Závod „Prague City Swim“ na podporu pacientů s ALS se koná 11. září na Střeleckém ostrově v Praze

Plavte s Járou, Tomášem a Jakubem!
Závod „Prague City Swim“ na podporu pacientů s ALS se koná 11. září na Střeleckém ostrově v Praze

Třetí ročník charitativního závodu Prague City Swim (www.praguecityswim.cz), který se koná 11. září na Střeleckém ostrově v Praze, se blíží. Spolek ALSA zve nejen rekreační a profesionální plavce a nadšence do paddleboardingu, ale také firemní či kamarádské týmy a fanoušky, aby poměřili síly mezi sebou a zástupci z řad známých osobností a předních českých sportovců. „Plav pomáhat“ je tradiční motto závodu, jehož účastníci podpoří pacienty s amyotrofickou laterální sklerózou - ALS.

Závod paddleboard 2020

Osobně se závodu účastní i ti, kteří sami s ALS bojují - Jára Mijovičová, která žije podle rčení “Carpe Diem”, osmadvacetiletý Tomáš Hrubý a bývalý jihlavský lékař Jakub Rychlík. Na akci se účastníci mohou potkat také s moderátorkami Danielou Písařovicovou a Kateřinou Nekolnou, herečkou Kateřinou Pechovou, s plavkyní Petrou Weber Chocovou, dálkovou plavkyní Markétou Pechovou, bojovníkem MMA Jiřím „Denisou“ Procházkou, paralympijským plavcem Lukášem Urbánkem, Danielou Peštovou a dalšími.

„V období pandemie jsme bohužel přišli o podstatnou část našeho rozpočtu, který se odrazil na fungování centra ALSA a pomoci pacientům s ALS. Proto výtěžek z této akce podpoří poradenské ALSA centrum koupí specializovaných pomůcek nebo osobní asistence pro pacienty. Účastníci tak podpoří dobrou věc a věříme, že společně s fanoušky a rodinami si také užijí pohodový den,“ říká Ing. Tereza Koucká, hlavní organizátorka závodu Prague City Swim. Celým dnem doprovodí svým zpěvem Annamária d’Almeida a na závěr akce zahraje funky kapela Celest & Charles.

Daniela Pisarovicova David Kraus Katerina Pechova Pavel Batek

Proto „Plav pomáhat“ společně  
-    s Járou Mijovičovou, která s onemocněním ALS bojuje již šestým rokem a Prague City Swim se účastní od začátku. Paní Jára vám rozzáří den svou veselou myslí a přestože jí osud nadělil tak těžkou zkoušku, a život s ALS je čím dál tím náročnější, Jára se nevzdává a snaží se užívat každý den naplno.
-    s Tomášem Hrubým, který je nejmladším, osmadvacetiletým, registrovaným pacientem spolku ALSA. Letos plave Prague City Swim poprvé. Těšit se na něj můžete v připravovaném kalendáři 2022 i časosběrném dokumentu spolku ALSA.

-    s Jakubem Rychlíkem, který býval vášnivý sportovec a lékařem v jihlavské nemocnici. Má skvělou manželku a dvě krásné děti, se kterými chce být co nejdéle to půjde. Plave Prague City Swim již potřetí a vždycky má okolo sebe partu kamarádů, kteří ho nepotopí

20. leden 2022
Dnes má svátek Ilona

Počasí


ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek