Sodexo Benefity: 138 tisíc korun pro Potravinové banky za propadlé stravenky

samkovasodexo

Propadlé papírové stravenky Gastro Pass s platností do konce roku 2020, které by jinak bez užitku skončily v koši, pomohou těm, kteří to dnes nejvíce potřebují – matkám samoživitelkám, osamělým seniorům nebo rodinám, které se dostaly do finanční tísně.


Společnost Sodexo Benefity je totiž vybrala zpět a částku odpovídající jejich hodnotě darovala potravinovým bankám. „V lednu jsme vyzvali uživatele našich stravenek Gastro Pass, aby nám je poslali poštou nebo doručili do našich zákaznických center. Během krátkého času necelých dvou měsíců jsme vybrali propadlé stravenky v hodnotě 138 tisíc korun a tuto částku předáme České federaci potravinových bank,“ říká Tereza Knířová ze společnosti Sodexo Benefity, jež je největším poskytovatelem benefitů v České republice.
„S federací spolupracujeme dlouhodobě, při loňské listopadové potravinové sbírce jsme darovali společně s našimi zaměstnanci 2500 kilogramů potravin. I díky tomu víme, že potravinové banky dnes o pomoc žádají i ti, které by dříve asi ani nenapadlo, že se někdy ocitnou v takové nouzi,“ dodává Knířová.
„Potřeba pomoci stále narůstá a na potravinové banky se obrací čím dál více lidí,“ souhlasí Veronika Láchová, ředitelka Česká federace potravinových bank z.s., „Za rok 2020 evidujeme nárůst o více než 60 procent. Situace se zhoršuje zejména od září loňského roku,“ říká Láchová. Jak je situace vážná, napovídají i čísla. Například Potravinová banka pro Prahu a Středočeský kraj měla v roce 2019 140 odběrových organizací. Ke konci loňského už jich bylo 200.
„Potravinové banky se snaží pomáhat ze všech sil. V posledních týdnech nejde přitom jen o potraviny, ale i o ochranné pomůcky. Jsme velmi vděční, že nám společnost Sodexo poskytla finanční příspěvek ve výši vybraných propadlých stravenek. Díky nim budeme moci pomáhat zase o trochu víc,“ uvádí Veronika Láchová.
„My děkujeme všem, kteří nám propadlé stravenky zaslali, a věříme, že stejně jako my budou i nadále pokračovat v pomoci těm, kterým negativně zasáhla do životů současná pandemie,“ dodává Tereza Knířová a připomíná, že společnost Sodexo Benefity se určitě zapojí i do příští celonárodní sbírky.


www.sodexo.cz

 

Česká federace potravinových bank

Federace zastřešuje všech 15 fungujících tuzemských potravinových bank a provozuje centrální sklad v Modleticích u Prahy, odkud rozděluje potravinovou pomoc do více než 800 organizací ze všech regionů republiky, například do azylových domů, nízkoprahových klubů, Naděje, Armády spásy. Pomáhá tak matkám samoživitelkám, osamělým seniorům nebo rodinám, které se ocitají ve finanční krizi.
Sodexo v České republice
Od roku 1992, kdy Sodexo vstoupilo na český trh, poskytuje všech 2 000 zaměstnanců skupiny v ČR služby, které zlepšují kvalitu každodenního života. Sodexo nabízí firmám i institucím služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím elektronických karet a poukázek na stravování a volný čas, dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria. Dále pak i služby v oblasti komplexních řešení služeb na míru u klienta (firemní restaurace a širokou škálu služeb facility managementu – správy budov, údržby mechanických zařízení a elektro, revizí, projekt managementu, úklidu a administrativních služeb).

21. září 2021
Dnes má svátek Matouš

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek