V době adventní si nenechte ujít návštěvu pražské Novoměstské radnice na Karlově náměstí

Novoměstská radnice je jednou z nejkrásnějších pražských národních kulturních památek, jejíž dominantou je téměř sedmdesátimetrová vyhlídková věž. Její historie sahá až do doby českého krále Karla IV. a v průběhu staletí se stala svědkem mnoha dějinných událostí. V současné době se v jejích netradičních reprezentačních prostorách konají výstavy, koncerty, festivaly, komentované prohlídky, svatební obřady a další kulturní a společenské akce.

 

Vzhledem k aktuálnímu vládnímu nařízení se bohužel nebude konat na Novoměstské radnici v Praze namísto Novoměstského adventu ani jednodenní Adventní zastavení.

Vzhledem ke stávající pandemické situaci se rozhodl tým Novoměstské radnice Novoměstský advent ani v roce 2021 nepořádat, omluvil se všem, kdo se na něj těšili. Původně byl plánován v termínu 11.-12. prosince 2021, celou věc však důkladně uvážil a přesto, že je tato dvoudenní akce srdeční záležitostí Novoměstské radnice, je pro ni zdraví a bezpečnost zaměstnanců, partnerů i návštěvníků na prvním místě. Formát akce v tradičním pojetí by neumožnil dobrý pocit z odvedené práce a společných dnů, proto počká na čas, kdy si vše bude moci užít s návštěvníky plnými doušky.

V nelehkých časech bychom všichni měli dostat šanci se zastavit, trochu spočinout, nabrat dech i síly, abychom se s jasnější hlavou a klidnějším srdcem mohli pustit znovu za svými sny a vizemi, proto chtěla Novoměstská radnice 12. prosince od 10 do 19 hodin ve svém zázemí a přilehlé části parku na Karlově náměstí uspořádat veskrze venkovní akci „ADVENTNÍ ZASTAVENÍ“. V nabídce mělo být zejména kvalitní víno, káva, svařák, pochutiny, rakouské delikatesy, street food pro zahřání, ale také drobné dárečky aj.

Vzhledem k aktuálnímu vládnímu nařízení se ale nemohou konat vánoční trhy, a tak ani tato akce na Novoměstské radnici neproběhne.

Pokud tomu další vládní nařízení nezabrání, můžete si na Novoměstské radnici však v prosinci užít prohlídku výstav, některý z koncertů a až do 12. 12. výstup po 221 schodech na ochoz vyhlídkové novoměstské věže, ze kterého je unikátní pohled na naší stověžatou matičku Prahu. Od 13. prosince bude věž z bezpečnostních důvodů na zimu uzavřena a pak znovu otevřena až v novém roce v první jarní den.

 

Adventní zastavení: http://www.nrpraha.cz/program/1119/adventni-zastaveni/ zrušeno

Věž: http://www.nrpraha.cz/vez/
Kulturní program Novoměstské radnice: http://www.nrpraha.cz/program/

 

 

20. leden 2022
Dnes má svátek Ilona

Počasí


ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek