„Dělej, co tě baví“ pořádá v Praze a okolí opět příměstské tábory se zaměřením na cyklistiku a rybaření

Právě teď je čas vymyslet dětem program na letní prázdniny. Nezisková organizace Dělej, co tě baví nabízí příměstské tábory s rybářskou či cyklistickou tématikou i oblíbený Táboráček, všechny v v několika turnusech. Nové zážitky, dovednosti i kamarády děti získají pod vedením zkušených pedagogů a odborníků ve svých oblastech. Registrace na tábory je už otevřena.

rabářsky

Celkem tři tábory pro děti od 6 do 15 let připravila nezisková organizace Dělej, co tě baví. S jejich pořádáním má mnohaleté zkušenosti a tábory patří k těm oblíbeným. „V roce 2021 se děti na našich příměstských táborech mohou naučit rybařit, zdokonalit se v jízdě na kole nebo vyrážet za dobrodružstvím do přírody,“ přiblížila za pořadatele Jiřina Faloutová a dodala, že v případě velkého zájmu o jednotlivé tábory, jsou připraveni otevřít je i v dalších termínech.


Příměstský Bike camp je určený pro děti od 7 do 14 let a koná se v areálu Výstaviště v Praze 7 od 16. do 20. srpna. Kromě cyklovyjížděk do okolí mohou zkušenější cyklisté vyzkoušet náročnější terény nebo pumptrack. Děti se naučí základy techniky jízdy na kole, bezpečné a fair play chování i jak se starat o kolo. Základní cena tábora je 4 500 Kč, pro děti s trvalým pobytem v Praze 1 a Praze 7 je díky dotaci na podporu sportu cena pouze 2 500 Kč. Přihlásit se je možné zde

Bikecamp
Příměstský rybářský tábor pro děti od 8 do 15 let se uskuteční od 19. do 23. července. Zúčastnit se jej mohou začátečníci i zkušenější rybářky a rybáři. Nezbytné je mít vlastní prut. Zaměřený je nejen na rybaření, ale i na přírodu a ochranu životního prostředí. Děti se pod vedením zkušených rybářů seznámí s technikami lovu, krmením a dalšími dovednostmi. Kromě rybaření se mohou těšit na koupání v rybnících. „Ten, kdo projde přípravou a udělá závěrečnou zkoušku, získá také členství ve Středočeském rybářském svazu,“ doplňuje Jiřina Faloutová. Cena tábora je 4 900 Kč. Přihlášky je možné vyplnit zde
Na míru pro městskou část Praha 1 a její děti od 6 do 12 let je připravený Táboráček, díky finanční podpoře MČ je cena tábora pouze 600 Kč. Hlásit se je možné na zde

taboracek
Více informací najdete na www.delejcotebavi.com/akce

nebo na  Facebook Dělej co tě baví.


PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY DĚLEJ, CO TĚ BAVÍ 2021
Příměstský rybářský tábor pro děti 8-15 let
DATUM KONÁNÍ: 19.-23. 7. 2021
ZAČÁTEK AKCE: 08:00
KONEC AKCE: 17:00
ADRESA: Tyršův dům Praha 1
Příměstský rybářský tábor udělá z každého dítěte od 8 do 15 let skutečného rybáře či rybářku! Kdo projde přípravou pod vedením Patrika a Jardy a udělá závěrečnou zkoušku, získá též členství v Českém rybářském svazu. Dopřejte nevšední zážitky spojené s rybolovem a přírodou Vašim dětem. Náš příměstský tábor nabízí bohatý program zaměřený na vše okolo rybaření. Děti se tak seznámí pod vedením zkušeného rybáře hravou a srozumitelnou formou s různými technikami lovu, přípravou rybolovného místa, krmením, vázáním koncových montáží a dalšími dovednostmi. To vše v krásném prostředí okolo rybníků a řek spojené s dalšími zábavnými aktivitami, hrami a koupáním. Tábor je vhodný jak pro začátečníky, tak i zkušenější rybáře a rybářky. Vlastní prut podmínkou.
Cena včetně krmení ryb i dětí, pití a jízdného 4 900 Kč
Vedoucí:
Patrik Vojtíšek je povoláním herec a vášnivý rybář s 40letou praxí. Ovládá téměř všechny techniky rybolovu jak na řekách, tak na stojatých vodách, které vyhledává po celý rok. Specializuje se na feeder a kaprařinu, avšak v pozadí nezůstává ani přívlač či lov dravých ryb různými technikami. O rybaření mluvil např. v Rádiu Junior Českého rozhlasu či na přednášce pro základní školu. Kromě lovu umí rybu i skvěle připravit na talíř a role rybáře je mu souzena i v dětském divadelním představení.
Jarda Kula je milovník přírody a rybářského sportu, což ho v mládí dovedlo až ke studiu na přírodovědné fakultě. Vědu si ponechal už jen jako koníček, proto rád k zážitkům z rybaření přidává i povídání o okolní havěti. V rybaření si poradí s jemným chytáním na spláveček až po chytání štik na mušku, takže ho nezaskočí snad žádný z dětských dotazů. Jak dostat širokou veřejnost a hlavně mladou generaci k rybaření a do přírody ho vedlo k vývoji vlastní směsi na ryby, která má široké možnosti použití a rybolov je od začátku i pro začátečníky skvělým zážitkem. Jeho motto „Svěřte nám děti, vrátíme vám rybáře :)“.

 

 

 

 

-------------------------------------


Partneři: Středočeský rybářský svaz, Ministerstvo zemědělství, Pustil.cz

Příměstský tábor Bike Camp
DATUM KONÁNÍ: 16.-20. 8. 2021
ZAČÁTEK AKCE: 08:00
KONEC AKCE: 17:00
ADRESA: Výstaviště Praha 7
PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR PRO DĚTI, KTERÉ MAJÍ RÁDY NEJEN JÍZDU NA KOLE. Týden plný her, výletů a legrace spolu s oblíbenými vedoucími a cyklistickými závodníky v Praze 7 a okolí. Ve spolupráci se společností Decathlon, BESIP a Městskou Policií Praha mají děti možnost vyzkoušet kromě dětského dopravního hřiště také pumptrek a koupání. Cena 4 500 Kč, pro děti z Prahy 7 a Prahy 1 jen 2 500 Kč.

Příměstský tábor Táboráček pro děti s trvalým bydlištěm v Praze 1
DATUM KONÁNÍ: 23.-27. 8. 2021
ZAČÁTEK AKCE: 08:00
KONEC AKCE: 17:00
ADRESA: Tyršův dům, Praha 1
Tradiční příměstský tábor pro děti z Prahy 1 za finančního přispění městské části nabízí dětem spoustu zábavy, legrace, napětí a soutěží především v přírodě.  Každý rok jiné téma celotáborové hry. Pokaždé stejní ověření vedoucí z týmu DĚLEJ, CO TĚ BAVÍ. Cena 600,- Kč pro děti s trvalým bydlištěm v Praze 1.
Organizuje Městská část

21. září 2021
Dnes má svátek Matouš

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek