Nejlepší finská sauna je ta na míru

Jestli jste zrovna ve fázi, kdy vybíráte saunu do bytu nebo na zahradu, tak jste již určitě zjistili, že na výběr máte dvě možnosti. Ta první je koupit saunu hotovou, jako samostatně stojící kabinu. Druhá varianta je zakázková výroba sauny na míru – bez kompromisů a s výbavou a designem, jaký se vám líbí i s možností vestavby.

 everydaymagazinsaunasystemuvodni
Sauna podle vašeho gusta

Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovují hotové saunové kabiny, které vídáte u prodejce zahradních sekaček nebo vystavené v hobby marketu hned vedle šroubků a grilů, přemýšlejte o pořízení sauny na klíč.

Taková výroba sauny začíná vždy konzultací s dodavatelem a vytipováním nejvhodnějšího místa ve vašem bytě, domě nebo na zahradě.

Zájemci o saunování často zapomínají, že k finské sauně patří neodmyslitelně ochlazování, takže schopný dodavatel vždy poradí to nejlepší místo pro umístění sauny a současně navrhne i řešení ochlazovny.

Největší výhoda finské sauny na míru spočívá v tom, že neexistují žádné limity – ani co týče rozměrů, ani ve vzhledu či vybavení. Můžete si vybrat dřevo pro venkovní i vnitřní obklad sauny nebo ho zkombinovat s velkorysým prosklením, třeba i celé stěny.

everydaymagazin.czsaunasystem1

S vnitřní výbavou saun vám prodejce rád poradí. Zde je tolik možností, že se v nich laik těžko orientuje. Pokud nejste příliš limitováni financemi, rozhodně uvažujte o vyšší kategorii saunové regulace, která umožňuje jednoduché nastavení saunovacích profilů pro každého člena domácnosti.

Saunová kamna vždy volte elektrická, protože mají extrémně jednoduchou obsluhu a jsou prakticky bezúdržbová. Na kamnech nešetřete – vůbec nejlepší variantou jsou kamna se speciálním výparníkem, které

saunu dokáží proměnit v bio-saunu.


Bude to sauna vestavěná nebo stojící v prostoru?

Když už víte, kde budete saunu mít, vyberete si z připravených designů a nejčastějších řešení sauny. Pro náročné klienty jsou architekti připraveni navrhnout i design sauny zcela originální. Výrobce pak vše přizpůsobí naměřeným rozměrům a umístění sauny.

everydaymagazinsaunasystem02 


Technické řešení sauny je pak dvojí:

•    sauna vestavěná: vestaví se typicky do nějaké menší místnosti nebo výklenku, viditelná je pak jen čelní stěna nebo nějaký bok sauny. Toto řešení je velmi elegantní a sauna snáze zapadne do interiéru.
•    sauna samostatně stojící: u této varianty je zvenku viditelná celá kabina sauny, kromě zadní stěny, která bývá přistavena u zdi.

Máte-li větší pozemek, přemýšlejte o umístění sauny na zahradu nebo na terasu. Venkovní sauny jsou stále oblíbenější a říká se, že jejich účinky jsou mnohem větší než u saun v interiéru.

27. září 2020
Dnes má svátek Jonáš

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek