Praní zimních bund, kalhot a oteplováků

Praní zimních bund, kalhot a oteplováků - Perwoll renew 3D Sport effect

PW Sport 1L 2016


Ač se to vzdálenému pozorovateli může jevit nemožné, děti přijdou domu zamazané i z bobování na sněhu. Vždy spolehlivě najdou kousek bláta, roztátý špinavý sníh nebo směs sněhu, pískového posypu a štěrku. Není jiná možnost, než jejich oteplováky, bundy a další výbavu vyprat. Aby všechno oblečení zůstalo i po praní funkční, poradíme vám, jak se o sportovní oblečení správně starat.
Kvalitní sportovní oblečení není nejlevnější, zvlášť to zimní. Proto si zaslouží náležitou péči, aby sloužilo dlouho, v dobré kondici a neztrácelo své vlastnosti.
U sportovního oblečení hrozí vnější ušpinění, například již zmíněné kombinace bláta, pískového posypu chodníků a štěrku. Zároveň na oblečení „útočí“ náš vlastní pot, která na něm  také zanechává nečistoty. U funkčních materiálů, které je tvořeno mikropóry zajišťujícími odvod potu směrem ven od pokožky, se pocením mohou zanášet. K zanesení mikropór také může dojít praním v nevhodném pracím prostředku nebo použitím aviváže.
Jen správná péče o vaše sportovní kousky oblečení zajistí čistotu funkčního prádla v místech zvýšené potivosti a současně díky parfémové složce zajistí i dlouhotrvající svěží efekt - jako kdyby bylo právě vyprané. Navíc pečuje o vlákna tkanin a zachovává vlastnosti funkčních materiálů, jako je prodyšnost, regulace vlhkosti, odolnost proti povětrnostním vlivům a rychlé schnutí.
Jak se tedy o sportovní funkční oblečení správně starat?
•    Zkontrolujte pokyny výrobce oblečení přímo na vašem oděvu. Důležité je zejména to, zda je povoleno praní v pračce.
•    Zapněte veškeré zipy. Pozor dejte také na suché zipy, ty musí být také pečlivě zapnuté, jinak mohou poškodit další oblečení v pračce.
•    Otočte oblečení naruby. Chráníte jej tak před případným žmolkováním.
•    Používejte speciální prací prostředek pro sportovní oblečení, například Perwoll renew 3D Sport effect
•    Dávkujte podle doporučení na obalu pracího prostředku.
•    Nepoužívejte běžné práškové prací prostředky, aviváž nebo chemické čištění.
•    Perte na 40° nebo nižší teplotu, pokud to výrobce oblečení tak doporučuje.
•    Zvolte šetrný prací program, například „ruční praní“, nebo „sportovní program“.
•    Veškeré oblečení nechte přirozeně uschnout. Nepoužívejte sušičku.
•    Žádné žehlení!
Pro dokonalou svěžest sportovního obleče  ní s "Re-fresh" efektem, neutralizaci nepříjemných pachů a ochranu membránových textílií u funkčního prádla použijte Perwoll Sport activecare 3D.  Vaše sportovní oblečení zůstane ve skvělé formě po delší dobu za pouhých 119 Kč.

 

Zdroj, foto: LERCOM

8. červenec 2020
Dnes má svátek Nora

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže