Zlepšete si imunitu pořízením infrasauny do bytu

 

shutterstock 359988236

Pobyt v sauně není pouze o dokonalém odpočinku těla i duše. Sauna má na naše tělo skutečně blahodárné účinky. Od uvolnění unavených svalů, přes zvýšení imunity, které je v dnešní době zvlášť potřebné. Jedním z méně zmiňovaných benefitů saunování je také vylepšení blahodárného spánku, o kterém se dnes už ví, že je jednou z nejdůležitějších věcí, které pro své zdraví můžeme udělat. Co všechno může pobyt v sauně udělat pro naše zdraví a proč byste si infrasaunu rozhodně měli pořídit i domů?


Pro koho je infrasauna vhodná?
Infrasauna má podobné zdravotní benefity jako klasická finská sauna. Oproti té má však ještě výhodu, že ji mohou využívat i lidé se zdravotním omezením, kterým se obyčejné saunování většinou nedoporučuje.
Infrasauna totiž tělo zahřívá „zevnitř“ při teplotách už od 30 stupňů Celsia. Maximální teplota se pak pohybuje kolem 60 stupňů, v klasické sauně se přitom potíme při doporučovaných 90 stupních, což pro část lidí představuje zdravotní riziko. Infrasauna je prostředkem, díky kterému si mohou výhody saunování užívat všichni. A to klidně i v pohodlí domova.  


Zdravotní benefity infrasauny
Infrasauna má na zdraví téměř identické blahodárné účinky jako klasická sauna:
●    Zlepšuje imunitu.
●    Uvolňuje namožené svaly snižuje ztuhlost kloubů.
●    Zbavuje tělo toxinů a pomáhá při hubnutí.
●    Čistí pokožku.
●    Pomáhá s psychickým i fyzickým uvolněním před spánkem.
●    Stimuluje krevní oběh.
●    Pomůže vám s úlevou od stresu.
●    Jedná se o zdravou, a přitom neskutečně příjemnou aktivitu.
Přitom všem nehrozí „přehřátí“ ani problémy s dýcháním. Při použití infrasauny dokonce nepotřebujete ani bazének či zdroj ledové vody. Po jejím použití vám stačí použít klasickou vlažnou sprchu. Na rozdíl od ostatních blahodárných věcí, jakými je pohyb či zdravé jídlo, sauna po váš nevyžaduje žádnou aktivitu. Jedná se o jednu z mála skutečně pasivních věcí, které pro své zdraví můžete udělat. A právě proto byste ji měli mít i doma.


Infrasauna do domácnosti – jednoduchá instalace i nízká cena
Pořízení sauny do domácnosti ještě nedávno bylo výsadou spíše té bohatší části populace. Infrasaunu si však může dovolit každý, kdo má doma alespoň trošku prostoru navíc. Domů si ji můžete od Marimexu pořídit už v ceně od necelých 20 000 korun. Náročná není ani na prostor. Infrasauna Marimex Smart má například rozměry:
●    šířka 95 cm,
●    hloubka 89 cm,
●    výška 183 cm.

11105625
 
Domácí infrasauna není náročná na prostor a zároveň je cenově dostupná.
To znamená, že vám na instalaci infrasauny stačí prostor o velikosti menší komory a je tak možné pořídit ji i do trošku většího bytu. Taková infrasauna je vhodná maximálně pro dvě osoby, v případě, že to váš prostor umožňuje, však samozřejmě není problém ani velká infrasauna pro celou rodinu či přátele.


Bojíte se náročnosti instalace? Ta patří k dalším výhodám infrasauny. Její instalace je totiž skutečně snadná a nevyžaduje stavební úpravy ani odbornou pomoc. Vše od nákupu po zapojení zvládnete pohodlně sami pomocí velmi snadného návodu.

1. březen 2021
Dnes má svátek Bedřich

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek