14. ročník Prague Patchwork Meeting

Umělecká textilní tvorba opět v Praze!
14. ročník Prague Patchwork Meeting

patch2020


3. až 5. dubna 2020 přivítá Praha již 14. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Tradičním místem je vysočanský čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Step a jeho Sportcentrum. Na ploše více než šesti tisíc metrů čtverečních, v 5 halách, se představí téměř 400 autorů, řada z nich s vlastní samostatnou galerií. Vystaveno bude více než 900 kusů autorských quiltů včetně kolekcí poprvé představených ve střední a východní Evropě i zcela premiérových. Třetinu celkové plochy obsadí specializované obchody. V rámci výstavy Prague Patchwork Meeting budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se různých workshopů s renomovanými evropskými lektory, a to nejen na téma ručního i strojového šití, ale i tisku na látku a kreativního vytváření povrchů.

 

Mezinárodní výstava Prague Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Hlavní kolekce zahrnuje více než 900 kusů převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) z celého světa a výběr autorských prací z České republiky.  Obchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil, sortiment pletacích přízí a autorské oděvy.

 PPM 7

Do Prahy se sjedou přední autoři a autorky uměleckého nástěnného quiltu
Sdružení SAQA nabídne výběr z celého světa na téma Sezóny. Mezinárodní je i soutěžní kolekce EPM 2019 Protiklady. Zcela mimořádnou galerii uvede německá gilda, která spolu s Jižní Koreou připravila speciální téma: Rozdělené země, kdy právě Korea i Německo jsou představitelé zemí traumatizovaných násilným politickým oddělením.  Návštěvníkům se představí i současný japonský quilt. Střední Východ reprezentuje Hana Ron z Izraele. Kolekce Pokrokové dívky od snipSISters je kolektivní prací předních německých autorek. Z Velké Británie přijíždí známá autorka a mezinárodní lektorka a porotkyně Brenda Wroe, vlastní galerii a novou tvorbu předvede Isabelle Wiessler. Na rok 2020 byla kvůli náhlému onemocnění přesunuta tvorba Švýcarky Elisabeth Nacenta de la Croix se snovými krajinami shibori technikou. Ze Švýcarska je i zajímavá skupina arT-Tex. I letos nabídneme severský quilt – skupinu ARTiNOR. České autorské galerie přinesou novinky v práci M. Kalinové a diskusní prezentaci I. Zemanové a J. Štěrbová na téma: V rámu = umění?, příspěvek autorek k celoevropské debatě o postavení nerámovaných textilií v galerijní nabídce. Mezinárodní účast má iniciativa Pražské jezulátko kurátorky L. Charvátové.

13 1989 the breaking of the wall Annette TatchenBridging Gaps Gabriele Fischer 90 x 90 full


Galerie „Hvězda českého patchworku“, v roce 2020 pokračuje v této tradici paní Milena Kankrlíková. Dětské quilty pod patronací Berniny letos představí slovenské mladé autorky. Klasika v kolekci 365 nabídne velkoformátové quilty s inspirativní variabilitou bloků.


České uskupení Art Quilt Harbour pokračuje v eko tématice Udržitelnou přírodou v kolekci Kůrovec, nebudou chybět ani vloni tolik oceňované práce studentů středních textilních škol.

4. Towards Peace Kyung Joo KIMHana Ron
Soutěžní kolekce 2020 na téma VODA a klasický KALEIDOSKOP jsou dotovány hodnotnými cenami a posuzovány zahraniční odbornou porotou. Materiálová výzva a s ní spojený originální soubor artových quiltů představí netkaný materiál EVOLON jako atypický textilní zdroj. Chybět nebudou ani České quilty a sekce Mezinárodní jednotlivci.

 

Doprovodné kurzy jsou vhodné pro pokročilé i začínající amatérky.

 

Na mnoha stáncích proběhnou ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky, workshopy povedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky. Pro zájemce bude připravena i dílna ebru.

Tradičně jsou prezentovány i charitativní, klubové a výměnné práce. Program doplní i módní přehlídky včetně originálních šperků a bazar zbytků látek a starších odborných knih a časopisů. Pro onkologické pacienty Masarykovy nemocnic v Ústí nad Labem a Českých Budějovicích proběhne sbírka textilních hraček.

 

Prague Patchwork Meeting patří mezi světově nejnavštěvovanější textilní výstavy
Výstava se dnes díky počtu exponátů a návštěvnosti 8 tisíc lidí řadí na 4. místo v Evropě, přičemž její úroveň rok od roku stoupá. Vedoucí postavení v Evropě si drží britský Birmingham s 22 tisíci návštěvníků.

Vstupenky na výstavu budou k dispozici na místě, a to buď jednodenní za 190,-, nebo třídenní permanentka za 370,-.

www.praguepatchworkmeeting.com

 


RESUMÉ:         
14. ročník Prague Patchwork Meeting


Termín:                   3.-5.4.2020
                                      (3.4. od 12 do 19, 4.4. od 9.30 do 18 , 5.4. od 9.30 do 16.30 )
Místo konání:        ****Wellness Hotel STEP, Malletova 1141, Praha 9
Vstupné:                 jednodenní Kč 190,- na osobu, třídenní Kč 370,- na osobu
Plocha:                   6100 m2, z toho 2200 m2 obchody (více než 70 firem)
Vystavovatelé:     více než 350 autorů a klubů včetně samostatných galerií
Návštěvnost:         8000 cca, největší textilní výstava ve střední a východní Evropě
Web:                       www.praguepatchworkmeeting.com
Časopis:                 měsíčník v češtině Newsletter PPM (zdarma na webu a abonenti)

20. září 2020
Dnes má svátek Oleg

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek