Sport má blahodárný vliv na duši, myslete ale i na své tělo!

Současná situace je velice náročná na psychiku nás všech. Protože víme, jak důležitá je pro fyzické zdraví, které je teď prioritou, hledáme aktivity, které nám udělají dobře na duši. Možností je celá řada, od dobré knihy či filmu přes jídlo a pití až po meditaci či sport. Právě poslední jmenovaný přitahuje stále více lidí, což je dobře, protože sport působí blahodárně nejen na psychiku, ale i na zdraví a kondici.

iStock 503428976

Lidé, kteří nesportují pravidelně nebo s ním teprve začínají, by ale neměli zapomenout na to, že aby jejich tělo šlapalo jako dobře namazaný stroj, musí se o něj dobře postarat. Pokud tedy sportujeme, měli bychom svému pohybovému aparátu dopřát to, co tolik potřebuje, a totiž vhodnou výživu, kterou můžeme podpořit doplňky stravy obsahujícími kolagen.

Stavební hmota pojivových tkání
Termín kolagen je odvozen z řeckého slova kólla, což znamená klih nebo také lepidlo. Z chemického hlediska se ale jedná o nerozpustnou bílkovinu, která tvoří základní stavební hmotu pojivových tkání a tvoří až neuvěřitelných 25–30 % všech bílkovin v těle savců. V současnosti je známo nejméně 28 rozdílných typů kolagenů, z nichž je v lidském organismu nejrozšířenější kolagen typu I. Molekuly tohoto typu kolagenu se řetězí a tvoří silná vlákna a svazky, které už mohou být viděny pouhým okem. Kolagen typu I se vyskytuje např. ve šlachách, vazech a kostech, ale také v pokožce, zubech či dásních.

Naše tělo si umí kolagen vytvořit samo, potíž je ale v tom, že zhruba od 25. roku života člověka jeho produkce klesá a po 45. roce se již kolagen téměř netvoří. To se pak může projevit na kvalitě kůže, vlasů i nehtů, ale především kloubů.

ColafitExtraStrong

Doplněk stravy

 

Extra dávka čistého kolagenu
Při zvýšené zátěži pohybového aparátu je ideální užívat doplněk stravy Colafit Extra Strong. Jeho velké pěnové kostky totiž obsahují nejen vyšší dávku čistého, krystalického kolagenu typu I, ale i vitamin D pro podporu správné funkce kostí a svalů a betakaroten dodávající kostičkám specifickou barvu. V Colafitu Extra Strong jsou zachovány veškeré výhody tradičního Colafitu, který je oblíbený zejména pro jednoduché užívání v podobě měkkých pěnových kostiček. Ty se dobře polykají i bez zapíjení, jsou lehce stravitelné a neobsahují další přídavné látky či umělá barviva, které by zbytečně zatěžovaly organismus. Díky netradiční, a zároveň šetrné metodě zpracování (tzv.  lyofilizaci), je z kolagenu odstraněna voda, proto mohou být kostičky malé, měkké a lehké. 1 kostička (20 mg) lyofilizovaného kolagenu odpovídá 2 000 mg kolagenového gelu.

Vybírat můžeme z celé řady variant doplňků stravy v jedinečných měkkých kostičkách od klasického čistého Colafitu přes prémiová balení Colafitu s vitaminem C. Myšleno je samozřejmě i na děti, kterým je určeno balení Colafit Junior s jahodovou příchutí. Pro lokální použití poslouží krém Colafit Akut Pro.

Produkty Colafit jsou na trhu již více než 20 let, v současné době se jedná o nejprodávanější značkou ve své kategorii v lékárnách v Česku i na Slovensku.

 


www.pripravky-aurovitas.cz a www.colafit.cz

 

21. září 2021
Dnes má svátek Matouš

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek