Prožijte léto se svěží chutí výrobků Mlékárny Valašské Meziříčí

Léto je konečně tady. Všichni se těší, že si ho budou moci vychutnat plnými doušky a bez omezení. Je v podstatě jedno, zda se chystáte k moři nebo jen si užít pobyt venku na zahradě.  Důležité je odpočinout si a načerpat energii, jak ze sluníčka, tak z pohybu na čerstvém vzduchu nebo u dobrého osvěžujícího jídla. Mlékárna Valašské Meziříčí připravila několik osvěžujících receptů za použití nejprodávanějších výrobků ze svého sortimentu. Chutnají dobře, a to jak samotné, tak právě v pokrmech z nich připravených. Teplé dny nabádají vyzkoušet různé recepty například na chladnou domácí zmrzlinu či osvěžující nápoj. Lahodné recepty navíc zvládne každý během chvilky.

„Bílý jogurt z Valašska se hodí nejen pro konzumaci na snídani či svačinu, ale lze ho použít také k přípravě osvěžující domácí zmrzliny,“ uvádí Zdeněk Bukovjan, Sales&Marketing manažer Mlékárny Valašské Meziříčí. „Kefírové mléko z Valašska ať již ochucené nebo přírodní bez příchuti, si pak skvěle vychutnáte s čerstvým ovocem a ledem jako lahodný smoothie nápoj," dodává Zdeněk Bukovjan.

Lahodná zmrzlina z Bílého jogurtu z Valašska

valasskemezikatka
Suroviny na 1 porci
150 g    Bílého jogurtu z Valašska
1 lžička cukru moučka
150 g    jahod, malin nebo jiného sezónního ovoce

Postup přípravy
Čerstvé ovoce nejprve rozmixujeme. Postupně po lžičkách přidáváme Bílý jogurt z Valašska a cukr. Vzniklou směs plníme do formiček na zmrzlinu a necháme v mrazáku do druhého dne. Poté podáváme malým i velkým. Snadnou jogurtovou zmrzlinu s ovocem podáváme v teplých dnech jako výborné občerstvení.

Letní smoothie drink z Kefírového mléka z Valašska

106162624 xl
Suroviny
400 ml Kefírového mléka nízkotučného z Valašska s příchuti jahoda
jahody dle chuti
mléko ke zředění
máta na dozdobení
Postup přípravy
Jahody rozmixujeme s Kefírovým mlékem z Valašska s příchuti jahoda, přidáme mléko ke zředění, aby smoothie nebylo příliš sladké. Pokud máme k dispozici můžeme použít Čerstvé mléko z Valašska. Jakmile máme vše rozmixované podáváme s ledem a dozdobíme lístky máty.

Kefírové mléko nízkotučné s příchutí

Toto mléko obsahuje probiotické kultury (Lactobacillus Acidophilus, Bifidobacteria, Streptococcus Thermophilus). Je vhodné pro všechny věkové kategorie. Obsahuje 0,8 % tuku. Kefírové mléko nízkotučné se dobře hodí po celý rok nejen k osvěžení, ale výborně také i do studené kuchyně. Řadí se k nízkotučným produktům, tudíž je vhodné pro udržení zdravého životního stylu a štíhlé linie. Velkou výhodou je praktický uzavíratelný uzávěr, který umožňuje kefír zabalit i na cesty a lze jej tak konzumovat během celého dne. Mlékárna Valašské Meziříčí jej vyrábí ve čtyřech příchutích jahoda, meruňka, višeň a od února 2021 také v příchuti citron, bezový květ.

Bílý jogurt z Valašska
Bílý jogurt z Valašska s nižším obsahem tuku je vyrobený z nejkvalitnějšího českého mléka, neobsahuje žádné konzervační látky, emulgátory ani umělá barviva, a proto je tolik oblíbený. Rovněž obsahuje živé jogurtové bakterie. Výrobek jemné chuti je vhodný pro přímou konzumaci i pro studenou kuchyni. Obsahuje 3% tuku.

Nový Bílý jogurt z Valašska BIFIDO
Tento jogurt obsahuje zdravé bakterie Bifidobacterium, BB-12®, které mají řadu pozitivních účinků na zdraví.  Kmen Bifidobacterium, BB-12® je nejlépe zdokumentovaným kmenem rodu Bifidobacterium na světě. V potravinách a doplňcích stravy je tento kmen používán od roku 1985. Jeho účinky byly popsány ve více než 307 vědeckých publikacích a podpořeny více než 180 klinickými studiemi.

image Bifido
Samostatně může probiotický kmen Bifidobacterium, BB-12®:
•    Snížit riziko žaludečních nevolností
•    Zlepšit imunitní odpověď organismu
•    Snížit četnost onemocnění dýchacích cest
•    Podpořit správné fungování střev
•    Snížit četnost pláče, neklidu a podrážděnosti u kojenců


 ____________________________________________________________________________________
Privatizací Beskydských mlékáren v roce 1992 vznikla Mlékárna Valašské Meziříčí. Současný výrobní program tvoří tyto výrobky: smetanové jogurty,polotučné ovocné jogurty, nízkotučné ovocné jogurty, kysané výrobky, BIO jogurty a čerstvé tekuté výrobky. Mlékárna Valašské Meziříčí se zařadila mezi významné výrobce kysaných mléčných výrobků České republiky. Zákazníci si je oblíbili především pro jejich vysokou kvalitu a lahodnou chuť. Prvotřídní kvalita výrobků je potvrzena nejen jejich stoupající oblibou, ale i získáním nejrůznějších ocenění. Za těmito úspěchy stojí především zaměstnanci společnosti, kteří ke kvalitě výrobků přispívají svým nadšením a obětavostí. Její výrobky jsou zastoupeny v celé síti obchodních řetězců i ostatních prodejen. Co se týče exportních aktivit, mlékárna se soustředí na slovenské trhy. Více informací o mlékárně naleznete na: www.mlekarna-valmez.cz

 

20. leden 2022
Dnes má svátek Ilona

Počasí


ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek