět předměty denní potřeby. Dnes je situace zcela jiná a je jen na našem rozhodnutí, zda budeme dál stereotypně a bez přemýšlení kupovat plasty, anebo dáme přednost snadno rozložitelným přírodním materiálům.

„Stále více výrobců se snaží nahradit u svých produktů plasty přírodními surovinami, aniž by přitom snížili kvalitu a funkčnost svých výrobků. I my pozorujeme v posledních letech stoupající zájem zákazníků o eko produkty. Proto se snažíme jejich nabídku stále rozšiřovat. Velký zájem je například o nádobí od australské značky EcoSouLife, která nabízí designově čisté a přitom praktické hrnky, poháry, talíře, misky i příbory vyrobené z rostlinného odpadu – kukuřice, škrobu, bambusu a rýžových slupek. Tyto produkty určené pro opakované použití odolávají vysokým teplotám (až 120 °C), proto si třeba do pohárků můžete bez obav nalít horkou kávu a do talířů polévku, můžete je mýt v myčce (ekologickými prostředky), a když se vám přestanou líbit, tak je prostě zahrabete do země s vědomím, že se v ní za dva roky beze zbytku rozloží,“ vysvětluje Vít Hruška z outdoorového portálu 4camping.cz, který nabízí veškeré vybavení do přírody.

 

Táborák zahájí Lily
Zažehnutí táboráku nebo připravení sálavých uhlíků v grilu bude mnohem snazší, použijete-li ekologický podpalovač Lily. Má formu kostiček, které jsou vyrobené z lisovaného měkkého dřeva a poté napuštěné parafínem. V balení najdete 64 netoxických kostek. K dostání na www.4camping.cz za 69 Kč.

Kukuřičná eko party
Čekáte hodně hostů? Zapomeňte na jednorázové plastové kelímky a nakupte raději biologicky rozložitelné nádobí. Značka EcoSouLife Cup Natural nabízí nádobí všeho druhu – například misky, talíře, hrnky, kelímky i příbory vyrobené z kukuřičného škrobu, které můžete s klidem vkládat i do lednice nebo mrazáku. Sadu 20 kusů kelímků CORN EcoSouLife Cup Natural o objemu 225 ml pořídíte na www.4camping.cz za 68 Kč.

Bambusový hrnek

hrnek outwell bamboo cup off white WEBSIZE


Vychutnejte si kávu z ekologicky šetrného hrnku z biologicky rozložitelného bambusu. Hrnek Outwell Bamboo Cup Off-White je opatřený odolným silikonovým víčkem a páskem pro pohodlné držení. Můžete jej mýt v myčce, a když se vám znelíbí, bez výčitek svědomí ho zakopat v lese… Za dva roky tu po něm nezůstane ani stopy. Rozměr hrnku je 14,5×9,5 cm. Koupíte na www.4camping.cz za 167 Kč.

Dobrý pocit z praní

praci gel biowash 1500ml WEBSIZE
Přemýšlíte, v čem vyprat funkční prádlo a sportovní oblečení, abyste odstranili nečistoty, zachovali funkčnost a nezatížili životní prostředí? Vsaďte na ekologický Prací gel Biowash 1500 ml, který se hodí hlavně na prádlo z dutých vláken a mikrovláken. Neobsahuje ropné deriváty, fosfáty, chlór, syntetické zjasňovače, parfemaci ani barviva, nezanechává v prádle rezidua, která ucpávají póry textilních vláken a dráždí pokožku, a hodí se pro ruční praní i automatickou pračku. Ocení ho i alergici. K dostání na www.4camping.cz za 497 Kč.

Debata u kulatého stolu

stul outwell kimberly WEBSIZE
Kulatý kempinkový skládací bambusový stolek Kimberley zn. Outwell myslí i na životní prostředí. Trvanlivý ekologický stůl s průměrem 65 cm a hliníkovým rámem má velmi univerzální využití. Výhodou jsou i praktické rukojeti pro přepravu a nízká hmotnost 3,7 kg. Koupíte jej na www.4camping.cz za 2 039 Kč.

 

Zdroj, foto: www.4camping.cz

 

17. únor 2020
Dnes má svátek Miloslava

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek