Al Bano & Rominou Power

Al Bano & Rominou Power

Al Bano 5842

Al Bano není je známý zpěvák a herec, ale je také známým vinařem


Velmi úspěšný italský zpěvák a herec Al Bano, vlastním jménem Albano Carrisi míří do Prahy, kde vystoupí společně s Rominou Power. Věděli jste, že je také úspěšným vinařem? Narodil se do rolnické rodiny v městečku Cellino San Marco, kam se vrátil a měl k tomu důvod – slovo muže, které kdysi dal svému otci.

albanopizza
V sedmnácti letech odešel na sever do Milána, kde prošel řadou profesí, například byl také číšníkem a traduje se, že právě tam ho slyšel kdosi slavný a ihned rozpoznal jeho velký talent a záhy odstartoval svoji pěveckou dráhu. V roce 1967 natáčel film Nel sole, při kterém se seznámil s herečkou Rominou Power. Zamilovali se do sebe a štěstí přálo i jejich pěvecké kariéře. Za krátký čas oběhly jejich písně skoro celý svět, který jim ležel u nohou.


„Jednoho dne jsem slíbil svému otci, že mu postavím vinařství,“ zavzpomínal Al Bano, ale ten mu tehdy odpověděl: „Sny! Sny! Realita je těžká!“ A přeci to nebyly sny. Vrátil se a na statku v okrese Bosco Curtipetrizzi v Cellino San Marco v provincii Brindisi založil v roce 1973 vinařství. První víno pojmenoval DON CARMELO, a když otec držel v rukách láhev vína s jeho jménem, měl slzy v očích. Láska a úcta k Zemi je jeden z hlavních principů, které má v sobě Al Bano od narození. „Víno je hluboká vášeň... Patří k mým kořenům, k mé kultuře. V každé sklenici, v každém doušku je historie naší země...,“ říká známý zpěvák.

FOTO 3
Dnes provozuje ve svém rodišti úžasný hotel Felicita, vinný sklep i vinařství. Chcete-li se vydat na virtuální prohlídku, tak máte možnost: http://www.tenutealbano.com/. Repertoár slavného duo Al Bano & Rominou Power ovládla před padesáti lety láska a štěstí, prostě Felicita. Osud je však rozdělil, ale fanoušci se s tím nikdy nesmířili. Nezapomenutelní a romantičtí umělci velkých světových scén tedy vzkřísili své dřívější vzájemné, vroucí city a opět vyprodávají sály i sportovní haly.


Video: https://www.youtube.com/watch?v=1V4HOxL9brQ


Vstupenky na koncert, který se koná 26.listopadu 2019 od 19:00 hodin v TIPSPORT ARENĚ v Praze Holešovicích, zakoupíte na prodejních místech Ticketportal anebo je můžete zakoupit on-line přímo na www.ticketportal.cz

a ihned vytisknout.


Sektor ZTP/P-DISABLED je určen pro vozíčkáře, pro držitele průkazu ZTP/P a pro doprovod (doprovod ZTP/P také musí mít vlastní vstupenku).


Více se dozvíte také na facebooku

 


Foto: archiv pořadatele, Al Bano a Romina Power

15. červenec 2020
Dnes má svátek Jindřich

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže